Slovenský hokejový fanúšik

Písmo: A- | A+

Zimná olympijáda v Soči opäť ukázala slabé stránky slovenského hokeja. Priznám sa, že miestami som mal naozaj nervy na prasknutie. Tep sa mi dvíhal pri zrážkach vlastných spoluhráčov, počas presiloviek, v ktorých sme ani neohrozili bránku súpera, a najmä z bezradnosti a slabej motivácie niektorých hráčov. Samozrejme, že sme nemali šancu na elitné mužstvá nabité hviezdami NHL, no na druhej strane v našom výbere boli aj hráči, ktorí budú, dúfam, na MS2014 dobrý základný kameň mužstva.

ZOH Sochi 2014ZOH Sochi 2014Adam Lazár

Brankári:

Väčšina gólov, čo dostali, boli po chybách, z prečíslenia, dorážky, alebo čisté šance súperov. Janko Laco si navyše oproti Jarovi Halákovi trošku lepšie postavil tyčky, brvno a mal aj nevyhnutné brankárske šťastíčko. Myslím si, že po dlhom čase máme niekoľko dobrých brankárov aj na turnaje medzinárodnej úrovne.


Obrana:

Keď si zaspomínam na situáciu z pred 10 rokov, tak si myslím, že naša obrana sa výrazne zlepšila. Príjemne ma prekvapili najmä Baranka a Starosta. Mezsároš, Sekera a v poslednom zápase konečne aj Chára pomáhali útočníkom. Áno, Sekera spravil fatálnu chybu proti CZ a aj v minulých zápasoch si zbytočne nakladal, na druhej strane perfektne hrá ofenzívne, neodhadzuje zbrklo puky, vie vystreliť aj spraviť na modrej klučku.

Útok:

V útoku sme mali oproti iným šampionátom najväčšie rezervy. Handzuš, Pánik (1 strela za turnaj) a Majo Hossa síce perfektne bránili, škoda, že práve na tomto turnaji sa od nich čakali góly. Tatar a Jurčo na svoj vek paráda, na MS a budúcej olympiáde to snáď už výraznejšie roztočia. Útočne sa mi páčili aj Záborský, Bartovič, Miklík a Olvecký, ktorí síce hrali horšie dozadu, ale aspoň sa drali za každým pukom, strieľali a napádali ako besní...zvyšok (Marcel, Branko...) boli opäť, žiaľ, neviditeľní útočníci. 


Ktorí hráči boli najlepší a najhorší?

V hokeji je jednou z najpresnejších metód štatistika +/-, prezývaná aj tabuľka pravdy. Na turnaji vyhrali (+1) len Handzuš a Tatar, najviac dostali (-4) Jurčina, Marinčin, Miklík, Bartovič a (-6)Surový ...http://www.sochi2014.com/en/ice-hockey-statistics-men-team-slovakia

 


Skryť Zatvoriť reklamu