Je to absurdné a verme, že sa no nikdy nestane. Ani komunisti si to nedovolili.
V našom parlamente to však v zásade takto funguje.
Podľa rokovacieho poriadku majú poslanci právo zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu. Ak zozbierajú minimálne 30 podpisov poslancov, ktorí s návrhom súhlasia a odovzdajú ho predsedovi NR SR, predseda zvolá mimoriadnu schôdzu.
SMER vôľu jednej skupiny poslancov podrobuje vôli svojich poslancov.
Poslanci vládnej strany sa poväčšine tesne pred hlasovaním o programe mimoriadnej schôdze dozvedia, že s ňou nesúhlasia :(.
Neodsúhlasia program a tým znemožnia jej konanie.
Ak by aj tridsať poslancov prejavilo vôľu rokovať o príčinách znižovania počtu delfínov v oceánoch, tak je ich vôľa a legitímne právo o tom diskutovať. A tí ostatní, s bodom programu nesúhlasiaci poslanci, oprávnene môžu počas rokovania tento bod náležite okomentovať. V rozprave môžu vyjadriť svoj názor, že takýmto návrhom si podpísaní poslanci len znižujú svoju váhu, lebo je ozaj nenáležité, aby o agende tohto typu rokoval slovenský parlament.
Vládna väčšina však nemôže odsúhlasovať, o čom bude slovenský parlament rokovať na mimoriadnej schôdzi, ktorú zvolajú opoziční poslanci. Z princípu nemôžu.
Vládna väčšina nemôže povedať, že omša v kostole bude len v prípade, ak kázanie o kupcoch v chráme bude vynechané alebo pozmenené tak, že síce Ježiš vyhnal kupcov y chrámu, ale kupcov, ktorí mali dobré vzťahy so SMER-om tam nechal, lebo oni myslia sociálne.
SMER neumožnil rokovanie parlamentu o úžerníckych nebankovkách. Časť SMER-u vedome a cielene zmarila konanie takejto schôdze a ochraňuje celý tento úžernícko-exekútorsky klondike, ktorý je na Slovensku a dobre vie prečo.
Je smutné dopracovať sa do stavu, kedy politici chránia úžerníkov.
To sa, podľa mňa, nepodarilo v modernej Európe ešte nikomu.