"Ak si nepriznáš chybu spravíš ďalšiu" /úvaha/

Pre ľudí je komplikované povedať „Áno máš pravdu. Mýlil som sa!“. Síce mýliť sa je ľudské, ale človek by si mal priznať, že naozaj pochybil. Omyly sú totiž rôzne. Či už zlý výpočet v písomke z fyziky, nevery vo vzťahu až po diskrimináciu!!!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Človek svojimi omylmi môže ubližovať mnohým ľudom. V poslednom čase je dosť známa téma homosexuality. Zo skúseností viem, že určite ste niekoho počuli, alebo ste to boli aj vy sami, čo ste o niekom povedali „To je ale teploš!“. Ale čo je na tom zlé? Veď ani ja sám sa netajím tým že som homosexuál. A nie je to nič neprirodzené!
Napríklad taký svetoznámi módni návrhári. Obliekajú takmer celý svet a nikto sa ani nepozastaví nad tým že vačšina z nich sú tí „teploši“ čo to všetko navrhli. No nie len v módnom priemysle, ale všade nájdeme takýchto ľudí. Dokonca aj jeden učiteľ na jednej z popradských škôl je homosexuál. A práve profesori sú tí, ktorí majú študentom poradiť a pomáhať im. Tak keby to bolo niečo zlé tak asi by mu nedovolili učiť no nie?
Niektorí zas tvrdia, že homosexualita je novodobá zábavka mládeže. Odvolávajú sa na to, že keď chce niekto na seba upozorniť, tak mu stačí urobiť nejaký sexuálny škandál s osobou rovnakého pohlavia, najlepšie pred televíznymi kamerami.Ale gayovia a lezbičky sú starí ako ľudstvo samé. Veď aj z minulosti taký Michelangelo alebo geniálny Leonardo DaVinci boli homosexuáli. Podľa mňa to boli jedný z najznámejších ľudí dejín umenia a nehanbili sa žiť s mužom. A to, že v tejto dobe je známich viac takýchto ľudí, neznamená že ich je viac. Myslím, že je to len dôsledok snahy homosexuálov bojovať za svoje práva, neskrývať sa, nehanbiť sa za seba.
Našťastie je v tejto dobe oveľa viac tolerantných ľudí, ktorí sú ochotný homosexuálov prijať. Aj všetky moje kamarátky s tým nemajú žiaden problém, lebo ma berú takého aký som. Veď je aj všeobecne známe, že pre ženy je najlepším priatelom gay, lebo dokáže veľa pochopiť.
Tak by sme sa mohli všetci nad tým zamyslieť, ako sa správame k niektorým ľuďom, ktorých ani poriadne nepoznáme ale sú od iných odlišní. Veď aj tak sme všetci len ľudia a aj potláčanie homosexuality može mať neskôr katastrofálne následky!! A kvôli netolerantným a "škatulkárskym" ľudom musi iný navštevovať psychológov!

Adam Mikuš

Adam Mikuš

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Adam. Som gay a milujem zábavu. A TY ? :D Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

8 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu