Blog ako dôkaz

Je to už zopár dní, čo dávali v televíznych novinách reportáž o jednej blogujúcej žene, ktorá na svoj blog písala články o mravnom živote svojich detí, ako aj o problémoch, s tým súvisiacich. S údivom som sa dozvedela, že z toho bol nakoniec súd, kde blog slúžil ako dôkaz proti nej samotnej.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (48)

Pýtam sa, je toto možné? Doteraz som blog považovala za akýsi virtuálny denník, v ktorom si človek dáva nahliadnuť do mysle, vymeniť si názory s inými ľuďmi, podeliť sa o pekné či škaredé zážitky a skúsenosti...Proste neškodnú vec.Zdá sa však, že to také nie je. Už sa objavil na Slovensku prípad, kde človek „schytal“ za svoj blog.Ja osobne sa považujem za osobu, ktorá je za každé inovátorstvo, za každú novú vec, v ktorej vidím niečo pozitívne. No zdá sa mi, že určití ľudia považujú blog za niečo viac, ako to v skutočnosti je. Napríklad spomenutá sudkyňa.Na druhej strane je pravdou, že si tu ľudia vylievajú svoju dušu a nie vždy ide o pekné a pozitívne veci. Bloger tu uverejňuje informácie zo svojho súkromia, nesie „svoju kožu na trh“ a vystavuje sa nebezpečenstvu zneužitia. Odráža sa to hlavne v diskusiách o náboženstve, kde niektorí diskutujúci majú tendenciu slovne napádať zástancov iných náboženských presvedčení, prípadne vnucovať svoje názory iným. Ja viem, že je tu kódex pre články píšucich ako aj kódex pre diskutérov, ale napriek tomu tu vznikajú trenice.... Ale tu som trochu odbočila. Môže blog slúžiť ako dôkaz v súdnom procese? To je už vážna vec a posúva blogovanie na celkom inú rovinu, než kvôli čomu blogovanie na Slovensku vzniklo. Dúfam, že sa k môjmu článku vyjadrí niekto kompetentný.Ďakujem za pozornosť.

Antónia Tokárová

Antónia Tokárová

Bloger 
  • Počet článkov:  81
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Myslím si, teda som...na blogu. Zoznam autorových rubrík:  Môj denníčekSpoločnosť a aktuálneÚvahySpoza dveríPríhody na zamyslenieSvet filmuJazykové okienkoFikciaNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
SkryťZatvoriť reklamu