Dookola robíme to isté a pritom očakávame iné výsledky.

Videli ste niekedy tie ´smiešne krysy´ ako stále behajú vo svojom kolese dokola a dokola? Stále to isté bez ponaučenia :) A my sa na tom smejeme, ako môžu byť také hlúpe..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Smutné je ale, že my robíme so svojim zdravím presne to isté. Stále dokola a dokola..

Možno sa niektorým nepáči prečo nás prirovnávam k hlodavcom, no chcela som len poukázať na to, čo fakt robíme. Začnem svojim príbehom, aby som to vysvetlila..

V 15.-tich rokoch som sa prvýkrát obsypala červenými nepríjemnými fľakmi. Psoriáza. Odvtedy som sa dlhé roky len liečila a liečila a chodila som od jedných dverí k druhým, robila som všetko, čo mi lekári povedali. Veď kto neurobí všetko pre svoje zdravie ´keď mu ide o život´ a horí mu pod riťou? Však? A to je práve ten problém..

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Poznáte novoročné predsavzatia? Dali ste si už niekedy nejaký sľub aj vy sami? Myslím, že každý z nás má s tým nejakú skúsenosť. A teraz ide tá druhá otázka :D A dodržali ste to? Poctivo až do konca? Prestali ste nadobro s cigaretami? Fakt ste pravidelne cvičili a chodili do fitka? Zbavili ste sa tých sladkostí? Klobúk dole pred všetkými tými ľuďmi, ktorí to zvládli, lebo ich je málo, veľmi málo. A prečo? Pretože väčšina z nás sa k starým dobrým návykom vráti. A to sa deje každý rok, stále dokola. 

A to je práve naša hlúposť. Poďme si to ešte troška rozobrať..

Budem hovoriť o sebe, nebudem hodnotiť ostatných. Ale to neznamená, že to platí len pre mňa a vy všetci ste dokonalí :)

SkryťVypnúť reklamu

 

Ako som už spomínala, v 15-tich rokoch som zistila, že mám psoriázu a začala som svoju hviezdnu ´pacientsku´ kariéru. Ako prvé som nastúpila do nemocnice, prestala som jesť mäso, mliečne výrobky, vylúčila som cukor a soľ. Jednoducho povedané, nasadili mi prísnu diétu, lebo som fakt vyzerala hrozne :/ Samozrejme že som začala brať aj rôzne lieky a nonstop som bola natretá nejakou, pre mňa, neznámou páchnucou masťou. A ako sa môj stav pomaly zlepšoval, do môjho jedálnička mi pomaličky pribúdali aj ďalšie potraviny, ktoré som už mohla opäť jesť. Ku koncu pobytu v nemocnici som si už dokonca mohla dať aj koláče a džúsy, ktoré mi každý nosil ako potešenie ;) Bola som preliečená. A tak som sa vrátila do bežného života. Škola, kamaráti, zábava.. Bežný život bežného študenta. Až pokým moje telo nezačalo meniť svoju farbu do červena. Zdravotný stav sa mi zasa raz zhoršil. Teraz som ale mohla ostať v domácej liečbe. A vyskúšala som pre zmenu iné možnosti diéty a liečenia. Raz som týždeň bola iba na ryži, ďalší krát som mala zakázané iba mäso alebo koreniny alebo to alebo hento.. Najčastejšie to bolo obmedzenie sladkostí a slaných vecí, čiže musela som na pár dní vydržať bez zákuskov, chipsov, horaliek, bez čokolády, bez vody so sirupom.. A to som dodržiavala pokým sa mi môj stav nevrátil do normálu, teda kým sa to nezlepšilo. A tak to fungovalo stále dookola. Mesiac po mesiaci, rok po roku.. A skončilo to až v mojich 25.-tich rokoch, kedy som si už povedala DOSŤ! Mala som dosť liečenia, stále to bolo o tom istom dookola. Nechcela som sa celý život len liečiť! Chcela sa vyliečiť, uzdraviť sa! Lenže tie chvíľkové diéty neboli riešením, ktoré som hľadala. Potrebovala som niečo úplné iné. Chcela som obrovskú ´nereálnu´ zmenu a preto som potrebovala rovnako veľké riešenie.

