Stop Depresii a Pesimizmu I.

V poslednej dobe často počúvam či už z medií alebo od ľudí, ako sú znechutení zo života, politiky, ako upadajú do depresií. Každý sa za niečim naháňa a už včera bolo neskoro. Preto som sa rozhodla dnešný blog venovať tejto téme.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 To ako sa citíme, čo práve prežívame nie je vždy iba chyba médií alebo sociálnych sietí. Čo vidíme keď sa pozrieme okolo seba? Uponáhlaných ľudí, všetci sa niekam ženú, niečo nestihajú, nemajú čas. Čo sa musí stať aby sa náš pohľad na život zmenil? 

 Často upadáme do depresií, keď sa nám nedarí, či už v súkromí alebo v prácí. Pesimistickej nálade najčastejšie podliehame, keď sme sklamaní, smutní alebo máme pocit neúspechu. Určitú úlohu zohráva aj momentálna situácia v spoločnosti, ktorá podľa rôznych medií teda aj ľudí nie je vporiadku. Či sa bavíme o politickej situácii v zahraničí alebo u nás, kde momentálne panujú samí “Bašternáci” v krajine “Kaliňákovo”, kde štyri oči hovorí inak a potom verejne inak, kde je najoblúbenejšie slovné spojenie “skutok sa nestal”, vlastne korupcia ani “neexistuje”. Alebo sú to nekonečné klamstvá, nespokojnosť v práci, nízke mzdy, vysoká úverová zadĺženosť domacností.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Aká je účinná liečba aké sú učinné lieky? Určite existuje učinná liečba aj lieky, ale ešte predtým Vám môžem poradiť ako sa “liečim” v tejto dobe ja, tada ak Vás to zaujíma. Ráno sa zobudíte, a začína Vaša rutina - idete do kúpeľne tam vidíte tu strapatú “príšeru”, iba jedným zažmúreným okom v zrkadle, inak sa snažíte tú hrôzu ignorovať. Pokračujete ďalej, rýchlo umyť zuby..urobiť čo treba lebo nič nestíhate….!!CHYBA!!…Takže ponovom - pri pohľade do zrkadla, otvorte aj druhé oko a pokúste na usmiať na tú “príšerku”…Čo z toho vyplýva?!…No prvá rada k lepšiemu životu je: MAŤ SA RÁD!…A ideme na druhú chybu, ktorú robíme hneď od rána. Nestihnem to, nechce sa mi do práce…..Prečo neskúsite povedať stíham, teším sa do práce…Verte mi svet by bol ihneď krajší..Takže čo z toho vyplýva?…”MÔŽEME SI ZA TO SAMI”?!…

SkryťVypnúť reklamu

 Priatelia viac sa usmievajte! Viac pomáhajte, bez toho, aby ste niečo čakali. Len tak pre dobrý pocit. Čo tak zaniesť do útulku pre psíkov tie škarede návlečky od svokry, čo máte už 3 roky v skrini. Verte mi, je to fantastický pocit! Začnite myslieť pozitívne, a nezávidte susedovi to nové auto. Hmm, čo vysielate to prijímate! Čo dávate to dostávate. KARMA???. Áno je to ona potvorka, lebo si Vás vždy nájde. Neexistuje miesto, kde by Vás nenašla. A čo tááá telka, chodte si s mužom radšej zahrať žolíka. Verte budete mať krajšie sny a lepšie ráno !! :):)

 V ďalšom blogu si povieme niečo o závislosti na mobilnom telefóne a sociálnych sietiach.

Vladka Andacka

Vladka Andacka

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Spolu-majiteľka obchodíku - Bylinkáreň u vladky a e-shopu www.bylinkarenuvladky.sk. Venujem sa bylinkám a konkrétnym zdravotným problémom Náš e-shop je zameraný na chudnutie a zdravý životný štýl. Predávame doplnky výživy na detoxikáciu a chudnutie. Sama sa venujem cvičeniu a tento rok (2016) som vyhrala súťaž - Jarná premena ženy do 50 rokov u Júliusa Karabinoša. V premene pokračujem vyvrcholením ročnej premeny v marci 2017. Som zástankyňa zdravého životného štýlu. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu