Lieky verzus príroda.

Zdravie je našim najväčším darom. Aspoň to tvrdíme. No opak je pravdou. Správame sa k svojmu telu ako ku odpadkovému košu..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Informácie, ktoré nájdete v tomto článku nie sú neznáme a vymyslené. Sú založené na dlhoročných skúsenostiach a klinickom pozorovaní tisícov pacientov, ktorí sa zapojili do programov Dr. Roberta Morseho, aby sa zbavili rôznych toxínov a chorôb, od nadváhy až po rakovinu. Je jedným z najväčších súčasných liečiteľov, spisovateľov a priekopníkom teórie prirodzeného zdravia, surovej stravy, byliniek a detoxikácie. Pred dvadsiatimi piatimi rokmi si otvoril kliniku, ktorú stále vedie. Po dlhých rokoch praxe tvrdí, že neexistujú žiadne nevyliečiteľné choroby, len nevyliečiteľní ľudia. Jeho inšpiráciou i oporou mu bolo dielo Dr. Bernarda Jensena, svetoznámeho liečiteľa a autora mnohých vynikajúcich kníh.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Rozhodla som sa šíriť tieto vzácne informácie medzi ľuďmi. Nie je nič horšie, ako byť neinformovaný a bez vedomostí, a práve v oblasti zdraví. Keď celý život tvrdíme, že naše zdravie je to najcennejšie čo máme, prečo sa potom o neho vôbec nestaráme? Dokonca aj o svoj trávnik a o svoje kvety sa staráme viac. A práve preto som sa, podľa vlastnej skúsenosti s uzdravením, rozhodla dať tieto vedomosti aj Vám. Zaslúžime si mať opäť fungujúce zdravie, len k tomu potrebujeme dvihnúť úroveň nášho poznania v tejto oblasti.

Keď sa necítime dobre alebo na nás doľahne nejaká choroba, máme v podstate dve možnosti: liečbu alebo detoxikáciu. Ak sa rozhodneme pre liečbu, máme opäť dve možnosti. Prvou je alopatická (farmaceutická) medicína, čo znamená aplikovanie súčasných liečebných postupov a chemických liekov. Druhou je prírodná (tradičná) medicína, ktorá na liečbu príznakov využíva produkty vyrobené z prírodných zdrojov alebo byliniek. Ak si na ´boj´ s chorobou zvolíme alopatický prístup, je dôležité vedieť, že na každý druh ochorenia ponúka tri liečebné metódy: chemické lieky, ožarovanie alebo chirurgický zákrok.

SkryťVypnúť reklamu

Farmaceutické spoločnosti vynakladajú obrovské sumy peňazí na vývoj liekov a školenia lekárov, ako tieto chemické lieky aplikovať. Tie však neodstránia jeho príčinu, zmierňujú totiž len následky – symptóny chorôb. Lieky sú dnes v podstate na všetko, od bežných bolesti hlavy, zvýšenej teploty, alebo nádchy, až po rakovinu. Ale napríklad, v prípade rakoviny prsníka sa jednoducho odstráni celé ´zlé´ prsné tkanivo a pacientka je vyliečená. Pretože podľa alopatickej medicíny sú choroby v podstate nevyliečiteľné. Kde nepomôžu lieky, pomôže ožarovanie alebo to skalpel. Pretože väčšina súčasných systémov zdravotnej starostlivosti, vrátane alopatickej, prírodnej a homeopatickej medicíny, je založená na liečení. Zapamätajte si však, že liečenie symptónov, nikdy nevylieči príčinu!

SkryťVypnúť reklamu

Alternatívou liečby je naturoterapia (detoxikácia) – málo známa prírodná veda využívaná po celé stáročia státisícmi ľuďmi a živočíchov na celom svete. Pri ochoreniach sa využívajú čisto prírodné produkty alebo bylinky, ktoré sa vyskytujú v prírode. Prírodná alebo ´tradičná medicína´ obnovuje zdravie a vitalitu vášho fyzického, emocionálneho, no i mentálneho tela. Detoxikácia kombinuje poznatky z chémie, biológie, botaniky a fyziky, takže predstavuje najideálnejšiu liečbu. Žiaľ, moderný svet postavený na ´liečení´ na ňu celkom zabudol. Detoxikácia neodstraňuje symptómy, zameriava sa na odstránenie príčiny vzniku ochorenia. Naše telo je dokonalé a dokáže sa vyliečiť samo, len mu v tom nemôžeme brániť. Choroba je nakoniec len výsledkom všetkého, čo jeme, pijeme, dýchame, aplikujeme si na kožu, ako aj toho, čo si myslíme a čo cítime.

SkryťVypnúť reklamu

Alopatická medicína vo všeobecnosti zabíja ročne státisíce ľudí, zatiaľ čo tradičná (alebo rastlinná) medicína ich ročne státisíce zachráni.

Naturoterapia je najčistejšou formou uzdravovania. Jej podstatou je alkalizácia a detoxikácia, o ktorých sa dočítate v mojich ďalších článkoch.. Na ozdravenie prostredníctvom detoxikácie potrebujete čas a hlavne silnú sebadisciplínu! Musíte do nej vložiť celé svoje srdce, cieľavedomosť i dušu. Detoxikácia je tým najdôležitejším a najkvalitnejším, čo pre seba môžeme v živote urobiť!

Tým, že sa začneme o tejto téme rozprávať a zisťovať si o uzdravovaní ďalšie informácie, vieme sa posúnúť o malý, no významný, krôčik dopredu. Ja som silu prírodnej medicíny zažila na vlastnej koži. A to doslova, keď sa mi po 10 rokoch boja so psoriázou, podarilo z nej uzdraviť. A to všetko vďaka novým vedomostiam a zmene životného štýlo. Zmenila som totiž uhol pohľadu na ´liečenie´. A preto poda vlastných skúsenosti viem, že každý z nás sa môže uzdraviť, len k tomu potrebujeme zvýšiť úroveň nášho poznania. A to je, aj bude cieľom mojich blogov.

Adriana Zbojek

Adriana Zbojek

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám 29 rokov a oblasť zdravia sa stala mojim životným poslaním. Verím, že ľudia sa môžu mať lepšie. Len k tomu potrebujú viac vedomostí. Som žena, ktorá si vyliečila psoriázu a preto budem šíriť vedomostí, aby sa aj iní ľudia mohli uzdraviť.http://www.facebook.com/azbojek Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéZdravie

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu