Negatívne črty informačnej spoločnosti

Mobilný telefón má dnes takmer každý, ak nie všetci, vrátane školopovinných detí a dôchodcov. Ich použitie je však dosť zrádne...Znamená totiž stratu súkromia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Objasním pri jednej epizóde na križovatke, stojac pri semafore si nechtiac vypočujem útržokz telefonického rozhovoru jednej slečny, ktorá úplne otvorene a bez ostychu hovorila do telefónu:citujem: ...."nech za ním dolieza, baba jedna, ale ja ho MILUJEM!..." Nasledoval zoznam príkladovktoré vymenovala, ako HO dotyčná bombardovala a ako HO ona strašne miluje.Internet má tiež dve tváre- tú pozitívnu, ktorá ľudí spája, a tú ktorá odhaľuje veci, čo na verejnosť nepatria...Na internete nájdeme hospodárske výsledky obchodných spoločností, ako aj zoznamy neplatičov....No a budú o chvíľu aj také veci, ako obsah zdravotných kariet pacientov k dispozícii pre lekárov - tzv. elektronické zdravotníctvo...Nachádzajú sa tam dokonca skryté kamery, ktoré sledujú každý pohyb na ulici, kde sú namontované. Všetko raj pre hackerov- a zločincov.Internetová zoznamka- to už ani nemusím spomínať, že to zaváňa podvodom. Kdekto si tam hodí fotku svojho suseda a prehlási ju za svoju...uberie, prípadne si pridá tzv. parametre, a podobne...a potom sa ľahko môže stať, že sa cez internet zoznámia aj dvaja susedia, ktorí o tom vôbec nevedia!A potom, ľudia si cez chat na internete povedia také veci, čo by si do očí nikdy nepovedali...Sú veci, ktoré by VEREJNOSŤ VEDIEŤ NEMALA. A to sa týka nielen vecí ohľadom občana, ale aj firiem, organizácií, národa ako takého..V tom bol socializmus oveľa zásadovejší. A lepší, aj napriek všetkým negatívam, ktoré tento politický systém mal, v tomto bode bol rozhodne lepší.Dnes však máme modernú informačnú spoločnosť, a tak s obavami sledujem, ako sa SÚKROMNIE SA STÁVA VECOU VEREJNOU...Čo bude potom, keď už budeme vedieť o občanoch okolo seba všetko?

Antónia Tokárová

Antónia Tokárová

Bloger 
  • Počet článkov:  81
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Myslím si, teda som...na blogu. Zoznam autorových rubrík:  Môj denníčekSpoločnosť a aktuálneÚvahySpoza dveríPríhody na zamyslenieSvet filmuJazykové okienkoFikciaNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
SkryťZatvoriť reklamu