tatry ... vychodná vysoká ... 2 429 m

Písmo: A- | A+

Dali sme si sľub, že ju dáme. Takmer do roka a do dňa si plníme záväzok a využívame priaznivé jesenné podmienky. Darmo, september (alebo aj október) pristane Tatrám asi najviac. Ľudí je pomenej ako počas top sezóny, počasie je ustálené a vzduch je čistý a priehľadný. Až na ten budíček o pol šiestej ráno je všetko OK :-)

Čo by však človek neurobil preto, aby mal naše miniveľhory aspoň na chvíľu iba pre seba. O pol siedmej preto už kráčame okolo Velického plesa. Slnko nesmelo vykukuje spoza obzoru a my pomaly naberáme výšku. Studené ráno ešte ukazuje svoju silu a ľad pokrýva všetko, čo večer zaliala voda.

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu

Poľský hrebeň. Čas 8:28 ... oddych, neskoré raňajky a dúšok teplého čaju. Niekto ešte spí a netuší, aké krásne výhľady mu unikajú. My si to však užívame všetkými zmyslami. Toto sú tie veci medzi nebom a zemou, pre ktoré sa oplatí vstávať skoro ráno :-)

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu

Sme na pol ceste na vrchol. Prestávka na vydýchanie príde vždy vhod. Naťahujeme si ju o trošku viac a pozeráme, ako sa v diaľke hrdo týči Vysoká. Pred dvoma rokmi sme stáli na oboch jej vrcholoch a spomíname. Bol podobne nádherný jesenný deň ako dnes...

Obrázok blogu
Obrázok blogu

Vrchol. Zrazu máme pocit, že sme priamo v srdci Tatier. Je to dané zrejme tým, že máme výhľady od Podtatranskej kotliny až po Poľsko a od Kriváňa až po Muráň. Neopísateľné sú aj pohľady do Bielovodskej, Veľkej Studenej a Velickej doliny. Užívame si to všetko nikým a ničím nerušení. Navyše, je bezvetrie a slnko zohrieva svojimi lúčmi studený vzduch. Komu by sa chcelo tam dole, medzi "obyčajných" pozemšťanov.

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu

Koniec prehliadky, je čas na zostup. Snáď ste si to užili aspoň tak, ako my :-)

PS1: vždy keď opúšťam Tatry, tak mi je akosi smutno na duši.

PS2: ak máte chuť nahliadnuť na spomenutú Vysokú, tak nech sa páči ... http://andrejvida.blog.sme.sk/c/275846/Vysoka-2-560-m-vraj-najkrajsi-vrchol-Vysokych-Tatier.html

Skryť Zatvoriť reklamu