Všetci sme ľudia.
Na to aby sa človek stal človekom, musí sa vzdelávať. Možno niektorí nájdu v predchádzajúcej vete, silný náznak mentorovania, poučovania, nazvite to akokoľvek. Otázkou je čo považujeme za vzdelávanie. Niekomu nepomôže ani milión rôznych papierov, vysvedčení, dokladov o ukončenom vzdelávaní, kurzov, škôl,...pokiaľ to nevie využiť a aj primerane použiť v praxi. Odborne sa tomu hovorí, že vraj socializácia.
Ak sa mýlim, opravte ma.
Ľudia, ktorí sa vymykajú pravidlám sú zvláštnosťou. Nejako, iba tak náhodne sa narodia s génmi prirodzenej sociálnej inteligencie.
Moji rodičia odjakživa tvrdili, že vedomosti s inteligenciou nemajú nič spoločné. V mnohých prípadoch sa ukazuje, že ľudia “jednoduchší“ sú inteligentnejší, kým ľudia vzdelaní o inteligencii ani len netušia. Výnimky potvrdzujú pravidlá.
Všetka česť výnimkám. Častokrát uvažujem, či pretvárka je zapríčinená dobou, inteligenciou, vzdelaním...?
Prečo ľudia, ktorí dosiahnu určitý stupeň vzdelania, vyšší ako je priemer, sú schopní väčších podrazov, zákerných nečistých hier?
Prečo?
Prečo ľudia, ktorí dosiahnu určité postavenie majú pocit, že môžu manipulovať s kýmkoľvek, akokoľvek.
Subjektívny pocit nadradenosti, neobmedzenosti zasahuje deštrukčne do života všetkých ľudí naokolo.
Zneužívajú moc, postavenie, nevyberajú slovník, nemajú rešpekt pred ničím a zdá sa, že ich nikdy nič nezastaví.
Určite to každý pozná a tuší o čom je reč. Nekonečné množstvo reálnych príkladov zo skutočného života má asi každý.
Stará mama, človek mne blízky a žiaľ už nie prítomný, rozdeľovala ľudí na ľudí a svine. Postup ako sa vyhnúť zákernostiam bol podľa nej nasledovný. S ľuďmi sa stretávať a ten druhý typ obchádzať. Škoda, že som sa nestihla opýtať ako, keď ich je tak veľa... . A to pri mojom pozitívnom vnímaní života sa snažím hľadať v spoločnosti i všetkých jej členoch iba to dobré. Niekedy sa to žiaľ nedá a stávate sa hračkou niekoho iného.
Všetko má však svoj začiatok i koniec, všetko raz pominie....