Všetci majú sny!

Písmo: A- | A+

Z televízneho pohľadu sa sny splnia dnes večer mnohým priaznivcom zrušenej relácie Modré z neba. V novej podobe sa vráti Vilo Rozboril s programom V siedmom nebi.

Určite bude mať aj veľa odporcov, pričom ja sa pridávam ku skupine, ktorá tento program (už) nesleduje, ale naopak ani neodsudzuje. Nechcem sa pridávať k častým primitívnym názorom, že Vilo to robí len pre peniaze..., Musíte byť bez jednej ruky či nohy, aby sa splnili vaše sny..., Všetko je to hrané zo strany celebrít...

Relácia svojim zameraním má pozitívny charakter a reálne plní ľuďom sny, pomáha im v ťažkých životných situáciach. To sa mi veľmi páčilo v úplných začiatkoch relácie, kedy si človek viac poplakal od šťastia zo splneného sna. Postupom času už však išlo viac o príbehy ľudí. Život prináša ťažké a smutné udalosti, ale z môjho pohľadu by sa mali tvorcovia relácia vyhýbať prvkom, ktoré spôsobujú ľuďom bolesť, pripomínajú im ťažké chvíle. Najväčšiu úlohu by tu mal zohrávať prvok šťastia, pozitivizmu a radosti z plnenia sna, pretože to je hlavným motívom. Nevadí mi ak sa plnia sny ťažko chorým alebo postihnutým ľuďom, pretože oni si to naozaj zaslúžia. Je krásne vidieť ako sa tešia z každého dňa, sú plní energie a odhodlaní žiť i napriek ťažkému osudu či chorobe. Mnohokrát však nemajú nielen peniaze, ale aj iné prostriedky na naplnenie svojich tajných túžob. Keďže všetci máme sny, mali by sa plniť každému - chorým, zdravým, mladým i starým. Reláciu som prestal sledovať odkedy sa čoraz častejšie začala objavovať téma smrti. Tá nemá s plnením snov nič spoločné, spôsobuje bolesť a smútok účinkujúcim i divákom, ktorí možno takisto prežívajú stratu blízkej osoby, čo im určite prináša bolestivé spomienky, na ktoré nechcú myslieť. Preto dúfam, že v najnovších častiach sa nebude prvok smrti objavovať, naopak sa tvorcovia zamerajú na moment plnenia sna, ktorý takisto dokáže vyvolať u divákov emóciu. Pozitívnu emóciu!

POLITICI??? NIE!!!

Politici nech plnia sny v parlamente, ktoré sľubovali v predvolebných kampaniach ľuďom! Nech navrhujú a schvaľujú zákony, ktoré pomôžu ľuďom v každodennom živote. Pretože pre mňa je účasť politika v takýchto reláciách vždy len určitá kampaň. A to by museli dostať priestor všetky politické strany rovnako. Jednoducho si myslím, že ťahanie politikov do príbehov by viacej relácii ublížilo ako pomohlo. Je ale nesmierne dôležité, aby sa nezabúdalo na kritický pohľad smerujúci na politikov vo veciach, ktoré v našom štáte nefungujú a ľuďom denne sťažujú život.

Verím, že relácia pôjde správnou cestou a vyčarí úsmevy na tvárach ľudí a prinesie pozitívne emócie, ktoré v dnešnom svete veľakrát chýbajú.
Splní sa mi môj sen?

Život je sen, premeň ho na skutočnosť.
- Matka Tereza

Skryť Zatvoriť reklamu