Nízkopodlažná električka v Bratislave

Hlavné mesto Slovenska sa od 1. júna pripojí k vyspelým západoeurópskym mestám v hromadnej osobnej doprave, začína sa premávať prvá nízkodpodlažná električka v Bratislave.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)
Obrázok blogu

Ide o električku, ktorá sa vyrába v susednej Viedni. Skladá sa z piatich článkov,celková dlžka 32 metrov,šírka 2,4 metra, 100 % nízkopodlažné, klimatizované vozidlo s výsuvným schodíkom pri dverách, ktorý uľahčí nástup. Prepravná kapacita vozidla je 200 z toho 50 sediacich a 150 stojacich osôb.Hustota osôb pri maximálnej obsadenosti je 4 osoby/m2.Maximálna rýchlosť nízkopodlažnej električky je 70km/hod. Vozidlo bude k dispozícií od 1. júna kde široká verejnosť si ho môže vyskúšať bezplatne.

Primátor sľúbil, že električku počas troch týždňov od štvrtka do 20. júna nasadia na všetky radiály v rámci mesta a bezplatne si ju tak bude mať možnosť vyskúšať čo najviac ľudí. „Naším záujmom je, aby takpovediac každý Bratislavčan vyskúšal jazdu električkou,“ povedal Ftáčnik.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa primátora musí Bratislava, rovnako ako iné európske mestá, podporovať neautomobilovú dopravu, preto musí mesto modernizovať vozový park. „Preto je pre mňa prioritou doprava, preto spoločne s poslancami hľadáme cesty a spôsoby, ako riešiť jednu z najzávažnejších výziev, pred ktorými stojí naše mesto,“ dodal primátor.

Bratislavčanom prajem aby aspoň raz vyskúšali novú nízkopodlažnú električku v našom hlavnom meste.

Tomáš Agócs

Tomáš Agócs

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Dopravný inžinier Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu