Ktorá viera, je ta pravá?

Moja, či Tvoja?....

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)
Obrázok blogu

Dieťa je od samého detstva vedené svojimi rodičmi. Záleží na rodičov ako nás vedú. Či v katolíckom smere, v nejakej sekte, alebo sme neveriaci. Od toho potom smeruje náš život. Všetko, čo sme nadobudli a nadobúdame od rodičov, tak to nas v živote formuje.

Každý človek bude tvrdiť to svoje...moja viera, je ta pravá....

Nezáleží na tom či sme veriaci, neveriaci , alebo v nejakej sekte. Najdôležitejší je náš život, ktorý vedieme. Nie len prázdne vyslovené slová a citáty, ktoré ovládame do bodky. To nestačí na to, aby sme svoju vieru prehlbovali. V prvom rade sú najdôležitejšie naše skutky a činy.Čo z toho, keď ovládame slovne podstatu a nekonáme ju. Je to ako hlava bez krku. Ak nemám krk, nedokážem otáčať hlavu a vnímať dostatočne svoje okolie. Vidím , len jeden, jediný smer.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

VERÍ AJ NEVERIACI!

Stáva sa v našom živote, že niekto vážne ochorie. Sme neveriaci, ale aj napriek tomu veríme, že sa zdravotný stav nášho blízkeho zlepší. Sme ochotní urobiť aj nemožne, za záchranu ľudského života. Veľakrát vyhľadávame rôznych liečiteľov, ktorý by mohli či už svojimi bylinkami, alebo svojou mágiou napomôcť chorému. Zaplatíme služby a čakáme, doslova na zázrak. Akú máme záruku v to, že sme nespadli to podvodu? Naozaj vyzdravieme?

Ľudia su tak naivní, že veria bez akéhokoľvek presvedčenia hocikomu.

Nemáme robiť rozdiely medzi ľudmi, na základe toho v čo veria, alebo neveria. Každý z nás spadá do hriechu. Nestačí sa len modliť a vyznávať, ale aj priamo podla toho konať. Čo z toho, keď otváram ústa nad modlitbou, ale vnútorne to necítim. Modlitba nie je ako básnička. Je to dialog s naším Bohom.

SkryťVypnúť reklamu

Veľakrát potrebujeme upadnúť, aby sme si uvedomili svoje neprimerané a nevhodné zmýšlanie a konanie. Jedine to nás môže premeniť a pretvoriť v správneho človeka.

NEMILUJEM BOHA

Ak dôjde k nejakému nešťastiu napr.k havárii, tak veľakrát obviňujeme Boha za to, že to dopustil. Svojími výčitkami sa s ním doslova hádame, prečo sa len na to prizeral a nepomohol nám? Boh nám dal slobodnú vôľu sa rozhodnúť.On dopúšťa, ale posiela nám aj posilnenie na to, aby sme to zvládli.

Vo všetkom máme nachádzať zmysel a podstatu.

Všetci sa máme zjednotiť a spojiť sa, aby sme spoločnými silami vytvorili to najsilnejšie puto lásky. Nech vyznávame čokoľvek. Nemôžeme za to, že sme boli ktomu vedení našimi rodičmi. To, že sme ľudia rôznych vyznaní, to nie je vada. Práve naopak, aj ľudia rôznych vierovyznaní, alebo neveriaci nám môžu byť príkladom vo veľkých skutkoch a činoch, ktoré priniesli do tohto sveta. Každý z nás má v srdci zakorenenú lásku a je na nás či budeme zapúšťať ďalšie a ďalšie korene, pre lepší rozvoj spoločnosti.

Antónia Sedmáková

Antónia Sedmáková

Bloger 
  • Počet článkov:  55
  •  | 
  • Páči sa:  0x

S veľkou láskou objímem všetko, čokoľvek ma môžepripodobniť Kristovi v živote i v spôsobe života. Túžim len po jedinom :mať podiel na milosti, aby som napredovala ako Kristus, to je všetko moje šťastie, ktoré si prajem v tomto živote, javí sa mi to byť pre mňa lepšie ako akýkoľvek iný osoh. Budem snažiť o to, aby som v tomto krátkom čase na zemi až do konca tak dokonale slúžila Bohu, ako mi to len bude možné- aj keby som mala žiť čo i len jednu hodinu, alebo jeden okamih. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáPozri na moje poníženieVianočný list pre TebaVykúpenieMoja práca ma cenuBože, pomôž mojej dcérkeNemám rukyReakcia na všetky diskusieAnjelik s krídlamiSrdce dobrovoľníkaAko milovať muža, ženu a detiRodič, ako najlepší priateľ...Musela som si vypiťPráve, to potrebujemSpadol somNedokázala som jej prinavrát..Príčinou nevery, je nedostatokKtorá viera, je ta pravá?Smrť človekaMoje orgány mi ostali, lebo soLienka ako ValentínkaUniesli nam dieťaBez rodiny sa človek chveje ziSplnil som sľub pre...Môjmu OteckoviŽivot bez domovaMamička mojaKde je život, tam je nádejOslavujte život50 vecí, ktoré som sa naučilaNajkrajší deň v mojom životeNežná láska a opatera sú...NádejAnjeličkovia držte sa!Smejte sa!Láska liečiJe to tvoj životDieťatko mojeMilujem ťa!Zázračná láskaNebíčkoRaňajšia prechádzkaMám sa rozviesť?Smrť žije v násZa peniaze i dušu predáĎakujem, že somDni spásySom alkoholikViditeľné obrátenieMoja manželka sa neobrátilaBoh ťa milujePomôž nám, PaneAnjelský dotyk nebaPane,chválim Ťa,že si ma utvorOna je totiž iného vierovyznanSlobodní v láske

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu