Som „rád“ že Kotleba vyhral

Je po voľbách, zvyknite si. Takto častoval svojich odporcov svojho času Vladimír Mečiar a takto isto môže častovať svojich odporcov aj Marián Kotleba, demokraticky zvolený predstaviteľ banskobystrického samosprávneho kraja a.k.a župan.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

V prvom rade by som chcel a asi mal vysvetliť dôvod, prečo som tento článok nazval tak, ako je nazvaný, inak to vidím na celkom seriózny linč dole v komentároch. Vážení a milí, v prvom rade si všimnite tie úvodzovky pri slove rád.

Nie, nie som rád, že vyhral predstaviteľ najhrubších militantných a neonacistických názorov prezentovaných na Slovensku.

...pretože v 21. storočí by nemali existovať osoby, ktoré majú takéto názory a vonkoncom by to nemali byť verejní činitelia.

Áno, som rád že vyhral predstaviteľ najhrubších militantných a neonacistických názorov prezentovaných na Slovensku....

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

...pretože sa konečne ukázalo, v akom marazme tu na Slovensku žijeme a ukázalo sa, že ľudia sú unavení z toho, čo nám posledných 23 rokov servírovali politici pod nos. Že v skutočnosti naozaj nič nerobia pre bežného človeka, nepočúvajú jeho problémy a problémy okolia, pretože sú zaneprázdnení plnením svojich vlastných vreciek.

Vy všetci odporcovia, čo bijete na poplach a potápate „Máňa“ Kotlebu aj s jeho voličmi do najväčšej žumpy, myslíte si, že v BB kraji existuje 70,000 prívržencov neonacizmu? Samozrejme, že nie! Voličov, ktorí dali hlas hnedo-zelenému kandidátovi by sa dalo rozdeliť do troch skupín:

SkryťVypnúť reklamu
  • a) Prívrženci slovenskej krajnej pravice

  • b) Ľudia, ktorí boli otrávení, nahnevaní a urazení ficovými rečami a just spravili opak, než on chcel

  • c) Ľudia, ktorých životná situácia je do takej miery neúnosná, že museli voliť Máňu

Osobne si myslím, že ľudí v skupine A veľa nebolo – pravdepodobne maximálne len pár stovák, možno nejaká ťa tisícka.

Určite existuje nejaký prienik medzi skupinami B a C a preto je sa samozrejme nedá presne určiť, kto bol Máňu voliť pretože „musel“ a kto bol voliť z trucu, ale jedným som si viac než istý – ľudí v skupine C bola nadpolovičná väčšina.

Aj napriek tomu, že mojím rodiskom je Krásna na Dunaji, mám trocha precestované stredné, ako aj východné končiny Slovenska a musím povedať, že niekde je situácia naozaj zlá. Pokojne priznávam, že na východe poznám dediny, kde s romálmi sú nulové problémy, pretože ich v dedine majú len zopár a aj tých zopár sa správa slušne. Ďalej poznám dediny, kde „neprispôsobiví“ tvoria značné percento z obyvateľstva, no nie sú s nimi žiadne, resp. minimálne problémy, pretože podľa slov domácich „cigáni v minulosti dostali riadne cez papuľu a odvtedy si na bielych nedovoľujú, maximálne sa bijú medzi sebou“. Problém prichytený a vyriešený v jeho zárodkoch? Systém malý dvor a veľký bič naozaj funguje? No a nakoniec tu máme obce, kde sa domáci neboja používať výrazy ako „čierni paraziti“.

SkryťVypnúť reklamu

Vy všetci z bratislavského kraja, ktorí tak vehementne kritizujete výhru hnedo-zeleného kandidáta, skúste si na chvíľu s týmito ľuďmi vymeniť životné situácie. Cestovať za mizerne platenou prácou desiatky kilometrov verejnou dopravou, drieť od rána do večera za skoro minimálnu mzdu a v duši dúfať, že môj majetok, ktorý celý život zveľaďujem bude na svojom mieste tak, ako som ho ráno opúšťal a žiadny spoluobčan sa nesnažil zrýchliť polčas rozpadu mojej nehnuteľnosti alebo jej súčastí.

Veľmi ľahko sa kritizuje ľudom, ktorých jediné susedské nešváry sú tie, keď niekto odhodí špak v panelákovom vchode alebo keď sa susedov pes vydefekuje na trávnik a sused je lenivý to upratať. Ľahko sa kritizuje ľudom, ktorých jediná starosť je tá, že zasa trčia v dopravnej špičke na prístavnom moste a zasa nestihnú začiatok svojho mozog vymývajúceho seriálu na Jojke. A úplne najľahšie sa kritizuje hipsterským 26 ročným „detičkám“ aktívne využíjucim komfort „mama hotelu“, ktorých najväčšia starosťou je skutočnosť, že v KC Dunaj nehrá interpret, ktorý by bol dostatočne alternatívny a svoje ego si masírujú tým, že sa starajú do vecí, ktoré sa dejú bezpečne ďaleko od Bratislavy.

SkryťVypnúť reklamu

Preto som „rád“, že vyhral Kotleba, lebo je to konečne šanca pre terajšie politické garnitúry, ako aj pre verejné peniaze požierajúci tretí sektor ukázať sa, že vedia na Slovensku aktívne riešiť nepríjemné a nezávideniahodné sociálne situácie...

...ak sa nakoniec ukáže, že jediný, kto to vedel skutočne vyriešiť a pomôcť tak obyvateľom BB kraja (obávam sa, že v tomto prípade sa bude veľa opakovať príslovie „účel svätí prostriedky“) je Maňo, tak ma opustí akákoľvek viera v budúcnosť a posledný nech zhasne.

Andrej Lehotský

Andrej Lehotský

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Absolvent MATFYZu UK v Bratislave, rodený "Prešpurák" a človek, pre ktorého je najväčšou hodnotou informácia. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
SkryťZatvoriť reklamu