Rozchod rovná sa SLOBODA

Písmo: A- | A+

Každý pozná slovo rozchod a o to viac každý poznáme slovo sloboda. Avšak málo kto si predstaví ten pravý zmysel týchto dvoch slov, ktoré k sebe idú, avšak v prvom rade sa pre nás logický odlišujú. Ale? Prečo sa tieto slová odlišujú a navzájom priťahujú?

Slovo rozchod, my ľudia pokladáme za ťažké životné obdobie. Predpoklady tohto slova nás vedú k záporným myšlienkam. Hneď si predstavujeme bolesť, plač a slzy. Nekonečne dni, týždne a mesiace bezhlavého trápenia. Nezamýšľame sa nad tým, prečo nás toto hneď napadne a hneď všetci vieme, že to prežiť nechceme. Prečo? Pretože vieme, že nastane samota, obdobie ktoré vedie k slobode.

Dostali sme sa k bodu sloboda. Slovo, ktorého sa obávame, pretože vidíme iba jeden zmysel.

Sloboda=samota.. Samota=smútok ... Smútok=depresia ... A takto by sme mohli pokračovať celú večnosť.

Avšak skúsme sa na to pozrieť "svetlejšie"! Nezamysleli ste sa niekedy nad tým, že sloboda nemusí znamenať hneď to čierne? Môže to byť pokojne biele, modré, žlté alebo aj ružové. Nikdy ste si nepomysleli, že toto slovo môže pre vás znamenať veľa možnosti? Áno, mohlo vás teraz napadnúť: " Tebe sa to hovorí jednoducho, keď nevieš čo to znamená.". Ale mýlite sa. Aj ja som si prešla obdobím rozchodu, obdobím samoty, trápenia a plaču. No pochopila som, že veci treba vidieť inak a pochopiť tú "svetlú podstatu" toho, čo nám to slovo ukazuje. Pochopila som, že slovo SLOBODA nepoukazuje na to, že som sama. Ukazuje mi krajšiu formu toho čo ma čaká. Že život pre mňa pripravil lepšie možnosti a prekvapenia, ktoré som do teraz neobjavila. Toto slovíčko mi ukazuje moje možnosti a neobjavené miestá, ktoré môžem navštíviť len keď naozaj pochopím, že som slobodne slobodná.

Zbavte sa myšlienok, ktoré ukazujú na to, že nie ste pripravený/á. Uchopte svoje šťastie do rúk a usmejte sa naň. Dôverujte mu, ukážte že ste silný/á, že všetko čo sa udeje vy s radosťou očakávate. Verte novým dňom, novým príležitostiam, myšlienkam. Nebráňte sa náhodným ukazovateľom, ktorí vám chcú spríjemniť pobyt na zemi. Zverte svoje myšlienky, srdce a dušu šťastiu. Pochopte, že niekde tu, za najbližším rohom je niekto kto na vás čaká. Niekto kto vás bude milovať, chápať, nosiť na rukách len preto, že ste. Že vaše srdce bije pre toho, pre koho má. Uistite sa, že váš úsmev, vaša jedinečnosť je vyslaná tým správnym smerom, že nie je zbytočné to čo spravíte. Dajte na svoju intuíciu, tá by vás sklamať nemala a keď to spraví usmejte sa, poučte sa a kráčajte ďalej.

Zdvihla som hlavu a naučila som sa chápať svoje priority, hodnoty, straty a nálezy. Pochopila som, že všetko ma niekam posúva. Možno do záhuby a možno do raja. No ja napriek mojej nevedomosti sa naozaj teším. Milujem dobrodružstva, nové začiatky, šance a vymoženosti. Viem, že nie som sama, že sa nemusím meniť kvôli nikom, že ak sa chcem zmeniť robím to jedine kvôli SEBE samej. Nepotrebujem pofúkať rany, keď spadnem. Nepotrebujem ani to, aby ma niekto dvíhal. Postavím sa sama, pretože učím sa. Sama som sa naučila chodiť, rozprávať, písať, čítať, jesť, spoznávať ľudí, plakať, smiať sa, dôverovať, neveriť, milovať a dokonca aj nenávidieť. Môj inštinkt má posúva ďalej. S tými čo milujem, s tými čo chcú byť so mnou a pozerať sa na to, ako idem HORE! A za to im strašne ďakujem, ďakujem im za to, že mi veria a bojujú so mnou!

Usmej sa. Mysli pozitívne. Miluj. Ver.

Skryť Zatvoriť reklamu