Prečo nemôžete napredovať? Za všetko môže psychologický zvrat

Už ste sa niekedy zamysleli nad tým prečo aj vrcholoví športovci niekedy prežívajú krízové obdobie? Nedáva to logiku. Vysokotrénovaný športovec a má obdobie v ktorom zlyháva. Vedci zistili, že za horeuvedené neúspechy môže psychologický zvrat.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

z oficiálneho blogu adamdebnar.sk

Už ste sa niekedy zamysleli nad tým prečo aj vrcholoví športovci niekedy prežívajú krízové obdobie? Nedáva to logiku. Vysokotrénovaný športovec a má obdobie v ktorom zlyháva.

Vedci zistili, že za horeuvedené neúspechy môže psychologický zvrat.

Psychologický zvrat nastáva, keď naše podvedomie nie je v súhre s vedomím. Vedome chceme niečo dosiahnuť, ale podvedome môžeme chcieť niečo úplne iné. Sme takzvane psychologicky zvrátení.

Uvediem príklad: Veľa ľudí je v dnešnej dobe obéznych a chce schudnúť. Ale nejaká vnútorná sila ich stále prehovorí a aj keď schudnú, onedlho sa vrátia znovu tam, kde začali.

Na vedomej úrovni vedia čo chcú, ale v podvedomí majú uložené napríklad frázy typu: Ja to mám v génoch; aj tak keď schudnem znova priberiem, alebo z detstva, musím veľa jesť, aby som narástla.

Takýto zvrat má veľa ľudí a brzdí ich v napredovaní a ak sa ho nezbavíte, nemáte najmenšiu šancu napredovať v čom tento psychologický zvrat máte.

Niektoré deti v škole majú tento psychologický zvrat k určitým predmetom, a preto v nich nevynikajú. Niektoré deti majú psychologický zvrat k celej škole a my ich radíme ako deti z menšou inteligenciou, pritom majú v podvedomí nahraté presvedčenia typu: ja na tento predmet nemám talent, aj tak načo sa to mám učiť veď je to zbytočné, v skutočnom svete to nemá využitie.... atď. Dalo by sa nájsť veľmi veľa takýchto zvrátených fráz, ktorým ľudia uveria a neskoršie aj keď chcú v danej oblasti napredovať, nedarí sa im.

Ja osobne mám skúsenosť s týmto zvratom, v športoch. Veľmi rád hrám futbal (rekreačne). Nikdy som nebol extra dobrý hráč. Vždy keď sa mi začalo dariť, tak som to pripisoval náhode. Povedzme, že sme hrali zápas a mne sa hneď od začiatku veľmi dobre darilo, dal som pár gólov, obohral pár protihráčov, a zrazu keď som si to uvedomil, že toto nie je u mňa zvyčajný stav, všetko sa zmenilo. Behom sekundy som kazil čo sa dalo a cítil som sa hrozne. Nevedel som sa dostať na ten stav mysle ako na začiatku.

Keď som sa dozvedel, že za takýto stav môže práve psychologický zvrat, tak ma to naozaj zaujalo. Vyskúšal som EFT základné cvičenie, ktoré si mimochodom môžete pozrieť tu.....

A všetko sa zmenilo. Prišiel som nato, že v mojom podvedomí mám nahraté, že nie som vôbec dobrý hráč, že nemám talent, a že keď sa mi aj darí, tak to je náhoda.

Po odstránení tohto bloku, sa všetko začalo meniť. Začal som hrať stabilne dobre. Viac si veril, začal som napredovať aj vo futbale. Pribudli nejaké fintičky, ktoré prekvapili aj mňa samého, že čooo, toto sa mi ako podarilo, začala pracovať moja fantázia a lepšie sa mi kombinovalo. No skrátka to musíte zažiť J.....

Za toto všetko ďakujem Garymu Craigovi, ktorý usilovne pracuje na ďalšom vývoji EFT(emočná oslobocovacia technika).

PS> nabudúce napíšem o ďalších oblastiach, kde som zaznamenal veľké pozitívne zmeny.

Adam Debnar

Adam Debnar

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Volám sa Adam a mám cieľ zlepšiť moje spisovateľské schopnosti a preto som sa rozhodol blogovať o mojích obľúbených témach ako sú Technológie, Pozitívne myslenie, EFT a Android. Nasledujúcich 365 dní môžete očakávať každodenný príspevok v rozmedzí 200 až 500 slov. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu