List pre premiérku .Kvôli Malackám.Súrne!!

Je absolútne nepredstaviteľné, aby sa splnomocnec úradu pre rómske komunity p. Šarközy vyjadroval k problematike neprispôsobivých občanov v Malackách na Družstevnej ul. takým spôsobom, ako bolo  dňa 18.7. uverejnené v denníku Nový čas.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (60)

Podľa vyjadrenia p. Šarközyho je pán Dobrovodský ten, kto robí problémy. Dať takéto vyjadrenie a pritom poznať situáciu na Družstevnej ulici je absolútne nezvládnuté a tendenčné.

V demokratickej spoločnosti nie je možné, aby z verejných zdrojov boli platení ľudia, ktorí sú neschopní akejkoľvek empatie. Zároveň ľudia, ktorí sú neprofesionálni a tendenční.

Žiadame preto pani premiérku, aby čo najskôr p. Šarközyho zbavila poverenia riešiť situáciu na Družstevnej ul. a zároveň navrhujeme zvážiť, či takto neprofesionálny prístup má mať štátny zamestnanec a následne zvážiť jeho zotrvanie v pracovnom pomere.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Žiaľ, musíme oznámiť, že v prípade ak k odvolaniu p. Šarközyho nedôjde, tak v piatok pripravíme protestné zhromaždenie občanov Malaciek a okolia na podporu tejto požiadavky.

Text otvoreného listu pre p. premiérku:

------------------------------------------------------------------------------

Predsedníčka vlády SR

Prof.PhDr.Iveta Radičova,PhD

Úrad vlády Slovenskej republiky
Námestie slobody 1
813 70 Bratislava

Vážená pani premierka, dovoľujeme si Vás požiadať o zrušenie poverenia pre p. Šarközyho na riešenie situácie s neprispôsobivými občanmi na Družstevnej ul. v Malackách. Pán Šarközy túto úlohu absolútne nezvláda.

SkryťVypnúť reklamu

Jeho konanie je poznačené absolútnym nedostatkom empatie, nielen pre p. Dobrovodského, ale aj pre občanov mesta Malacky. Jeho vyjadrenia sú zavádzajúce a silne subjektivizujúce skutočnosti. Pán Šarközy nie je schopný empatie ani na stranu neprispôsobivých občanov, kde sám pripustil, že by žiť vedľa nich nechcel.

Situáciu v Malackách je možné riešiť a návrh riešenia sa už postupne dotvára. Konanie p. Šarközyho však môže celú snahu samosprávy a občianskeho sektoru úplne zmariť.

Verím, že naše dôvody pochopíte a vymenujete nového splnomocneného zástupcu.

S úctivým pozdravom

Juraj Říha

Člen občianskej iniciatívy Ľudia pre Malacky

SkryťVypnúť reklamu

Poslanec mestského zastupiteľstva

Obyvateľ Malaciek

Alojz Hlina

Občan SR

Alojz Hlina

Alojz Hlina

Bloger 
  • Počet článkov:  522
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Alojz Hlina - nezávislý poslanec NR SR, občan Slovenska, občan mesta Bratislava, oravský bača. www.alojzhlina.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu