V Zlatých Moravciach na radnici sa prepúšťa

Po nástupe nového prednostu mestského úradu v Zlatých Moravciach každý čaká, že budú nejaké hromy, blesky, zemetrasenia, ľudia sú v neistote. Po viac ako mesiaci nastali prvé zmeny - prepúšťanie. Dôvody ukončenia ich pracovných pomerov ale úrad neprezradil. Táto prax je, žiaľ v Zlatých Moravciach, pravidlom. Chorým pravidlom, ktoré mesto demoralizuje.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Na oficiálnej stránke mesta je neaktuálny kontaktný zoznam pracovníkov a názvy zrušených oddelení.
Na oficiálnej stránke mesta je neaktuálny kontaktný zoznam pracovníkov a názvy zrušených oddelení. 

Podľa informácií z radnice dostali 19. júla výpoveď dve zamestnankyne mestského úradu, z toho jedna vo funkcii vedúcej oddelenia. Paradox sa ukrýva v tom, že najprv prijali nového človeka, aby dlhoročná zamestnankyňa bola prepustená z dôvodu nadbytočnosti. Jedna tu pracovala ešte za primátorovania Ostrihoňovej, druhú dosadil samotný primátor, po tom, čo musel odísť iný človek. Najprv z postu vedúceho, potom ako radový zamestnanec podnikateľského oddelenia. O neplatnosť výpovede sa s Mestom súdi.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Oficiálne dôvody týchto krokov a spôsob ukončenia pracovných pomerov formou výpovede zatiaľ nepoznám. Neoficiálne, podľa môjho zdroja, ide o rozviazanie pracovného pomeru dohodou z organizačných dôvodov, lebo oddelenie správy majetku bolo zrušené (agenda prešla pod výstavbu) a v druhom prípade nadbytočnosti (referát drobných stavieb). Potom ale nie je známy dôvod, prečo na jeden z postov bol prijatý nový človek. Navyše, policajt na dôchodku. Patrí pod šéfa výstavby Štefana Nociara.

Navonok to môže vyzerať tak, že primátorovi evidentne záleží, aby čo najviac mesto ušetrilo. Snáď by mu ľudia aj uverili keby nebolo toľko nezodpovedaných otázok ešte spred polroka. Pri rôznych kauzách sa primátor skutočne ukázal, že až taký zapálený pre transparentnosť nie je. Jeho zápal je hraný pre svojich voličov.

SkryťVypnúť reklamu

Na oficiálnej stránke mesta v kontaktnom zozname aj po dvoch týždňoch stále figurujú mená už prepustených osôb aj pôvodné názvy oddelení. Na nevyhovujúci stav po obsahovej aj funkčnej stránke sa dva roky sťažujú nielen poslanci, ale aj samotní obyvatelia.

Hlavné slovo mal nový šéf radnice

Pri rozväzovaní pracovných pomerov patrilo hlavné slovo novému prednostovi mestského úradu Romanovi Šírovi. Sekretariát primátora uviedol len toľko, že organizačná štruktúra MsÚ spadá pod kompetencie prednostu MsÚ a sekretariát nie je oprávnený sa vo veci ďalej vyjadriť. „Vo veci pracovných vzťahov vám odporúčame obrátiť sa priamo naňho." Prednostovi som volala, ale nedvíhal telefón.

SkryťVypnúť reklamu

Peter Lednár menoval Romana Šíru ešte 10. mája za vedúceho úradu. Na post prednostu mestského úradu bol dosadený 10. júna, namiesto Mária Lénárta, ktorý z neho odišiel ešte v skúšobnej lehote. Šíra sa tak stal v priebehu dva a pol roka už piatym človekom, ktorého primátor menoval do funkcie šéfa radnice.

Anna Mondočková

Anna Mondočková

Anna Mondočková

Bloger 
  • Počet článkov:  102
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Som novinárka. Spravodajstvo pre mňa nie je len o informáciách, ale aj o emóciách. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Radko Mačuha

Radko Mačuha

232 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,081 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

50 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
Roman Kebísek

Roman Kebísek

107 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu