Slovensko potrebuje nového Mikuláša Dzurindu

Štátnika, ktorý vytiahne Slovensko z autokratického smerovania, do ktorého nás ťahá Róbert Fico.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (41)

Mikuláš Dzurinda nebol dokonalým predsedom vlády. Nevyhol sa kauzám a pochybeniam. Bol to však nesmierne nadaný politik a štátnik, ktorého negociačné schopnosti dokázali poraziť Vladimíra Mečiara.

Zároveň je jediným predsedom vlády v 30 ročnej historií novodobého Slovenska (ak nerátam krátke vládnutie Ivety Radičovej), ktorého vlády mali jedno spoločné - boli postavené na pevných základoch pro-európskeho a pro-atlantického smerovania Slovenska a vo svojej DNA mali silno ukotvené základné demokratické princípy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aj Róbert Fico sa tak tváril. Svoju masku zložil až po tom, ako sa prevalil korupčné kauzy a fakt, že na Slovensku vytvoril korupčnú chobotnicu. Krajinu, v ktorej sa silové zložky hrubo zneužívali v prospech vládnej strany SMER.

Po pokuse s Igorom Matovičom sme zistili, že na funkciu predsedu vlády nestačí byť autentický a proti-korupčný. Prekvapení však mohli zostať iba tí, ktorí Igora Matoviča nesledovali predchádzajúcich 10 rokov. Tí, ktorí ho sledovali vedeli, čo sa od neho dá očakávať a naopak, čo od neho čakať nemožno - systémové správanie, transparentnú komunikáciu, negociačné schopnosti a schopnosť spájať sa s politickými partnermi.

SkryťVypnúť reklamu

O 2 roky nás čaká boj o budúcnosť Slovenska a podľa najnovších prieskumov to bude boj nesmierne náročný so silným protivníkom, ktorého výsledkom v prípade prehry môže byť krajina po vzore Maďarska alebo Poľska. Dá sa predpokladať, že Róbert Fico v snahe nedostať sa do väzenia a pomôcť svojím bývalým nominantom a spriateleným podnikateľom, vytvorí nové spojenectvá už pred parlamentnými voľbami a spojí sa minimálne s SNS. Stranou na odpis, ale jej 2-3% mu v konečnom dôsledku môžu pomôcť zostaviť vládu.

A niet najmenších pochýb, že v takej vláde budú mať zastúpenie fašisti z Republiky.

Ak chceme zabrániť autokratickému smerovaniu Slovenska, ktoré sa dokonca môže otočiť chrbtom našim západným spojencom z EÚ a NATO, musia sa pro-európske politické subjekty spojiť do jedného silného celku a nájsť nového Mikuláša Dzurindu.

SkryťVypnúť reklamu

Štátnika. Rétoricky nadaného politika s negociačnými schopnosťami, ktorý ľudí spája a nie rozdeľuje.

Lídra, ktorý sa pri nepopulárnych ale potrebných rozhodnutiach riadi záujmami Slovenska a Slovákov a naopak, neriadi sa aktuálnymi volebnými preferenciami.

Andy Nosko

Andy Nosko

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  253x

bodka. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu