Ako som pil pravé ríbezľové víno

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

z oficiálneho blogu adamdebnar.sk

Milujem výlety. Z čoho asi vzniklo slovo výlet? Asi zo slova vyletieť. Vyletieť zo stereotypu.
Dnes bola krásna, slnečná novembrová nedeľa, ktorá nás už od rána lákala, aby sme zdvihli tie naše presedené zadky a dobili sa energiou zo svietiacieho slniečka.

Dlho sme neváhali a už sme čakali na prvú červenú električku. Smer PKO, kde sme prestúpili na autobus, ktorý smeroval do historického mestečka Devín, ktoré leží na sútoku rieky Dunaj a Morava.

Nad Devínom sa majestátne rozlieha hrad, ktorý priam vonia historickými rozprávkami o rytieroch a princeznách a príroda lužných lesov sa na vás usmieva zo všadiaľ.
Po príchode sme prišli so skupinkou cudzovravných turistov, ktorí mali asi tiež v úmysle nejaký ten úlet, teda výlet. My ako správni Slováci sme si to nasmerovali hneď do prvého šenku. Mali sme deficit kávy, no čo už ráno sme nestíhali. :). Po doplnení energie sme sa vydali na obhliadku okolia hradu. Pozreli sme si sútok Moravy a Dunaja. Voda nebola číra, a pravdepodobne ani nikdy nebola bo obmýva tie naše úrodné černozeme. Zato sme videli skupinku vodákov, ktorí si tiež potrebovali “vyplávať” hlavy. Obehli sme celý hrad a už sme sa chystali na jeho preskúmanie keď Kika zvolala: “Už si pil ríbezľové víno?” No veru nepil. Tak poďme na jedno ako sa to vraví.” Zaštrngal pohár a výstupu na hrad bolo koniec... Toto vínko je jednoducho dar z nebies. Jeho trpko sladká chuť s vôňou ako inak ako po ríbezlách sa pije ako mlieko s medom :)Ak ste už pili Portské tak viete o čom hovorím. Mali sme možnosť ochutnať víno z čiernych ríbezlí a z červených...musím sa priznať, že z čiernych mi chutilo viac, malo krajšiu a aromatickejšiu chuť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Výsledok toho, že mi chutilo, bola ešte o čosi lepšia nálada a jedna flaška od domáceho predajcu, ktorý robí toto vínko poľa rodinnej receptúry Jána Heribana z roku 1923.

Ak pôjdete niekedy na Devín tak sa určite zastavte na jeden pohárik tohoto jedinečného moku. Budete odchádzať s úsmevom na tvári. To vám garantujem :) ale upozorňujem “ríbezľák” je výdatdný bolehlav, tak radšej s mierou:)

S pozdravom

Adam Debnar.

PS: Boli ste cez víkend niekde na najakom výlete ? :)

Adam Debnar

Adam Debnar

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Volám sa Adam a mám cieľ zlepšiť moje spisovateľské schopnosti a preto som sa rozhodol blogovať o mojích obľúbených témach ako sú Technológie, Pozitívne myslenie, EFT a Android. Nasledujúcich 365 dní môžete očakávať každodenný príspevok v rozmedzí 200 až 500 slov. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu