Smejte sa!

Niektorí ľudia sa domnievajú, že smiech je zbytočná strata času...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)
Obrázok blogu

Je to prepych, hovoria, samopašnosť, ktorú si nemôžeme dovoliť príliš často.

Nič nie je vzdialenejšie od pravdy. Smiech je nevyhnutnou súčasťou našej vyváženosti, zdravia, života. Ak sa necítime dobre, smiech nám pomôže, aby sme sa opäť cítili ,,vo svojej koži", a ak sme ,,vo svojej koži", smiech nám pomáha, aby sme tam zostali. Smiech má liečivé účinky na telo, myseľ i city.

Takže, ak sa radi smejete, dožičte si smiech tak často, ako len môžete, pretože lieči. Ak sa neradi smejete, užite svoj liek -a aj tak sa zasmejte. Nevynechajte nič, čo vás rozosmeje- kino, nahrávky, knihy, kreslené filmy, vtipy, priateľov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dovoľte samým sebe smiať sa- dlho a poriadne, nahlas a ešte hlasnejšie, aj keď vám nič nepripadá smiešne. Ľudia okolo vás si možno pomyslia, že ste čudák, ale skôr či neskôr sa k vám pridajú, aj keď nebudú tušiť, čomu sa smejete.

Niektoré choroby sú nákaztlivé, nijaká z nich však nie je taká nákazlivá ako ...smiech :-)

Antónia Sedmáková

Antónia Sedmáková

Bloger 
  • Počet článkov:  55
  •  | 
  • Páči sa:  0x

S veľkou láskou objímem všetko, čokoľvek ma môžepripodobniť Kristovi v živote i v spôsobe života. Túžim len po jedinom :mať podiel na milosti, aby som napredovala ako Kristus, to je všetko moje šťastie, ktoré si prajem v tomto živote, javí sa mi to byť pre mňa lepšie ako akýkoľvek iný osoh. Budem snažiť o to, aby som v tomto krátkom čase na zemi až do konca tak dokonale slúžila Bohu, ako mi to len bude možné- aj keby som mala žiť čo i len jednu hodinu, alebo jeden okamih. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáPozri na moje poníženieVianočný list pre TebaVykúpenieMoja práca ma cenuBože, pomôž mojej dcérkeNemám rukyReakcia na všetky diskusieAnjelik s krídlamiSrdce dobrovoľníkaAko milovať muža, ženu a detiRodič, ako najlepší priateľ...Musela som si vypiťPráve, to potrebujemSpadol somNedokázala som jej prinavrát..Príčinou nevery, je nedostatokKtorá viera, je ta pravá?Smrť človekaMoje orgány mi ostali, lebo soLienka ako ValentínkaUniesli nam dieťaBez rodiny sa človek chveje ziSplnil som sľub pre...Môjmu OteckoviŽivot bez domovaMamička mojaKde je život, tam je nádejOslavujte život50 vecí, ktoré som sa naučilaNajkrajší deň v mojom životeNežná láska a opatera sú...NádejAnjeličkovia držte sa!Smejte sa!Láska liečiJe to tvoj životDieťatko mojeMilujem ťa!Zázračná láskaNebíčkoRaňajšia prechádzkaMám sa rozviesť?Smrť žije v násZa peniaze i dušu predáĎakujem, že somDni spásySom alkoholikViditeľné obrátenieMoja manželka sa neobrátilaBoh ťa milujePomôž nám, PaneAnjelský dotyk nebaPane,chválim Ťa,že si ma utvorOna je totiž iného vierovyznanSlobodní v láske

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu