Učenie- mučenie?

Včera som spravila niečo pre to, aby som si zdokonalila svoju angličtinu. Zúčastnila som sa premietania dobrodružného filmu "Andrew of Arabia" v angličtine bez titulkov, ktoré sa konalo vo vedeckej knižnici v Košiciach.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Myslela som si, že už nebude voľné miesto, keďže som meškala. Aké však bolo moje prekvapenie, keď som vošla do miestnosti a bol v nej jeden divák! Podotýkam, že starého kalibru /cca 65 rokov/."Univerzita tretieho veku", pomyslela som si. Tam zrejme patrím už aj ja.Žeby učenie bolo pre ľudí "Mučenie"?Táto vlastnosť sa dnes prisudzuje ako povinnosť deťom /povinná školská dochádzka/ a u dospelých s tým vačšinou nepochodíte. Niektorí Vás dokonca vysmejú- že ste ešte malé decko. ("Dokedy budeš chodiť do školy, do štyridsiatky?"- smeje sa mi mamina sestra. Ja sa len usmejem, a odpoviem jej- "Vieš, mňa to strašne baví". "Učenie?!", začuduje sa. "Áno, nechápem prečo, ale je to tak.")Akoby ľudia s vekom strácali chuť sa vzdelávať. A pritom je to dnes priam nevyhnutné. Pretože pokrok ide nezadržateľne vpred, množstvo informácií sa na nás valí z každých strán a my- pracujúci dospelí máme čo robiť, aby sme udržali krok s mladšími študentami. Málokto sa v dospelosti ešte chce učiť...Nejde o angličtinu, ale všeobecne. Je to škoda.

Antónia Tokárová

Antónia Tokárová

Bloger 
  • Počet článkov:  81
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Myslím si, teda som...na blogu. Zoznam autorových rubrík:  Môj denníčekSpoločnosť a aktuálneÚvahySpoza dveríPríhody na zamyslenieSvet filmuJazykové okienkoFikciaNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu