Google valcuje Microsoft a Apple

z oficiálneho blogu adamdebnar.sk Google za posledných 5 rokov poriadne zamútil vodu vo vodách internetu a teraz múti vodu aj medzi najväčšími softvérovými hráčmi ako je Microsoft alebo Apple.Ako to robi? Aj vám sa zdá ze ostatní zaspávajú dobu?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

z oficiálneho blogu adamdebnar.sk

Google za posledných 5 rokov poriadne zamútil vodu vo vodách internetu a teraz múti vodu aj medzi najväčšími softvérovými hráčmi ako je Microsoft alebo Apple.
Ako to robi? Aj vám sa zdá ze ostatní zaspávajú dobu?

Google začal dominovať na trhu len pre jeden dôvod. Poskytuje svoje služby a software zadarmo. Službu vyhľadávača Google používa 90% sveta. To ale nie sú samozrejme jediné výhody, svoju pozíciu na trhu si nezískal len tým, že je zadarmo, ale aj svojou kvalitou. Sme ale ľudia a máme radi veci zadarmo :). Je to marketinový geniálny ťah, s ktorým si Google upevnil moc vo svete a teraz ďalej pokračuje. Apple so svojím smartphonom IPhone, sa tiež vzdiaľuje na míle ďaleko od Google, ktorý má operačný systém Android. Čo ale Google vymyslel? Nielenže dal software voľne prístupný, ale dokonca nechal zdrojový kód otvorený, čo znamená že hocikto vo svete môže daný kód upravovať pre vlastné potreby. A tvorcovia aplikácií to robia tiež zadarmo.Naopak IPhone si za svoj operačný systém účtuje a taktiež za programy vyvíjané preň.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

“Ako je to možné ???”
“Nič vo svete nemôže byť zadarmo!”
“Na čom potom Google bude zarábať? Veď nikto nič nerobí zadarmo !“

Google má úžasnú pozíciu v oblasti reklamy a tak túto pozíciu využil aj v Androide. Google bude aj naďalej zarábať z reklamy a tvorcovia aplikácií pre Android taktiež. V každej aplikácii je malý banner, kde Google poskytuje reklamné miesto, za ktoré si aj vy môžete zaplatiť a dať reklamu do mobilu :). Je to obrovský neprebádaný trh s reklamou. Veď kto ešte nemá mobilný telefón? Do roka do dvoch sa budeme pýtať kto ešte nemá smartphone?

Z peňazí z reklamy sa potom platia aj tvorcovia aplikácií. Je to novodobý spôsob predaja, z ktorého má každá strana osoh, a práve tento princíp robí Google takým jedinečným.

SkryťVypnúť reklamu

Veď pozrite sa na to takto:

Užívateľ má aplikáciu zadarmo, takže je určite spokojný. Sem - tam klikne na zaujímavú ponuku z reklamného bannera a kúpi si potrebnú vec. Tým zaplatí predajcovi, ktorý si platí reklamu v Google. Google sa následne rozdelí s tvorcami a takto sme všetci spokojní. Geniálne a ako účinné.:)
Očividne Google nestačí dominancia len v softwaroch pre telefóny, ale v súčasnej dobe tvorí nový operačný systém aj pre PC a narozdiel od nových Widnows 7 bude taktiež voľne prístupný . Je len otázkou času ako to bude pokračovať. Myslím si, že následné desaťročie bude patriť určite Google a pokiaľ ostatné firmy nezmenia svoju politiku, začnú mať veľké problémy.

SkryťVypnúť reklamu

Čo si myslíte o stratégii Google vy?

S pozdravom Adam Debnár

Adam Debnar

Adam Debnar

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Volám sa Adam a mám cieľ zlepšiť moje spisovateľské schopnosti a preto som sa rozhodol blogovať o mojích obľúbených témach ako sú Technológie, Pozitívne myslenie, EFT a Android. Nasledujúcich 365 dní môžete očakávať každodenný príspevok v rozmedzí 200 až 500 slov. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu