Úspech sa skrýva v Návykoch

Poztitívne myslenie tam, pozitívne myslenie tu. V poslednej dobe vychádzajú 10- tky nových kníh o sebazdokonaľovaní, prichádzajú rôzni školitelia z celého sveta, aby nám zdelili svoje tajomstvá. Je to skvelé! Dnešná spoločnosť potrebuje takýchto ľudí, takéto knihy, pretože nás učia spoznať samých seba, čo je najviac dôležitý faktor v živote.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

oficiálny blog adamdebnar.sk

Poztitívne myslenie tam, pozitívne myslenie tu. V poslednej dobe vychádzajú 10- tky nových kníh o sebazdokonaľovaní, prichádzajú rôzni školitelia z celého sveta, aby nám zdelili svoje tajomstvá.

Je to skvelé! Dnešná spoločnosť potrebuje takýchto ľudí, takéto knihy, pretože nás učia spoznať samých seba, čo je najviac dôležitý faktor v živote.

Prečítal som veľa kníh z tejto oblasti, ale som prišieľ na to, že nie je až také ľahké aplikovať ich v praxi. Samozrejme, ako to väčšinou už býva.:-)
Človek je najskôr nadšený novým ideám a začne ich skúšať, ale po čase, po týždni, po mesiaci toto nadšenie veľakrát pominie. Jeden z dvôvodov pominutia sú podľa mňa nedostatočné výsledky, nuda a nedvôvera. Chceme stále niečo nové a stále niečo lepšie, lenže mnohým z nás chýba vytrvalosť a príliš rýchlo sa vzdávame. Potom skáčeme z knihy na knihu a stále hľadáme rýchľu pomoc, pritom podstata je ukrytá niekde inde.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podstata je ukrytá v návykoch. Keď sa človek chce stať lepším musí si nahrať do svojho podvedomia ten správny program. Lenže toto nahratie netrvá týždeň, ani dva, ale minimálne 2– 3 mesiace. Väčšina ľudí to vzdá po pár týždňoch a vráti sa k starému zaužívanému návyku. Typickým príkladom sú novoročné predsavzatia. Nepoznám veľa ĺudí, ktorým sa ich darí plniť. Ich pôvodný program v podvedomí ich strhne naspäť k pôvodnému správaniu.

Uvediem príklad na sebe. Pred trištvrte rokom som začal chodiť do posilňovne. Najskôr som bol nadšený, a s kamarátom sme chodili pravidelne. Po mesiaci, keď som nevidel veru ešte žiadny výsledok ma to začalo nudiť. Zrazu, keď prišieľ deň, ktorý som mal ísť posilovať, začal som si hladať x výhovoriek, len aby som nemusel ísť cvičiť. Tým, že sme boli dvaja sme sa nejako podržali a ja som vydžal chodiť aj ďalšie dva mesiace. Dnes je situácia úplne iná. Keď príde deň D, tak sa do posilňovne veľa krát teším, lebo necítim žiadnu negatívnu emóciu, a príde mi to ako samozrejmosť, ako keď si večer a ráno umývate zuby. Touto pravidelnosťou mi začali rásť samozrejme aj svaly (ktoré hneď ocenila moja priateľka), a to mi dodáva ďalšiu energiu, aby som pokračoval a takto je to so všetkými novými programami, ktoré sa chceme naučiť.

Skryť Vypnúť reklamu

Začiatky sú ťažké, ale keď človek vydrží prvých pár mesiacov, vytvorí sa návyk a všetko je zrazu jednoduchšie.

Ako je to s vašimi návykmi ? Ako dlho vám trvá kým si vytvoríte návyk vy ? Máte tiež problém dať si nejaké predsavzatie a po pár týždnoch sa zas vrátite tam, kde ste začínali?

S pozdravom

Adam Debnar

PS> = posielam vám link na úžasný seminár od Boba Proctora (videli ste ho v The Secret), kde sa dozviete viac o návykoch a paradigmách. Toto video som pozeral po častiach 2 mesiace, kým som ho strávil do bodky.

oficiálny blog adamdebnar.sk

Adam Debnar

Adam Debnar

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Volám sa Adam a mám cieľ zlepšiť moje spisovateľské schopnosti a preto som sa rozhodol blogovať o mojích obľúbených témach ako sú Technológie, Pozitívne myslenie, EFT a Android. Nasledujúcich 365 dní môžete očakávať každodenný príspevok v rozmedzí 200 až 500 slov. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu