Keď je zamestnanec Capo di tutt`i capi

Písmo: A- | A+

Predstavte si, že máte firmu. Ste jej majiteľ, ste za ňu zodpovedný. Mali by ste ju riadiť a viesť ku prosperite. Je jedno, v akej oblasti si to predstavíte. Máte to?

Tak teraz vám pridám pár podmienok a skúsime sa pozrieť, ako to bude fungovať na konci.

  1. Vašich zamestnancov si síce môžete navrhnúť ale má ich byť minimálne 20-násobný počet reálneho počtu, ktorý potrebujete,nech je z čoho vyberať. Schváliť Vám ich musia ľudia, čo bývajú na rovnakej adrese ako je Vaša spoločnosť. Nominovaní budúci zamestnanci sa ešte pred schválením môžu akokoľvek snažiť získať ich hlasy na svoju stranu (úplatky, sľuby, klamstvá...).

  2. Ten s najväčším množstvom hlasov bude riaditeľ. Hoci je veľmi malá pravdepodobnosť, že to bude človek, ktorého by ste si želali, musíte to akceptovať. Ten dostáva tak možnosť riadiť celú firmu, jej smerovanie, ako aj prosperitu. Musíte mu zaplatiť násobne viac, ako zarábate Vy ako majiteľ, lebo inak by to nemohol byť motivovaný jedinec, to dá rozum.

  3. Riaditeľ si samozrejme vytvorí okolo seba svojich manažérov strednej triedy, aby im mohol delegovať úlohy. Na týchto ľudí už nemáte absolútne žiadny dosah. Opäť však dostanú mzdu, ktorá je veľmi motivujúca a vyššia ako máte Vy.

  4. Pri akomkoľvek novom pravidle v spoločnosti sa nikto nepýta Vás ako majiteľa, spravidla sa urobí malý prieskum medzi pracovníkmi Vašej spoločnosti a väčšinou schválené pravidlo sa okamžite uvádza do praxe. Je jedno, či sa týka Vás ako majiteľa, alebo rozpočtu a smerovania spoločnosti, či ľudí, ktorý sa zúčastnili navrhovania kandidátov. Dokonca si môžu zamestnanci svojvoľne navrhnúť a odhlasovať zvýšenie platu, aj keď sa väčšina fláka a pomer ich výkonov voči normám, ktoré kedysi existovali a boli všeobecne uznávané, je sotva polovičný.

  5. Táto spoločnosť neexistuje len sama pre seba, ani si nevie na seba zarobiť, a preto si požičiava peniaze na úkor ľudí, ktorí nominovali všetkých zamestnancov do výberu, veď na to majú tým pádom právo. Táto spoločnosť však nariaďuje ešte ľuďom okolo, čo a kedy majú robiť. Nútia SBS-károv svojej spoločnosti, aby kontrolovali ich nariadenia.

  6. Ako majiteľ spoločnosti ste sa v najlepšej viere presťahovali na adresu pri nej, nech to nemáte ďaleko, lebo chcete užívať plody svojej práce.

  7. Dokedy môže táto spoločnosť fungovať?

Pre poriadok uvediem legendu:

majiteľ=bežný občan, volič

riaditeľ=premiér

manažéri=vláda

zamestnanci spoločnosti=parlament

Toto sa volá demokracia. Nemyslíte, že je čas zmeniť volebný systém?

Skryť Zatvoriť reklamu