Slobodní v láske

Keď ľudí súdite, nemáte čas ich milovať.......

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)
Obrázok blogu

1. Existuje sloboda v láske?

Áno, existuje sloboda v láske, lebo Boh je večný a prichádza k ľudom cez lásku a to slobodne prostredníctvom Ducha Svätého. Každý človek má šancu dosiahnuť slobodu a plnosť života, a to nemožno sebeckým hľadaním vlastných výhod, ale len otvorením sa láske. Pán nám ponúka slobodu v láske, ale záleží na nás, či otvoríme svoje srdce dokorán a poddáme sa láske, alebo uzavrieme sa pred ňou. Ako hovorí Pán: Ja som cesta, pravda a život a on nás volá práve k tejto ceste a čaká na našu odpoveď. Jedine vtedy mu dokážeme dať odpoveď Áno, keď prekročíme ponižujúce hranice sebectva a tak sa priblížime k cieľu Kristovej lásky a tým sa staneme budovateľmi Európy a nového Sveta.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

2. Môžu byť mladí veriaci vo vzťahu slobodní, aj keď veria v Boha?

Áno, lebo každý mladí veriaci človek vo vzťahu má určené určité hranice, kritéria a zásady, ktorými sa riadi, lebo verí v Boha a sú pre neho posvätné, lebo sú v súlade s Božím zákonom. Boh nám dáva slobodu aj vo vzťahu, či sme veriaci, alebo neveriaci, ale upozorňuje nás na určité skutočnosti, tak ako upozornil Adama pri stvorení sveta.

Budem citovať slová zo sv. Písma:

Pán, Boh, však takto prikázal človekovi: ,,Zo všetkých stromov raja môžeš jesť. Zo stromu poznania dobra a zla, z toho nejedz! Lebo v deň, kedy by si z neho jedol, istotne zomrieš".

SkryťVypnúť reklamu

Boh nám dáva slobodu, ale upozorňuje nás na následky, za ktoré budeme musieť potom plne zodpovedať, ak prekročíme hranice Božie.

Jak 4, 7-8. 10

// Podriaďte sa Bohu, diablovi sa vzoprite a ujde od vás. Priblížte sa k Bohu a on sa priblíži k vám. Obmyte si ruky, hriešnici, a očistite si srdcia, vy, čo máte rozpoltenú myseľ. Pokorte sa pred Pánom a on vás povýši //.

Gal 5, 13-14

// Vy ste povolaní pre slobodu, bratia, len nedávajte slobodu za príležitosť telu, ale navzájom si slúžte v láske! Veď celý zákon sa spĺňa v jedinom slove, v tomto: Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého //.

Antónia Sedmáková

Antónia Sedmáková

Bloger 
  • Počet článkov:  55
  •  | 
  • Páči sa:  0x

S veľkou láskou objímem všetko, čokoľvek ma môžepripodobniť Kristovi v živote i v spôsobe života. Túžim len po jedinom :mať podiel na milosti, aby som napredovala ako Kristus, to je všetko moje šťastie, ktoré si prajem v tomto živote, javí sa mi to byť pre mňa lepšie ako akýkoľvek iný osoh. Budem snažiť o to, aby som v tomto krátkom čase na zemi až do konca tak dokonale slúžila Bohu, ako mi to len bude možné- aj keby som mala žiť čo i len jednu hodinu, alebo jeden okamih. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáPozri na moje poníženieVianočný list pre TebaVykúpenieMoja práca ma cenuBože, pomôž mojej dcérkeNemám rukyReakcia na všetky diskusieAnjelik s krídlamiSrdce dobrovoľníkaAko milovať muža, ženu a detiRodič, ako najlepší priateľ...Musela som si vypiťPráve, to potrebujemSpadol somNedokázala som jej prinavrát..Príčinou nevery, je nedostatokKtorá viera, je ta pravá?Smrť človekaMoje orgány mi ostali, lebo soLienka ako ValentínkaUniesli nam dieťaBez rodiny sa človek chveje ziSplnil som sľub pre...Môjmu OteckoviŽivot bez domovaMamička mojaKde je život, tam je nádejOslavujte život50 vecí, ktoré som sa naučilaNajkrajší deň v mojom životeNežná láska a opatera sú...NádejAnjeličkovia držte sa!Smejte sa!Láska liečiJe to tvoj životDieťatko mojeMilujem ťa!Zázračná láskaNebíčkoRaňajšia prechádzkaMám sa rozviesť?Smrť žije v násZa peniaze i dušu predáĎakujem, že somDni spásySom alkoholikViditeľné obrátenieMoja manželka sa neobrátilaBoh ťa milujePomôž nám, PaneAnjelský dotyk nebaPane,chválim Ťa,že si ma utvorOna je totiž iného vierovyznanSlobodní v láske

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu