Umelci a politika

Často chodievam autobusom. I minule- sadla som si na sedadlo a zvedavo som sa poobzerala po letáčikoch, čo viseli na tyčiach. "Ó, áno, predvolebná kampaň", pomyslela som si, keď som zbadala, o čo ide.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Na papieriku bol kandidát jednej politickej strany /ANO/, no a predstavte si, kto tam nebol- Dušan Rapoš!Bolo mi jasné, že nejde ani tak o politické schopnosti, ako o popularitu, pre ktorú kandiduje. Veď kto by nepoznal jeho muzikál "Fontána pre Zuzanu"? Mám isté pochybnosti o politických kvalitách takýchto kandidátov , veď "Dušanov Rapošov" je na kandidátke určite niekoľko. Ako umelec je nesporne dobrý, ale ako politik? Svet umenia a svet politiky mi nejako nejde dokopy. Najlepšími politikmi sú snáď ekonómovia- vedia, ako má fungovať hospodárstvo...Dobrí umelci uznávajú iné hodnoty, alebo predsa spoločným menovateľom sú pre nich peniaze? Veď kto z tých, čo sa dostanú "hore", ostane morálne "čistý"? Umelcov mám rada, ale nie v politike.Voľby ešte neprehrmeli, a ja som z nich smutná. Ako dopadnú?

Antónia Tokárová

Antónia Tokárová

Bloger 
  • Počet článkov:  81
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Myslím si, teda som...na blogu. Zoznam autorových rubrík:  Môj denníčekSpoločnosť a aktuálneÚvahySpoza dveríPríhody na zamyslenieSvet filmuJazykové okienkoFikciaNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu