Neexistujú nevyliečiteľné choroby, existujú len nevyliečiteľní ľudia!

V každom človekovi sa nachádza potenciál pre dokonalé zdravie, ale aj pre akúkoľvek chorobu. Ľudia si zvykli, že keď im lekár diagnostikuje nejakú ´vážnu´ chorobu, je to ich rozsudok smrti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (42)

Ako vlastne taká choroba vzniká? Ako je možné, že niekto je celý život úplne zdravý.. a iný má stále nejaké problémy so zdravím? Zdravie a choroba sú len výsledkom vášho stavu mysle a vašej životosprávy. Keď človek zistí, že má rakovinu, to neznamená, že mu vznikla len tak, cez noc.. Nie, na to aby mal rakovinu poctivo pracoval už roky predtým, ako sa ukázala.

Choroba má totiž základné príčiny, kvôli ktorým vzniká. Najčastejším je PREKYSLENIE organizmu. Ten vyvoláva zápaly v tele, spôsobuje vredy a odumieranie tkaniva. Ďalšou príčinou je TOXICITA, čo znamená zvýšený výskyt jedov v tele (nahromadenie hlienu v tele, chemikálií, liekov, toxických kovov a napríklad aj minerálnych usadenín). A poslednou príčinou sú VRODENÉ OSLABENIA, dedičné choroby. Ale aj tento stav sa môže s rokmi zhoršovať alebo zlepšovať, to všetko záleží len na vašom životnom štýle.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Naše telo je dokonalý organizmus ktorý sa dokáže sám regenerovať, no musíme sa oň riadne starať. Žiaľ, nedostali sme k nemu návod na použitie. A práve preto, len vďaka nevedomosti, nezodpovednosti a lenivosti, trpia ľudia spomínanými chorobami. Ale bolo to vážne stále takto ako dnes? Trpeli sme toľkými chorobami ako dnes?

Situácia v zdraví pred rokom 1900 bola úplne iná.. Prakticky neexistovala žiadna alergia, astma a ani žiadne ochorenia v dôsledku zlyhania imunitného systému. Infarkt bol skôr výnimkou, ako bežnou súčasťou života. Rakovinu majú len 3 ľudia zo 100! Ťažko uveriteľné? Áno, ale poďme ďalej.. Cukrovka je takmer neznámy pojem, trpí ňou len 1 človek zo 760 000 ľudí. Skúste sa zamyslieť nad svojim okolím dnes. Koľko známych vo vašom okolí má problémy s cukrovkou, koľko ľudí postihol infarkt? A čo taká rakovina? Stále platí, že len 3% ľudom bola diagnostikovaná? Nie. Pred rokom 1900 sa napríklad ako sladidlo používa len melasa a med. Strava sa pripravovala doma, a to z čerstvých surovín. Toto sú fakty.

SkryťVypnúť reklamu

A ako to bolo ďalej? Roky 1900 až 1939 reprezentujú zrod syntetických náhrad potravín. Je objavené umelé sladidlo Sacharin a Glutamat. Začínajú sa priemyselne vyrábať syntetické vitamíny. Je objavená rafinovaná biela múka a lúpaná ryža.. A to je nový trend. Ľudia prestávajú používať prírodné sladidla a začínajú používať cukor, spotreba bola v tú dobu už okolo 5 kg na osobu. Taktiež sa vyrábajú chemické hnojivá a začína sa používať chlór na úpravu pitnej vody..

V roku 1940 až 1961 tieto ´novoobjavené´ syntetické látky menia životný štýl!

Ženy majú schválené používanie chemických látok, ktoré majú hormonálne účinky. Celkovo výroba syntetických chemikálií sa zvyšuje už 350 krát. Tu sme už boli veľmi chytrí, lebo sme prišli na to, že dokonca aj zvieratám môžeme dávať pohlavné hormóny. Strava už nie je ako kedysi, modernými sa stalo stravovanie mimo domu. Zavádzajú sa preto verejné a závodné jedálne. Táto doba pokračuje až do roku 1973, kde sa tieto syntetické toxíny dostávajú aj do životného prostredia. Je objavený Aspartam, sladidlo bez kalórií, čo sa stáva hitom..

