1. ktorého si,nepoškvrnená Panna, s radosťou z Ducha Svätéhopočala.
2. ktorého si,nepoškvrnená Panna, pri návšteve Alžbetyv živote nosila
3. ktorého si,nepoškvrnená Panna, s radosťou v Betleheme porodila.
4. ktorého siNepoškvrnená Panna s radosťou trom kráľomku klaňaniu predstavila
5. ktorého si, nepoškvrnenáPanna, s radosťou v chráme našla. 6. ktorého siNepoškvrnená Panna s radosťou prvá po jehozmŕtvychvstaní pozdravila
7. Ktorý ťa, nepoškvrnenáPanna, s radosťou do neba vzal a za kráľovnú neba izeme korunoval.
Čo si asi prvé všimne sú tri veci: 7 desiatkov miesto tradičných piatich, všade sa spomína nepoškvrnená Pannaa tretiu vec a o tej chcem čosi povedať je, že sa všetko vykonáva s radosťou.
Radosť musela mať panna Mária keď sa Ježiš počal, s radosťou určite šla ohlásiť túto radostnú zvesťAlžbete, s radosťou matky určite porodila Ježiša, o toväčšou, že vedela koho rodí, s radosoťu ho predstaví trom kráľom,určite s radosťou ho našla v chráme, s radosťou sa tešila Ježišovmuzmrtvychvstaniu, i s radosťotu ju musel Pán Ježiš do neba vziať.
Súmnohé sviatky kde si tieto tajomstvá pripomíname - tak Vianoce, i Veľkánoc, ako i ostatné veci. ale prežívame radosť? Radosť z toho že jeJežiš medzi nami? že tu prišiel na svet, že sa narodil, že svojimkonanim, smrťou a zmrtvychvstaním nám pripravil život večný? S radosťouideme a s radosťou túžime po večnom živote? Obvykle len v kostolekukáme na hodinky, aby sa omša už skončila, my sme si konečne odfajklisplnenú povinnosť a mali do najbližšieho momentu v kostole pokoj.
Ale nie je práve omša tým radostným stretnutním s Pánom, Ježišom? Radosťou že pár momentov trávime vo večnosti?
Až pri modlení tohoto ruženca si uvedomujem, aký nádherný ruženec sa modlia bratia františkáni, akým spôsobom si pripomínajú radostnú zvesť, a už v danom momente zakúšajú radosť. Tú právu radosť. Radosť plnú pokoja a lásky.
S radsosťou sa modlíme nielen tento ruženec ale s radosťou si aj pripomínajme a slávme radostnú zvesť, ktorú nám s radosťou priniesol Pán, Ježiš