
Podobne to fungovalo aj v rodine Lapošovcov. Keď si Zuzka Arpášová, ako jediná z celej II. Cé triedy priniesla na vyučovanie milimetrový papier. Jurko Lapoš nestratil duchaprítomnosť a hoci v matematickej oblasti rozhodne nepatril k bežcom na dlhé trate, zavetril túto informáciu ako prvý. Neváhal ani sekundu a navrhol spolužiačke, že si od nej za svoje triezvo našetrené úspory papier odkúpi. Ale Zuzka Arpášová mala tiež svoju marketingovú stratégiu.
Keďže vlastnila dokopy pätnásť exemplárov milimetrového papiera a na vyučovanie si hravo postačila s jedným, navrhuje teda Jurkovi Lapošovi takýto obchod: „Buď si vezmeš zvyšných štrnásť papierov, každý po korune, alebo máš smolu!“ Jurko neváhal a pristúpil na výhodnú ponuku spolužiačke. V jeho detskej hlavičke sa zrodila revolučná myšlienka hodná skutočného génia! Rozhodol sa, že peniaze preinvestuje. Presne tak ako ľudí nabádajú v jednej z reklám bežiacich v televízii. Jurko začal papier predávať, ale nie po korune za kus, ako ho zinkasoval od Zuzky Arpášovej. Cena jedného exemplára dosahovala hodnotu piatich korún. Dopyt sa hlásil o slovo až do odpredania posledného kusu, na čom by nebolo nič zlé, keby ho Jurko nebol predal Peťkovi Mošovskému za dvojnásobok ceny rozpredaného nákladu!
Z nasledovného vyplýva otázka, kto bol Peťko Mošovský? Išlo o spolužiaka, od ktorého Jurko Lapoš opisuje matematiku. Celkový stav situácie skomplikovalo konanie Zuzky Arpášovej, ktorá na podnet Jurkovho konania podala alarmujúcu správu triednej učiteľke.