Posledný článok o Kotlebovi. Áno, je nacista

V sobotu sme zažili šok v podobe volebného zisku strany Mariana Kotlebu. Následne sa rozprúdila diskusia o tom, či je vodca strany nacista alebo nie. Áno, je.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (40)

Minulosť

Marian Kotleba bol v minulosti členom Slovenskej pospolitosti, ktorá bola Najvyšším súdom SR rozpustená, pretože jej program nebol založený na presadzovaní demokratických princípov. V minulosti sa vodca zúčastňoval neonacistických pochodov a vôbec sa tým netajil. Úspech však neprichádzal. Prečo? Lebo Slováci nie sú takí hlúpi, aby uverili človeku v gardistickej uniforme, ktorý hovorí o nejakom Jozefovi Tisovi. Áno, k tomuto odkazu sa starý Marian Kotleba hlásil. K prvému slovenskému štátu, ktorý má na svedomí takmer 60-tisíc slovenských židov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Znak gardistov

Logo ĽS-NS je znakom Hlinkevej slovenskej ľudovej strany. Táto strana má na svedomí deportácie slovenských židov. Jozef Tiso bol legitímne odsúdený na smrť za činy, ktoré napáchal počas bratríčkovania sa s Hitlerom.

Na stráž!

Opäť prepojenie na Hlinkovú slovenskú ľudovú stranu, ktorá sa práve týmto pozdravom identifikovala. Niečo podobné ako Heil Hitler, len v slovenskej podobe. Ak prijmeme fakt, že Hlinkova strana bola počas prvého slovenského štátu úzko prepojená na nacistickú Tretiu ríšu, tak môžeme bez obáv povedať, že aj na Slovensku sme mali podobne rozmýšľajúcich ľudí, ktorí sa ideologicky hlásili k nacizmu. Asistovali mu deportáciami. Ešte raz. Zomrelo približne 60-tisíc slovenských židov, ktorí boli odvlečení do koncentračných táborov. Násilne ich prenasledovali páni so znakom, ktorý hrdo nosí pri srdci aj súčasný vodca Marian Kotleba.

SkryťVypnúť reklamu

Prezlečenie kabátu

Vodca zistil, že na Slovákov musí nájdením nepriateľa. To je EÚ, NATO a cigáni. Dnes už len veľmi ťažko nájdeme výroky o prvom slovenskom štáte alebo o židoch. Už sa hovorí o cigánskych extrémistoch a o mimovládkach, ktoré sú platené zo zahraničia. Takto skrýva vodca svoju skutočnú tvár. Približne 200-tisíc Slovákov mu uverilo, ale oni nie sú na vine.

Na vine je skutočnosť, že na Slovensku nebola zásadná reforma školstva od roku 1993 a že v škole nie je čas na výučbu o slobode a demokracii. Taktiež politici podcenili rómsku integráciu a nevenovali jej dostatočnú pozornosť. Preto dnes vyhráva extrém. A je to aj preto, lebo naša historická pamäť je obmedzená. Alebo nie je žiadna. A bude horšie. Kotleba ostal taký istý, len jeho rétorika sa zmenila.

SkryťVypnúť reklamu

Ak sa Vám článok páčil, tak zaň môžete zahlasovať na Vybrali.sme 

Adam Sipos

Adam Sipos

Bloger 
  • Počet článkov:  65
  •  | 
  • Páči sa:  60x

Pracujem pre organizáciu GLOBSEC, študoval som v Bratislave a v Kodani. V minulosti som pôsobil vo viacerých slovenských médiách, ako aj v mládežníckej politike. Kontakt: adam.sipos@outlook.sk Zoznam autorových rubrík:  Politika

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

323 článkov
Roman Kebísek

Roman Kebísek

108 článkov
Anna Brawne

Anna Brawne

107 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

50 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu