Zdravie nie je len hodinová záležitosť!

Poznáte bábkové divadlo? A akú rolu by ste si v ňom vybrali? Chceli by ste byť na strane človeka, ktorý ich ovláda alebo by ste chceli byť tou bábkou, ktorú ovládajú? Našťastie, v tomto svete je to už je dávno podelené.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Pred pár dňami sa konali v Košiciach vianočné trhy zdravia. Podarilo sa mi tam stráviť nejaký čas a pozorovať ľudí, ktorý si tam prišli po nové vedomosti, obchodníkov, ktorí tam chceli predať čo najviac svojich výrobkov a samozrejme som si všímala aj to množstvo a rôznorodosť ponúkaných produktov. No poviem vám pravdu, ak by som tam prišla ako úplný nováčik, skutočne neviem, čo by som si vybrala. Pretože každý si tam prezentoval len svoju pravdu. Určite by som ale neodišla na prázdno a kúpila by som si asi z každého rožka troška. A tak to väčšinou aj ľudia robili. Viete si preto predstaviť, akí odtiaľ odchádzali zmätení. Je super, že sme sa začali prebúdzať a začíname sa zaujímať o zdravie, no ak niečo chceme robiť kvalitne, potrebujeme k tomu zaujať rovnaký postoj.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak ma málinko poznáte z predchádzajúcich blogov, viete, že môj život zmenilo uzdravenie sa z choroby menom psoriáza. Neboli v tom žiadne čary. Išlo o poctivý zber informácií a vedomostí. Tým, že sa zmenilo moje poznanie, som začala vnímať všeobecné ´správne´ pravdy trošku ináč. Následne sa mi zmenilo aj vnímanie sveta. A nakoniec sa stane to, že zmeníte svoj život, pretože vám to ďalej nedá žiť tak ako doposiaľ. Zmenila som svoje každodenné návyky, stravovanie, nápoje a proste celkové staranie sa o svoje telo a ducha :) Zmena k lepšiemu spôsobu života vám určite pomôže a budete sa cítiť vitálnejšie, no ak sa potrebujete zbaviť svojich zdravotných ťažkostí, len viac zeleninky a ovocia vás nespasí. Potrebujete viac.

SkryťVypnúť reklamu

Ľudia sú však prirodzene nedočkaví. Nie sme ochotní venovať pár hodín z týždňa štúdiom o našom zdraví. Nechceme sa už viac učiť. Už sme veľkí a už to ani nemusíme. Na to sú predsa lekári! Oni sa majú o nás starať, aby sme boli zdraví. Len tak jednoducho sa zriekame svojho zdravia. Akoby o nič nešlo.. Je nám to fuk. Veď čo tam po zdraví, kým ho máme. Môžem sa vás niečo spýtať? Čo je podľa vás v živote najdôležitejšie? Čo každému prajeme k narodeninám a meninám? Zdravie a šťastie? Ale nehovorte.. A prečo sa ho, preboha, len tak ľahko vzdáme a nechávame ho len v rukách osôb, ktoré o nás nič nevedia, nežijú s nami, nepoznajú naše každodenné návyky, naše rodinné pomery, vôbec nás nepoznajú?

SkryťVypnúť reklamu

Niekto si môže myslieť, že preháňam. Áno, je to pravda. Ale ináč ľudia nepočúvajú. Pokiaľ by som vás hladila a šepkala vám nežne do ucha, že mali by ste papať ináč, mali by ste sa viac hýbať, mali by ste robiť niektoré veci troška ináč, tak by to cez vás len preletelo..

Stretávam sa s mnohými ľuďmi. S rodinou chodíme po celom Slovensku a organizujeme bezplatné prezentácie o komplexnom systéme zdravia z pohľadu bežného človeka. A ľudia za mnou chodia a chcú vedieť ako som sa dokázala uzdraviť. Čo presne som robila a ako vyzerá môj bežný deň? Čo jem a čo nie? A to je všetko, čo chcú. Viac ani nie je potrebné. A to je to smutné. Pretože ak navštívite hodinovú prednášku, neznamená to, že už ste odborníkom v danej oblasti. 

SkryťVypnúť reklamu

Ľudské telo je nástroj, ktorý sme dostali od Boha ako dar a o ktorý sa máme starať, vážiť si ho a milovať ho. A keď niekoho milujete, nedopustíte, aby mu bolo ublížené, však?

Pravidelne sa zdravo stravujem, jem väčší podiel surovej stravy ako tej varenej. Pijem iba čistú filtrovanú vodu, pravidelne si doprajem aktívny pohyb, či už idem pešo do práce alebo si vychutnám voľné chvíle niekde v prírode.. Na kožu si nekydám tie ´reklamné´ novinky, ktoré pekne voňajú, pretože ma otravujú. Vedeli ste napríklad, že až 30% toxínov, ktoré máme v tele, sme si tam naniesli sami? Volá sa to drogéria alebo kozmetika. A to sa týka kozmetiky pre dospelých, no rovnako aj pre deti. Rozdiel v nej nehľadajte. A v neposlednom rade sa snažím dodržiavať pravidelný a kvalitný spánok.

Toto je môj bežný život. To je moje zdravie. Potrebovala som sa samozrejme zbaviť aj všetkých tých sajrajtov, ktoré som si v tele za život nazbierala predtým, a to pomocou prírody, pomocou špeciálnych bylinných zmesí, ktoré vám za 6 mesiacov prečistia celé telo zvnútra. A zároveň sa venujem aj vonkajšej očiste. Riadím sa heslom, že ak vaša kozmetika nie je jedlá a živá, prečo si ju potom dávate na svoju pokožku?

Zdravie = očista tela + zmena životosprávy. To je všetko.

Ja nie som lekárka, ani nemám vyštudovanú nejakú školu zdraviu. Pretože ju nepotrebujem. Som normálny človek ako vy. A mám svoj zdravý sedliacky rozum, pomocou ktorého sa riadim. Viem, že Boh nám nedal telo na to, aby sme sa o neho nevedeli sami postarať. Práve naopak, dal nám všetko potrebné aby sme boli zdraví a šťastní! Veď to si predsa všetci prajeme!

A jediný spôsob ako sa k tomu dopracujete je ten, že začnete zbierať nové informácie a vedomosti o systéme zdravia. Inak skončíte ako väčšina ľudí. V čakárni medzi chorými, ktorí vyčkávajú na predpis nejakých liekov, o ktorých nič nevedia, no dúfajú, že im pomôžu. Nevadí, veď to robia všetci, nie?

Takže ako som napísala v úvode, je len na vás, kým sa rozhodnete byť. Či človekom, ktorý si riadi svoj život sám, váži si ho a stará sa o seba alebo skôr chcete byť len bábkou, ktorú ovláda niekto iný. Rozhodnutie je len na vás.

Adriana Zbojek

Adriana Zbojek

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám 29 rokov a oblasť zdravia sa stala mojim životným poslaním. Verím, že ľudia sa môžu mať lepšie. Len k tomu potrebujú viac vedomostí. Som žena, ktorá si vyliečila psoriázu a preto budem šíriť vedomostí, aby sa aj iní ľudia mohli uzdraviť.http://www.facebook.com/azbojek Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéZdravie

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu