Katastrofálne cesty II.

Po dlhej zime sa nám vrásky na čele robia katastrofálne cesty - nezaplátené výtlky, ktoré v mnohých prípadoch spôsobia nemalé škody vo vozidlách.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Obrázok blogu

Z roka na rok počujeme od samosprávnych krajov resp. od "cestárov" že nemajú dostatočné finančné prostriedky na opravu ciest. Pozrieme sa na to trošku detailnejšie: Banskobystrická župa vybrala na cestnej dani v roku 2012 cca. 12,26 miliónov eur. V spomínanej župe je 2461 km ciest ( I., II., II., triedy). V prípade že by sme využili inkasované finančné prostriedky za cestnú daň na opravu ciest v Banskobystrickom kraji na 1 km cesty pripadá 5128 eur - podľa mňa z takej sumy je detská hra zaplátať výtlky na 1 km úseku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

K druhej alternatíve opravy ciest by som považoval " zdravý sedliacky rozum" na území obcí a miest. Pred mesiacom som videl v TV , že malá obec na východe zamestnáva na aktivačných prácach polovicu obce , krajské mesto Prešov má len 8 ľudí - pracujú každý deň vidieť po nich poriadok v meste.

Obce a mestá by mali použiť svojich ľudí na aktivačných prácach na čiastočné zaplátanie dier na cestách. Vyžaduje si to minimálne finančné prostriedky a ľudia by mali dobrý pocit, že urobili niečo dobré aj pre našu spoločnosť.

Nemusíme investovať na opravu cestnej infraštruktúry milióny eur, stačí používať svoj zdravý sedliacky rozum a trošku rozmýšlať efektívnejšie.

Tomáš Agócs

Tomáš Agócs

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Dopravný inžinier Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu