Kopec

Ako si tak doobeda pozerám z okna nášho bytu, čo nevidím. Kopec. Nie nenakopila sa tam z večera do rána nijaká skládka vianočného odpadu, ani nič podobné. Ten kopec tam bol odjakživa. Pred nami Lidl, dolina s domami, fabrika a za fabrikou na kopčeku - domy. Na KOPČEKU!!! A potom už len jeho vrchol - dlhý a vcelku rovný. Ale nevidieť zaň, ako za každý kopec. Možno iba za sklený vrch (?).V tej chvíli som si uvedomila že ja vôbec neviem, čo je za tým kopcom. Hej jasné, najpravdepodobnejšie nejaká dedina, alebo dolina, alebo čosi...ale ja tu žijem už 17 rokov a nikdy som nevidela čo je za tým kopcom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)


Zvláštne - niečo bráni vášmu zraku v slobodnom kukaní sa na horizont a vy nemáte chuť túto bariéru zvaliť. Až dnes.
Tak som sa vybrala na prechádzku s jasným cieľom: vrchol môjho výhľadu z okna. Vrchol toho rovného kopca oproti.
Ako som sa približovala, mala som stále lepší a lepší pocit. Jo, uvidím to. To čo mi 17 rokov chýbalo bez toho že by som si toho bola vedomá. Pre mňa ten kopec mnoho dní pomyselne znamenal koniec môjho domáceho výhľadu - koniec časti môjho sveta.
Mala som strašne dobrý pocit - akoby som prekračovala nejakú hranicu. Už zapadalo slnko. Ponáhľala som sa viac a viac a viac a viac ma sralo počasie, lebo v zimnej bunde sa človek potí..Ale videla som pred sebou iba jeden cieľ - vrchol toho kopca.
Už ako som sa blížila mi začínalo byť jasné čo bude hore..hop, posledných pár metrov aby som preklenula výhľadovú bariéru a o čosi viac metrov k "vrcholu" môjho kopca...ktorý ale pozvoľna pokračoval poľom. Hmm.
Toto pole ale ja z perspektívy 2. poschodia (akéhosi opaku meta pozície) nikdy nemôžem vidieť...
Nadišlo sklamanie a zároveň úľava
Skalamanie: svet nie je ako si ho predstavujem od dnes rána, ale to je vydržateľné, pretože to je oddnes rána
Úľava: tá plynie z ponaučenia: ak niekde vidíme koniec sveta, alebo čohokoľvek, možno iba pozeráme zo zlej perspektívy
A vlastne, možno za tým poľom je dolina, ale nešla som až nakoniec, lebo ako vravím, stmievalo sa.

Andrea Froncová

Andrea Froncová

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Normálne nenormálny, tak trochu interdisciplinárny človek. Zoznam autorových rubrík:  Z domovaZo svetaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu