Buďme radi, že máme Vianoce

Sú Vianoce. Sviatky šťastia, pokoja, lásky a ničnerobenia. Som ateista. Neverím v žiadneho Boha. Minule sa ma niekto opýtal, že Adam, prečo máš Vianoce, keď nie si kresťan? Odpovedám mu jasne. Vianoce sú pre mňa obdobím, kedy si môžem oddýchnuť, tráviť čas len s rodinou a obdobie, kedy sa máme všetci o trochu viac radi, ako počas celého roka a máme priestor si pomáhať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Som rád, že máme Vianoce

Áno, skutočne som tomu rád. A že prečo? Pretože je mier. A preto, lebo ľudia menej bojujú. Nemyslím zbraňami. Myslím ľudsky. Máme sa radšej a pomáhame si. A aj preto, lebo kresťanstvo momentálne nehlása žiadny džihád, ani niečo podobné. Je zvykom, že ľudia si v tento deň medzi sebou dávajú darčeky. Je to znak toho, že sa máme radi. Navštevujeme sa, pomáhame si, chodíme na punč a usmievame sa. Väčšina áno. Ale nie všetci. Väčšina z nás.

Buďme skutočne radi

Prečo by sme mali byť radi, že máme Vianoce? Pozrite si video pod článkom a možno si aj sami odpoviete. Opakujem, že máme mier a západná civilizácia je v relatívnom mieri. Žiadne náboženstvo otvorene nehlási vojnu, skôr naopak. Skutočnosť je však taká, že momentálne máme v niektorých oblastiach sveta náboženské rozbroje a nie všetko je vianočné. Chlapec vo videu má 14 rokov a už sa učí používať zbraň, aby zabránil postupu Islamského štátu. Nemôže za to. Vyrastá v prostredí, kde to je momentálne priorita. Čo robí priemerný 14 ročný chlapec na Slovensku? Teší sa možno z nového mobilu. Práve preto buďme radi, nenaháňajme sa, ale aspoň na chvíľu sa uspokojme s tým, čo máme. A to je mier. Skutočnosť, že nikto neohrozuje náš život a že sa nemusíme báť, že nám niekto na ulici mačetou odreže hlavu. Zatiaľ. Preto som rád, že máme Vianoce. Lebo máme mier. Vážme si ho a myslime aj na iných. Veselé Vianoce. Pozrite si prosím video.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak sa Vám článok páčil, môžete zaň zahlasovať na Vybrali.sme

Adam Sipos

Adam Sipos

Bloger 
  • Počet článkov:  65
  •  | 
  • Páči sa:  60x

Pracujem pre organizáciu GLOBSEC, študoval som v Bratislave a v Kodani. V minulosti som pôsobil vo viacerých slovenských médiách, ako aj v mládežníckej politike. Kontakt: adam.sipos@outlook.sk Zoznam autorových rubrík:  Politika

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
SkryťZatvoriť reklamu