Literárne Košice alebo Košické NONpoetry

Zdá sa, že Košice literárne ožívajú. Mesto, ktoré sa uchádza o titul Európske hlavné mesto kultúry v roku 2013, sa rozhodlo podporiť literárny večer tzv. NONpoetry.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Na podujatí sa predstavia hudobníci a spisovatelia, medziiným aj : Zuzana Fapšová a Andrej Šeliga, skupina Bettakarotén, ktorá hovorené slovo spája experimentálne s video-obrazmi v uvedení Martina Cubjaka, teoretika umenia a kurátora Múzea moderného umenia Andyho Warhola, ako aj košická hudobná formácia Žena s blchou.

Ďalej sa predstavia osobnosti ako:

* Marek Vadas, víťaz ceny Anasoft Litera 2007 za najlepšie slovenské prozaické dielo, vydané v predchádzajúcom kalendárnom roku- za zbierku poviedok „Liečiteľ“

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

* Radovan Brenkus, autor knihy poviedok „Návraty pekla“, básnickej zbierky Pochod mŕtvych, Rekviem v prachu, Romanca s bludičkou a ďalších.

Súčasťou podujatia bude aj prezentácia zbierky poviedok Už nepíšete? od francúzskej autorky Laurence Cossé, ktorú preložila prekladateľka Vladimíra Komorovská. Za uvedenú zbierku získala cenu Francúzskej akadémie vied Prix de la Nouvelle. Medzi ďalšie diela tejto fracúzskej spisovateľky patria : román Južné komnaty, Milenkin prvý krok, Veľké šťastie, Brat; ako aj dráma Územia šialenkýň a ďalšie.

Kvôli úplnosti pozvánky uvádzam ešte raz:

Čo: literárny večer NONpoetry

SkryťVypnúť reklamu

Kedy: 24.novembra 2007 (sobota) o 18.30 hod.

Kde: Zbrojničná 6, Rotunda

Košice

Podujatie má za cieľ oživiť literárny život v Košiciach a vytvoriť príležitosť prezentovať svoju tvorbu nielen známych ale aj menej známych slovenských autorov a interpretov.

Všetci ste vítaní.

Antónia Tokárová

Antónia Tokárová

Bloger 
  • Počet článkov:  81
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Myslím si, teda som...na blogu. Zoznam autorových rubrík:  Môj denníčekSpoločnosť a aktuálneÚvahySpoza dveríPríhody na zamyslenieSvet filmuJazykové okienkoFikciaNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu