Predvečer vojny

Ak čakáte hodnotenie tej aktuálnej na východ od nás, tak vás sklamem. Zameriam sa na to, čo príde. Nie tam. U nás.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Naším aktívnym prístupom a dodávkou zbraní do horúceho konfliktu sme si zvolili cestu. Nevedeli sme so vztýčenou hlavou vykľučkovať ako napríklad susedné Maďarsko. Naša nenávisť a zaslepenie nás opantalo a úplne sme zabudli, že raz aj tento konflikt skončí a naša malosť sa objaví v plnej nahote.

Energetická kríza, ktorá nás čaká, ako som to už spomínal aj minulý rok, bude podporená infláciou, nedostatkom potravy a hlavne občianskej nespokojnosti. Nečakajte, že to za vás vyrieši volená zberba, ktorá by nemala riadiť ani obecný úrad, nieto republiku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nech tam nastúpi hocikto, či už za rok alebo dva, dopadne na jeho hlavu balvan dlhov, sociálnej rozvrátenosti a hlavne, ozbrojené osoby, ktoré nebudú práve priateľskej povahy. Bezhlavo rozdávané zbrane a munícia civilistom v desiatkach tisícoch kusov na Ukrajine sa určite dostanú aj k nám. Zničený podnikateľský sektor sa už nebude dať žmýkať vyššími daňami, aby sme zaplatili ďalších statočných policajtov alebo vojakov, ktorí nám budú pomáhať a chrániť nás ako v čase korona krízy. Jediný majetok budú exekúciami zaťažené nehnuteľnosti, ktoré budú mnohí musieť opustiť, aby zistili, že štát im negarantuje nič.

SkryťVypnúť reklamu

Dôchodky, či už starobné alebo výsluhové, budú musieť klesnúť, už to nebude o odvahe, ale o nutnosti obslúžiť náš národný dlh. Príliš dlho sme sa laxne prizerali a nekonali. Rozbité cesty a nedostavané diaľnice budú najmenším problémom.

Nie, to nie je pochmúrne videnie, alebo katastrofické proroctvo. Je to jednoduché pospájanie si faktov, ktoré mi vyplynuli tak, ako keď učíte dieťa bicyklovať a po nasadnutí ho hneď pustíte dolu strmým kopcom.

Čo sa s veľkou pravdepodobnosťou stane?

Cestou von z tohto marazmu bude v podaní vlády úplné zobratie slobody, ako sme si to už vyskúšali a zavedenie systému sociálneho statusu, ako ho spoznali v Číne. Potom si povieme, že 1984 nebol utopický román, ale presný plán. Z nás bude sluha, ale kto bude pán?

Anton Ančic

Anton Ančic

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Chcem ponúknuť svoje životné skúsenosti, vedomosti a názory všetkým, ktorí o to majú záujem. Nahliadol som aj za hranice Slovenska, pracoval som ako zamestnanec, zamestnávateľ a živnostník. Ako člen rodiny s 3 deťmi sa stretávam s mnohými životnými situáciami, na ktoré by som rád ponúkol svoj pohľad a možno tým niekomu pomohol v rozhodovaní. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
SkryťZatvoriť reklamu