SkryťVypnúť reklamu

 

Začala som študovať a meniť pomaly životosprávu.. Cez stravu, nápoje, pohyb, staranie sa o telo a kožu a v neposlednom rade aj o odpočinok. Ale to nestačilo, pretože za tých predchádzajúcich 25 rokov som sa najedla, napila a nazbierala toľko sajrajtov, že by som to mohla rozdávať, len neviem komu, keďže každý z nás má tie svoje poctivo nabraté. Ale poďme ďalej.

 

Viete, keď má už raz človek nádor, tak ten neodíde len tak, že dám do svojho jedálnička viac zeleninky a ovocia alebo že začnem do práce chodiť pešo. Ak mám raz nádor, tak ho potrebujem skrátka vyrezať! Bodka. A to isté platilo aj pre mňa. Keď som už raz bola zasratá zvnútra, tak mi nestačilo začať zdravšie žiť. Nie. Musela som dostať svoje telo na bod 0. Dostať ho do čo najčistejšieho stavu. A preto som vyskúšala hĺbkovú očistu tela pomocou špeciálnych bylinných zmesí, ktoré sa dokážu dostať až do bunky a dokážu ju vyliečiť. A skúste porozmýšlať z čoho sa skladá naše telo? :) To bola moja zmena!

SkryťVypnúť reklamu


Celých 10 rokov som sa sústredila len na to, aby sa mi príznaky, teda červené fľaky upokojili. Aby sa mi stav zlepšil, aby ma to prestalo svrbieť, aby to bolo menej vidieť a nebolo to také nechutné. Aby som mala čistú pokožku.. A to robíme všetci pri každom jednom zdravotnom probléme! Stále riešime len dôsledky a sústredime sa na ich odstránenie. Stále dookola a dookola.. Ale čo nám to pomôže, že nás to už nebude bolieť alebo svrbieť alebo ja neviem čo ešte. Nič! Je to len krátkodobé riešenie a môžeme čakať, kedy sa nám znova objavia tie isté problémy. Na malú chvíľu sme si oddialili starosti.

Prestaňte sa teda už konečne zriekať zodpovednosti za svoje zdravie a opičiť sa po druhých. Nerobte stále tie isté chyby ako ja a neodstranujťe len dôsledky. Každý jeden zdravotný problém má svoju príčinu, na ktorú musíme prísť a odstrániť práve tú. A ja som na to prišla a urobila som to, nekecala som o tom, ale spravila som to. Príčina všetkých chorôb je v našom znečistenom tele. Len čo som prečistila celé svoje telo zvnútra od toxínov, liekov a usadenín, choroba zmizla. Vyčistila som sa pomocou obyčajných bylín, ktoré sme dostali ako obrovský dar od Boha. A odvtedy som sa rozhodla písať, prednášať a odporúčať práve tieto bylinné zmesi. Sú každodennou súčasťou môjho bežného dňa.. Pretože mi pomohli a zmenili mi život! A nie len mne, ale aj ďalším desiatkam ľudí, ktorí sa rozhodli skončiť s tým nekonečným liečením a vybrali si cestu skutočného vyliečenia! Netvrdím, že za dobré zdravie nevďačím aj životnému štýlu, pretože to robí veľmi veľa. Samozrejme, že som zmenila aj životosprávu a zvýšila hlavne podiel surovej zeleniny a ovocia. A práve vnútorná očista tela spojená so surovou stravou vám môže prinavrátiť trvalé zdravie. A to je predsa zámerom každého z nás :) Či nie?

Adriana Zbojek

Adriana Zbojek

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám 29 rokov a oblasť zdravia sa stala mojim životným poslaním. Verím, že ľudia sa môžu mať lepšie. Len k tomu potrebujú viac vedomostí. Som žena, ktorá si vyliečila psoriázu a preto budem šíriť vedomostí, aby sa aj iní ľudia mohli uzdraviť.http://www.facebook.com/azbojek Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéZdravie

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu