Tím šimpanzov vyšetruje kauzu Gorila

Dnes som zariadil špecializovaný tím so sídlom na Úrade boja proti organizovanej kriminalite, v ktorom sú vyšetrovatelia a kriminalisti z Úradu boja proti organizovanej kriminalite, z Úradu boja proti korupcii a zo sekcie inšpekcie," vymenoval Lipšic. Cieľom tímu je podľa jeho slov vyšetriť okolnosti, ktoré sa týkajú kauzy Gorila.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)
Obrázok blogu

Na vytvorenie ďalšieho tímu na vyšetrenie kauzy Gorila námestník generálneho prokurátora Dobroslav Trnka reagovať nebude. Vedenie Generálnej prokuratúry (GP) SR už koncom decembra minulého roka rozhodlo, že 2. januára vznikne špeciálny vyšetrovací tím, ktorý opätovne otvorí už v minulosti vyšetrované prípady Gorila a Gorila 1. Dobroslav Trnka nebude reagovať ani na vyjadrenia ministra Lipšica, ktorý nevylúčil, že Trnka chce zavrieť kauzu Gorila do zásuvky.

"Na ničím nepodložené osočovanie zo strany pána ministra, ktorý trpí animozitou voči mojej osobe, nebudem reagovať. Mal by však vážiť slová na vytváranie svojho volebného PR," povedal bývalý generálny prokurátor Trnka.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Prvým úkonom, ktorý vyšetrovací tím vykoná, bude opätovná žiadosť riaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) o zbavenie mlčanlivosti príslušníkov SIS. Takejto žiadosti v minulosti nebolo vyhovené," povedala 30. decembra hovorkyňa GP SR Jana Tökölyová.

Vyšetrovateľ, ako ďalej informoval Lipšic, začal trestné stíhanie pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. "Mali sa ho dopustiť podozrivé osoby najmä zločinmi korupcie a zneužívania právomoci verejného činiteľa," dodal Lipšic.

Prvé kroky špecializovaného tímu budú podľa neho smerovať k tomu, aby boli zbavení mlčanlivosti príslušníci Slovenskej informačnej služby (SIS). "Vrátane bývalého a súčasného riaditeľa," priblížil minister.

Skryť Vypnúť reklamu

Ak sa vyšetrovaním prípadu Gorila potvrdí, že časť politiky je ovládaná finančnými skupinami, ktoré manipulujú privatizáciu alebo verejné obstarávania, tak to podľa Lipšica znamená, že nám zo štátu unikajú stovky miliónov eur. "Tie by mohli byť použité na úplne iné činnosti," dodal. Napríklad na znižovanie nezamestnanosti.

"Za rezort vnútra garantujem, že polícia má rozviazané ruky," podotkol minister. Bude však podľa neho zaujímavé sledovať, čo sa bude teraz diať. "Nie som naivný, aby som si nemyslel, že budú pomerne veľké tlaky, aby trestné stíhanie neviedlo k zdarnému koncu," povedal Lipšic.

Skryť Vypnúť reklamu

Vyzval preto ľudí, aby dobre sledovali ďalšie kroky orgánov činných v trestnom konaní, keďže ide aj o ich peniaze.
Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/lipsic-zriadil-specialny-tim-na-vysetrovanie-kauzy-gorila-pas-/sk_domace.asp?c=A120109_165820_sk_domace_p60#ixzz1izNVVddZ

Tomáš Agócs

Tomáš Agócs

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Dopravný inžinier Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu