Fraška, ktorú si ale nemôžeme dovoliť

Písmo: A- | A+

Konečne som sa odhodlala a pozrela si vyjadrenia viacerých predstaviteľov k smrti Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Neviem, ako reagovať.

Je absolútne neprijateľné, aby ešte aj dnes navyšší predstavitelia reagovali na otázky novinárov štýlom, kedy stále opakajú tie isté sprosté a prázdne frázy. Je neprijateľné, aby ešte aj v takejto situácii sedeli spokojne vo svojich kreslách.

Je nechutné, aby Gašpar ponúkal novinárom ochranu. Je to výsmech. Po tom, ako Kuciak podal trestné oznámenie a nikto ho neriešil. Iba idiot by zažiadal Slovenskú republiku o ochranu, keďže je už úplne jasné, že je to naopak hrozba. Naozaj si niektorý z tých predstaviteľov stále myslí, že má dôveru? Že sa na Slovensku stále nájde taký idiot, ktorý by dôveroval zložkám, ktoré spolupracujú s mafiou? 

Novinári Gašparovi: Zabíjajú nás, lebo si nerobíte svoju prácu | Spoločnosť | .týždeň - iný pohľad na spoločnosť

Ako si dovolí Gašpar tvrdiť, že na Slovensku sa vyšetrí každý prípad? Ako bezcharakterný a cynický musí byť tento človek, keď po tom, ako všetci vidia pravdu o neschopnosti a závislosti polície, môže tvrdiť takúto lož? Ako môže niekto ešte veriť v nezávislosť polície a justície?

Spravia títo ľudia sebareflexiu? Keď ich má už takmer celé Slovensko v zuboch, keď už nemôže nik povedať, že nevedel, čo je súčasná vláda zač. Spravia sebareflexiu, alebo budú donekonečna opakovať, že "k tomuto sa nebudem vyjadrovať"? Fuj. 

Vážení, tu zomrel novinár a vy sa nebudete vyjadrovať??? Vy by ste sa mali plaziť kanálmi! Vy ste banda bezcharakterných a cynických ľudí, ktorí si nedokážu priznať zlyhanie, chybu, zradu. A takýchto ľudí nemôže mať krajina na čele. A vy ste stále vo svojich kreslách a nevidíte dôvod na odchod. Panebože. Nebyť smrti, tak toto je iba katastrofická fraška. 

Slovensko sa musí naučiť pomenovať veci pravými slovami. Prestaňme Troškovú nazývať asistentkou (je to obyčajná štetka. bodka). Prestaňme sa tváriť, že Fico je dobrý premiér (nie je). Nevyjadrujme sa zdržanlivo o Kaliňákovi (ten je úplne mimo). Nedávajme Gašparovi šancu na nezávislé vyšetrovanie (kedy naposledy niečo také vykonal?).

Nefunguje to už príliš dlho na to, aby sme sa nahlúplo usmievali nad ich "zlyhaniami". Pretože vďaka ich zlyhaniam sú dnes mŕtvi ľudia. A my sa musíme prestať tváriť, že sa nič nedeje. Musíme jasne pomenovať, čo sa deje. Musíme jasne pomenovať aktérov, ktorí ničia Slovensko. 

Pretože kým tak neurobíme, budú sa nám smiať do tváre.

Skryť Zatvoriť reklamu