SkryťVypnúť reklamu

Ďalšou etapou je rok 1974 až 1997, čo predstavuje zhoršenie kvality jedla. Väčšina mäsa, rýb a mliečnych výrobkov z veľkochovu obsahuje rastové hormóny, antibiotiká, pesticídy a jedy! Vznikajú explózia priemyselných potravín: farbivá a konzervačné látky (éčka). V roku 1975 boli objavené dôkazy, že zvieratá kŕmené Aspartamom trpeli záchvatmi a mozgovými nádormi, ale aj napriek tomu sa používa ďalej. A to ešte vo väčších množstvách. V strave sa to tiež zmenilo. Fast food-y sa stali rýchlou, chutnou a často používanou alternatívou stravovania.

Toto je len krátka ukážka posledných rokov.. A prečo o tom všetkom hovorím? Poďme ďalej..

SkryťVypnúť reklamu

Rok 1998 až doteraz, toto obdobie by som nazvala totálny útok chémie.

Syntetické látky sa vyrábajú v množstve 63 000 000 ton ročne a nahradili tak prírodné materiály a suroviny. Nová chemická látka je objavené každých 10 sekúnd. Čo sa týka napríklad takého cukru, jeden človek spotrebováva v dnešnej dobe 68 kg cukru a až 10 kg soli za rok. Polotovary a priemyselne spracovávané suroviny si tiež našli svoje čestné miesta. Takmer vytlačili pôvodnú domácu stravu. Cukrovkou dnes trpí niečo pod 400 miliónov ľudí a každých 6 sekúnd kvôli nej niekto zomrie. Na rakovinu dnes zomiera každý deň neuveriteľný počet ľudí...

A takto sa to na nás všetko odzrkadlilo! Vy si vyberáte ako budete žiť. Koho budete počúvať. Čo budete jesť, piť. Len na vás záleží či chcete byť skutočne zdravý alebo naopak chorý, ako väčšina ľudí.

čakáreň
čakáreň (zdroj: google.com)

Preto máte len 2 cesty! Cestu liečenia sa, neustále odstraňovanie príznakov a dôsledkov chorôb liekmi a operáciami. Čím ste závislí na lekároch a liekoch!

Alebo cestu uzdravovania sa, odstraňovaním príčiny chorôb vzdelávaním, zmenou životného štýlu a zavedenie prírodných darov. Čím sa stávate nezávislými.

Preto tvrdím, že neexistujú nevyliečiteľné choroby. Existujú len nevyliečiteľní ľudia.

Na záver sa skúste zamyslieť či ste aj vy takto ovplyvňovaní okolím? Kupujete si aj vy prevažne chemické polotovary, pochutiny, dochucovadlá a rôzne chutné novinky, ktoré nám sú podsúvané? A je to zdravé? Myslím si, že vy sami viete, že spôsob, akým žijete doteraz sa pre vaše dobro musí sčasti zmeniť. Buď začnete rozmýšľať nad tým, čo kupujete a konzumujete. Alebo žite kľudne rovnakým spôsobom života ako doteraz a nečudujte sa keď aj vy začnete mať nejaké zdravotné problémy. A časom skončíte ako veľká väčšina ľudí, chorý a čakajúci už len na smrť ako na vaše jediné vykúpenie. Voľba je len a len vo vašich rukách. Ako som povedala v úvode: Telo je dokonalý organizmus, ktorý sa vie sám regenerovať, len mu v tom nemôžete brániť.

Ja Vám ale želám čo najviac správnych vedomostí o zdravom životnom štýle, lebo len to je cesta k skutočnému uzdraveniu!

Adriana Zbojek

Adriana Zbojek

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám 29 rokov a oblasť zdravia sa stala mojim životným poslaním. Verím, že ľudia sa môžu mať lepšie. Len k tomu potrebujú viac vedomostí. Som žena, ktorá si vyliečila psoriázu a preto budem šíriť vedomostí, aby sa aj iní ľudia mohli uzdraviť.http://www.facebook.com/azbojek Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéZdravie

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu