Fico je pán politik. Chata mu pomôže a slovenská nádej pre lepšiu budúcnosť slabne

Nikdy som nebol fanúšikom Roberta Fica, strany Smer či kumpánov okolo Blahu a spol. Za 12 rokov, ktoré strávili pri moci neurobili s krajinou takmer nič.

Fico je pán politik. Chata mu pomôže a slovenská nádej pre lepšiu budúcnosť slabne
Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Hoci sme nevideli žiadne zásadné reformy školstva či zdravotníctva, ľuďom zalepili oči sociálnymi balíčkami, ktoré len vyciciavali štátny rozpočet. Nakoniec vláda Smeru viedla k mafiánskemu štátu.

Štátu, v ktorom vládne nitriansky oligarcha spolu s partičkou okolo ministra vnútra, policajného prezidenta a samotného premiéra krajiny. Potom prišla vražda. Dva vyhasnuté životy a nútený koniec aspoň pár mafiánov. Dnes šíria nenávisť, konšpirácie a bludy. Ale o inom som chcel…

Čo ukázali zábery z chaty, ktoré obleteli prednedávnom Slovensko? Zatiaľ nič. Najväčšie zlo a zistenia z videí sú: Fico mal Covid a nazval ho strašnou chorobou, sfalšoval CPR test, mal pomôcť svojej priateľke niečo vybaviť, Kaliňák hýbe očami a nie je veľmi obľúbený, Fico si necháva 10 percent na pomstu…Zatiaľ sa žiadna Gorila 2 nekoná, hoci uniknuté materiály tak spočiatku mnohí označovali.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Neviem, kto má záujem o zverejňovanie týchto záberov, no zatiaľ nič podstatné neukázali a svedčia o snahe zmiesť za každých okolností R. Fica z politiky.

Má to však jeden háčik. Ak je v niečom R. Fico dobrý, je to politika samotná, zákulisné vyjednávanie a rozdávanie kariet. Aj túto “video kauzu” dokáže otočiť vo svoj prospech…pozrite sa na jeho percentá…

Fico je hráč

Nie je tomu tak dávno, čo dokázala strana Smer získať voličov aj po jasnom fiasku strany. Spomeňme si na vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Hoci sme si všetci mysleli, že toto už Smer nerozchodí, nestalo sa tak. Mnohí sa pýtajú, čo má napríklad Smer spoločné s vraždou novinára a jeho priateľky? Však vraždy sú na dennom poriadku kdekoľvek.

Skryť Vypnúť reklamu

Strana Smer a Robert Fico vytvorili systém, v ktorom vládne nie právny štát, ale skupinka oligarchov, ktorá si dovolila aj takú ohavnú vec, ako zabiť dvoch ľudí. Robert Fico vytvoril systém, resp. bol jeho schvalovateľom, v ktorom si krajinu rozdelili vplyvní podnikatelia.

Na čele Špeciálnej prokuratúry bol Dušan Kováčik, ktorý vyriešil presne 0, slovom nula káuz. A to netvrdím ja, ani Janka zo siedmeho. Hovoria to dnes ľudia, ktorí vypovedajú na súde, ktorí boli priamo pri rokovacom stole o budúcnoti krajiny. Či už niekde na chate, alebo v hotely, je to jedno.

A nič.

Percentá Smeru aj naďalej rastú. Má na tom zásluha aj táto vláda? Iste. Ale až tak, aby Smer atakoval hranicu Hlasu a krajine reálne hrozí vládna koalícia, ktorá bude plná zloby a pomsty? Veď sám Fico na záberoch z chaty povedal, že 10 perent svojej energie si nechá na vendetu.

Skryť Vypnúť reklamu

Pomáhame utláčaným

Hlas podobný Ficovi, Bonaparte, Bašternák, Vadala, TIPOS, Star EU...môžeme ich vypísať desiatky. Nedá sa odoprieť, že Fico je silný politik, hráč a politiku vie robiť na tej najvyššej a profesionálnej úrovni. Súčasná koalícia môže len snívať o podobnom lídrovi, ktorý by sa dokázal dostať z tak veľkej špiny.

O čom však vypovedá tento stav? Na jeden strane je Fico, zdatný politik, no na tej druhej slovenský národ, ktorý mu to toleruje.

Prečo?

Pretože Slováci sa radi postavia na stranu slabších...Teda, na stranu niekoho, kto sa aspoň zdá byť slabší a utláčaný. Celý politický svet sa na moment sústredil len na to, aby dostal Roberta Fica z politiky preč. V kombinácii s nestabilnou vládou Igora Matoviča bolo pre Fica veľmi ľahké využiť moment a urobiť zo seba martýta. A my milujeme martýrov.

Skryť Vypnúť reklamu

"Vo väzniciach sedia politickí väzni," nie raz povedal predseda Smeru do kamier. Hral to na chudáčika v rohu, proti ktorému je každý. Dokonca aj Pellegrini. A Slováci mu to uvereli a z pomsty voči súčasnej vláde by to dnes hodili radšej Hlasu alebo Smeru.

Práve preto uniknuté zábery z chaty nepomôžu vymazať Fica z politiky. Doteraz tam nezaznelo nič, čo by sme nevedeli alebo niečo, z čoho by sme boli natoľko ohúrení, ako z Gorily.

Adam Sipos

Adam Sipos

Bloger 
  • Počet článkov:  65
  •  | 
  • Páči sa:  60x

Pracujem pre organizáciu GLOBSEC, študoval som v Bratislave a v Kodani. V minulosti som pôsobil vo viacerých slovenských médiách, ako aj v mládežníckej politike. Kontakt: adam.sipos@outlook.sk Zoznam autorových rubrík:  Politika

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu