Červený posun v ďalekých galaxiách vzniká multilokáciou fotónov a nie tak ako sa uvádza.

Červený posun v spektre svetla veľmi ďalekých galaxií sa dá vysvetliť iným javom než je doteraz uvádzaný v literatúre ako Dopplerový jav rýchlo sa vzďaľujúcich galaxií vraj z dôvodu rýchleho rozpínania sa vesmíru.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Tento dôvod už nateraz prestáva platiť alebo sa už bude musieť zobrať do úvahy aj iný dôvod. Je tu jav, ktorý vie lepšie vysvetliť, že prečo vzniká posun do červena v spektre vzdialených galaxií.

Červený posun vzniká z dôvodu, že svetlo je štvorrozmerné. Podľa Všeobecnej teórie relativity je náš svet štvorrozmerný. Ak je náš svet štvorrozmerný, potom musí byť aj svetlo štvorrozmerné. A ono skutočne to svetlo aj štvorrozmerné je. Prejavuje sa to - zviditeľňuje sa to - tá štvorrozmernosť - multilokáciou fotónov, keď jednoducho jeden fotón sa vyskytuje na viacerých miestach súčasne a môže svoj počet výskytov zvyšovať - čím sa energia prerozdeľuje na nové lokácie, teda všetky lokácie fotónov si musia podeliť medzi seba jednu energiu, čo sa zjaví ako ich červený posun v spektre žiarenia.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Svetlo letí priestorom a ako vypĺňa stále väčší a väčší objem, tak tam - v tom objeme vznikajú nové a nové fotóny ako multilokácie, ktoré sa tento nevyplnený objem snažia vyplniť. A to je tá podstata vzniku červeného posunu veľmi ďalekých galaxií. Vzniknuté fotóny si prerozdeľujú energiu s tými, čo už leteli a existovali od zdroja a tak vzniká červený posun pre všetky ďalšie - nové aj staré fotóny, ktoré sa vzdialili do veľkej vzdialenosti od svojho zdroja (galaxie).

Napríklad, ak z nejakej galaxie vyletí 1000 fotónov, tak vo vzdialenosti miliónov svetelných rokov sa z tých 1000 fotónov namultilokujú ďalšie fotóny a bude ich potom dokopy trebárs 5000 ks. Avšak energiu, ktorú nieslo tých 1000 fotónov si rozdelia medzi seba s novými fotónmi a vznikne ich červený posun.

SkryťVypnúť reklamu

Splní sa s tým aj podmienka, že žiarenie sa snaží vyplniť objem, podobne ako plyn v balóne vyplňuje celý objem a čím je objem väčší, tak tým aj molekuly plynu sa spomaľujú a chladnú a každá jedna molekula plynu má menšiu kinetickú energiu. A takto podobne to je aj s tým ako nové fotóny vyplňujú objem - tak chladnú - majú menej a menej energie.

Svetlo je štvorrozmerné a preto sa fotóny môžu multilokovať (množiť sa). Fotón má svoju štruktúru - rozmery a aj tvar. Fotón vyzerá ako UFO. Vyzerá teda ako lietajúci tanier. Pomocou gravitačnej konštanty, permitivity a pomocou pravotočivej rotačnej konštanty - permeability a ľavotočivej rotačnej konštanty vieme určiť rozmery fotónu - teda rozmery toho UFO-a.

SkryťVypnúť reklamu

Fotón je disk, ktorý letí svojou širšou časťou v smere dopredu. Hlavnou rozmerovou zložkou fotónu je jeho polomer otáčania, a ten určuje veľkosť disku. Fotón je špirála, ktorá je viac stiahnutá - čo do dĺžky a viac široká - polomer otáčania, čo do strany.

Fotón je trojrozmerná lokácia dvoch spojených polšpirál, kde každá jedná polšpirála sú dve lokácie spojené do tvaru UFO (UFO je potom spojená bilokácia z dvoch lokácii - polšpirál), ktoré vytvára štvorrozmerná guľa. 4-rozmerná guľa sa zobrazuje ako polšpirála - bude ďalej vysvetlené, že prečo sú dve polšpirály spojné do symetrického telesa - UFO.

SkryťVypnúť reklamu

Lietajúce taniere majú tvar trojrozmernej spojenej bilokácie (spojené dve polšpirály) štvorrozmernej gule o polomere 1. Ide o špirálu, v ktorej sa mení polomer otáčania, až sa vytvorí tvar disku (lietajúceho taniera) - UFO.

Ak je svetlo štvorrozmerné, tak ho musia vytvárať štyri sily. A aj ho vytvárajú. Poďme sa na ne pozrieť. Začnime s elektrickou silou. Táto elektrická sila pôsobí smerom do stredu kružnice, ktorú vytvára iná sila zodpovedná za polomer otáčania a jej pôsobisko (tej elektrickej sily) je mimo stred tejto kružnice a pôsobisko sily, čo vytvára polomer otáčania je v strede už spomínanej kružnice.

Takže sila, čo vytvára polomer otáčania má svoje pôsobisko v strede tej kružnice, ktorú vytvára. V strede danej kružnice je koniec pôsobiska elektrickej sily - ktorú zobrazujeme ako šípku. Táto šípka teda pôsobí do stredu alebo v strede kružnice.

Od stredu kružnice pôsobí kolmo na elektrickú silu už spomínaná sila, ktorá zväčšuje alebo zmenšuje polomer otáčania kružnice v špirále. Táto sila sa vie sčítavať s elektrickou silou a s elektrickou silou majú rovnaký fyzikálny rozmer sily - preto existuje jav, že čím väčšia kružnica, tým menšia elektrická sila a naopak, kde tento jav v prírode poznáme tak, že čím menšia elektrická sila, tým je väčšie magnetické pole a naopak. Zdrojom magnetického poľa je kružnica tohto UFO-a.

Elektrická sila sa takto zúčastňuje na vytváraní polomeru otáčania (magnetizmu) a teda na veľkosti kružnice v špirále. Na konci sily, ktorá vytvára polomer otáčania začína pôsobiť kolmo ďalšia sila, ktorá silu, ktorá vytvára polomer otáčania otáča okolo stredu kružnice. Vďaka tejto sile, potom sila vytvárajúca polomer otáčania a obsadzuje 4 smery - hore, dole, vľavo, vpravo, lebo sa otáča.

Elektrická sila kolmá na túto silu zase obsadzuje smery - dopredu a dozadu. Takto tromi silami máme obsadených 6 smerov a vytvorený trojrozmerný útvar - špirálu - UFO. Sila, ktorá otáča silu vytvárajúcu polomer otáčania ju môže otáčať doprava alebo doľava.

U elektromagnetického žiarenia je to doprava - teda táto sila točí silu vytvárajúcu polomer otáčania doprava. Z toho potom vyplýva, že existuje ďalšie pole, kde takáto sila točí silu vytvárajúcu polomer otáčania doľava.

A áno máme dve fyzikálne polia - elektromagnetické pole a priestorové pole. Spojením týchto dvoch polí vzniká časticové pole, ktoré je rozdelené na dve časti - na silné pole a slabé pole, ale to je už iná téma.

Sčítanie síl vo fyzikálnych poliach je iné ako skladanie (sčítavanie) síl v mechanike. Takéto sčítavanie síl z mechaniky sa nedá použiť pre fyzikálne polia. Vo fyzikálnych poliach sa sily sčítavajú tak, že koniec pôsobiska sily (šípka) musí byť v pôsobisku tej sily (kolečko, bod), s ktorou sa sčítava a musia mať rovnaký fyzikálny rozmer.

Sila má viac fyzikálnych rozmerov, nie je iba jeden fyzikálny rozmer sily. Pre elektromagnetické pole - sily majú tieto dva fyzikálne rozmery - a to m.C.s^-2 a m^-1.C.s^2. Pre priestorové pole majú zase sily tieto dva fyzikálne rozmery m.kg.s^-2 a m^-1.kg.s^2.

Dve sily, ktoré majú rozdielny fyzikálny rozmer môžu mať spoločné pôsobisko, ale inú orientáciu, prevažne kolmo na seba. Pôsobisko dvoch síl - znázorňujeme ako spoločné kolečko, bod. Tri a viac síl s jedným pôsobiskom vo fyzikálnych poliach som nezistil, pravdepodobne to nie je možné. Či môžu mať spoločné pôsobisko aj dve sily s rovnakým fyzikálnym rozmerom som zatiaľ ešte nezistil, takže je to neznáme.

U síl s rovnakým fyzikálnym rozmerom vieme, že sa k sebe majú tak - keď sa sčítavajú, že jedna sila svojou šípkou pôsobí do kolečka, bodu, pôsobiska druhej sily a tým sa tieto sily sčítavajú, za podmienky, že majú spoločný fyzikálny rozmer. Či môžu mať spoločné kolečko, bod, teda jedno pôsobisko dve sily s rovnakým fyzikálnym rozmerom som ešte nezistil.

Tri sily, ktoré vytvárajú trojrozmernú špirálu UFO majú rovnaký fyzikálny rozmer a sčítavajú sa, pretože majú koniec svojho pôsobiska v začiatku pôsobiska druhej sily, tak preto sa môžu sčítavať, inak by sa sčítavať nemohli. Elektrická sila keď sa zmenšuje, tak jej veľkosť si berie sila, čo vytvára polomer otáčania a tá sa potom zväčšuje, čím sa zväčšuje aj polomer otáčania a zväčšuje sa aj sila otáčania, čím sa zväčšuje zase rýchlosť otáčania.

Inak povedané - sila, ktorá touto silou (čo zväčšuje polomer otáčania) otáča si berie prírastok zväčšenia tejto sily do seba a zväčšuje sa ako sila otáčania, lebo je to tretia sila a to je sila otáčania. Čím je väčšia sila otáčania tým je väčšia rýchlosť otáčania. Keď nadobudnú svoju maximálnu veľkosť začnú sa zmenšovať a elektrická sila začína narastať, ale už je orientovaná opačne na druhú stranu ako keď sa zmenšovala.

Takto sa potom tromi silami obsadzuje všetkých 6 smerov, čo je maximálny počet smerov 4-rozmerného poľa (priestoru). 4-tá sila je sila šírenia poľa, je to sila, ktorou sa pole šíri, sila, ktorá ťahá pole, aby sa šírilo. Má pôsobisko v strede kružnice a posúva toto pôsobisko dopredu. Z toho sa potom táto špirála UFO posúva dopredu. Táto špirála má teda tvar UFO-a a je to trojrozmerná bilokácia štvorrozmernej gule.

Aby sme pochopili 4-rozmerný priestor musíme si povedať aký je teda 3-rozmerný priestor. My žijeme v 4-rozmernom priestore, čo znamená, že môžeme ísť do 6-tich smerov (hore, dole, doprava, doľava, dopredu, dozadu) a touto vlastnosťou je daná základná charakteristika 4-rozmerného priestoru, že sa môžeme pohybovať v uvedených 6-tich smeroch.

4-rozmerný priestor má takú vlastnosť, že existuje tzv. jednotkový 4-rozmerný priestor a ten je trojrozmerný. Takýto špeciálny stav 4-rozmerného poľa nazývame spojená bilokácia, kde ide o spojenie dvoch trojrozmerných priestorov, ktoré pôsobia do 6-tich smerov, čím získavajú vlastnosť 4-rozmerného priestoru. Preto máme problémy pochopiť rozdiel medzi troj a štvorrozmerným priestorom, práve kvôli tejto vlastnosti spojenej bilokácie.

3-rozmerný priestor je taký priestor, kde sa môžeme pohybovať len troma smermi (dopredu, doprava, hore) a druhý prípad (dozadu, doľava a dole), ďalšie smery vo vybranej trojici sú zakázané, nedá sa iným smerom pohnúť, a to je práve 3 -rozmerný priestor. Teda 3-rozmerný priestor má tri dimenzie = rozmery a tri smery - to je charakteristika tohto priestoru.

Kdežto 4-rozmerný priestor má 4 dimenzie = rozmery a 6 smerov, to je zase základná charakteristika 4-rozmerného priestoru. A ako sme ukázali, že sú dve skupiny trojíc smerov, tak z tohto potom sú dve fyzikálne polia, z ktorých sa skladá celý svet a všetko v ňom. Jedno z týchto polí je elektromagnetické pole a pokrýva smery - (dopredu, doprava, hore) a druhé je priestorové pole a pokrýva smery - (dozadu, doľava a dole).

4-rozmerný priestor má, ako som už písal vyššie, špeciálny prípad, kedy ide o tzv. jednotkový 4-rozmerný priestor. Ešte raz to zopakujem. To je taký priestor, ktorý pozostáva len z dvoch 3-rozmerných spojených priestorov. Takýto stav voláme spojená bilokácia a v tomto jednom prípade o takomto 4-rozmernom priestore hovoríme ako o 3-rozmernom priestore. Spojená bilokácia má 6 smerov, ale ide o 3-rozmerný priestor vtedy, ak tento priestor má rozmer o veľkosti 1.

Trojrozmernú spojenú bilokáciu vedia vytvoriť 3 sily. Už sme si to ukázali a preto, že ju vedia vytvoriť tri sily, tak o ňom hovoríme ako o 3-rozmernom priestore. Priestor je toľko-rozmerný, koľko síl ho vytvára. A 3 sily vedia pôsobiť do všetkých 6-tich smerov, čím vytvárajú 3-rozmernú spojenú bilokáciu 4-rozmerného telesa o veľkosti rozmeru 1.

4-rozmerné teleso vzniká vtedy, ak sa táto spojená bilokácia začne pohybovať nie v jednom smere, ale vo viac ako jednom smere, napríklad ide súčasne dvoma smermi, napríklad dopredu a súčasne dozadu, tak v tom prípade hovoríme o multilokácii trojrozmernej spojenej bilokácie. To je u fotónov. Ak má fotón tvar UFO, tak toto UFO je trojrozmerná spojená bilokácia 4-rozmernej gule.

Spojená bilokácia znamená, že existuje pravá a ľavá strana a tieto strany sú nejako spojené. Ak je fotón UFO, tak toto UFO má pravú stranu a aj ľavú stranu (polšpirály spojené dohromady vytvárajú tvar UFO). Pravá strana je jedna lokácia a ľavá strana druhá lokácia, dokopy dávajú spojenú bilokáciu a vytvárajú trojrozmerné symetrické teleso.

Napríklad oči. Je pravé oko a aj ľavé oko, dohromady je to trojrozmerná bilokácia 4-rozmerného telesa nazývaného oči. Aj celý človek je spojená bilokácia, má pravú a ľavú ruku, pravé aj ľavé ucho a tak pod.

Ak sa celý človek vyskytne na nejakom mieste a súčasne je aj na celkom inom mieste, tak vtedy hovoríme o multilokácii trojrozmernej spojenej bilokácie 4-rozmerného jednotkového telesa. Hovorí sa inými autormi aj o iterácii v súvislosti, že je v inej dimenzii. Ale tu nejde o inú dimenziu, ale ide o multilokáciu, takže tu ide o nepochopenie javu, aj keď bol vykonaný pokus inými ľudmi urobiť jeho opis.

4-rozmerný jednotkový priestor pozostáva z dvoch trojrozmerných priestorov, ktoré dohromady vytvárajú spojenú bilokáciu, ktorá je 3-rozmerná. Ak chceme vyjadriť objem 4-rozmernej kocky o hrane a=1m, tak ju vypočítame tak, že a^4, čo sa rovná 1 m4, teda a^4 = 1 m4. Koľko je v 1 m4 m3 ? Alebo koľko m3 sa nachádza v 1 m4?

Na základe poznatku o spojenej bilokácii vieme, že 1m4 = 2 m3. 1m4 nám treba nejako pomenovať, ja mu dám meno quatrik, čo bude znamenať to isté, čo znamená kubík pre vyjadrenie objemu 3-rozmerného telesa. Do jedného quatriku sa zmestí koľko kubíkov?

Do jedného quatrika sa zmestia dva kubíky 3-rozmerného priestoru. Ak počítame objem ľubovoľného 4-rozmerného telesa, tak jeho výslednú hodnotu, ktorú dostaneme v m4, teda vo quatrikoch, vynásobíme dvoma a dostaneme objem 4-rozmerného telesa v kubíkoch, teda v m3.

Táto skutočnosť, že 1 m4 = 2 m3 je dôležitá, lebo hovorí, že viacrozmerné teleso obsahuje nejaký počet objemu trojrozmerného telesa, pričom pre nižšie rozmerné telesá ako 3 toto neplatí, tam je to inak. Koľko sa zmestí "objemu" jednej priamky do "objemu" plochy? Nekonečne veľa. Obdobne to platí aj pre kocku. Koľko "objemu" plochy sa zmestí do jednej (objemu) kocky? Nekonečne veľa.

Ale toto už neplatí, ak sa opýtame koľko objemu jednotkových kociek trojrozmerného telesa (kubíkov) sa zmesti do jedného quatriku (1 m4). Tu už nemôžeme hovoriť o nekonečnom počte, ale tento počet je konečný, je to presné číslo a to číslo je 2.

Obdobne sa môžeme pýtať, koľko quatrikov 1 m4 sa zmestí do 1 m5 ? Podrobným výskumom by sme zistili a dokázali, že žiadny 5-rozmerný priestor neexistuje. Lebo, ak by sme vypočítali počet quatrikov v 5-rozmernom priestore, tak quatriky sa dajú prepísať na kubíky a dostali by sme multilokáciu 3-rozmerných priestorov, ktoré sú vizitkou alebo prejavom 4-rozmerného priestoru, takže takto by sme matematicky dokázali, že neexistuje žiadny iný priestor len vždy jeden a ten istý, a to 4-rozmerný priestor, v ktorom práve žijeme.

4-rozmerná kocka o hrane a=1m sa zobrazí ako dve trojrozmerné kocky o hrane a=1m (4-rozmerná jednotková kocka sa zobrazuje ako 3-rozmerná jednotková kocka o počte 2 kusy), ktoré sú spojené jedným zo svojich vrcholov (alebo stranou, to sa zatiaľ nevie). Kocka má 8 vrcholov a s jedným vrcholom sa dotýka vrcholu druhej kocky (alebo sa dotýkajú stranami, to sa zatiaľ ešte nevie), takto vytvárajú spojenú bilokáciu, čo je zobrazenie 4-rozmernej kocky v reálnej prírode, kde jej objem (tejto 4-rozmernej kocky) je 2 m3. Pri spojenej bilokácii môžeme hovoriť o pravej a ľavej kocke, ktoré dohromady vytvárajú symetrické teleso.

4-rozmerná kocka o hrane a=2m sa zobrazí ako niekoľko spojených bilokácii jednotkovej 4-rozmernej kocky. Objem kocky je 2^4 = 16 m4. V kubíkoch to je 32 m3. Táto kocka sa zobrazí ako 16 multilokácií spojených bilokácií 4-rozmernej jednotkovej kocky. Teda 16 dvojkociek, kde každá kocka s dvojkocky je spojená s druhou kockou jedným so svojich vrcholov (alebo stranou, to sa zatiaľ ešte nevie).

A tieto dvojkocky sa otáčajú okolo stredu do kruhu, sú rozložené priestorovo okolo stredu. U kocky vidíme, že multilokácie kociek vznikajú podľa vzorca a^4. Čím väčšia strana, tak tým je viac multilokácii jednotkových 4-rozmerných kociek, ktoré sa zobrazujú ako 3-rozmerné spojené bilokácie. To sme sa bavili o kockách. Ale v reálnej prírode sa neriešia kocky, tam sa telesá zobrazujú ako guľa, tak sa musíme baviť o 4-rozmernej guli.

Prv než prejdeme ku guli ešte skúsme vyjadriť obsah 4-rozmernej kocky. Je to dôležité zistiť, aký je obsah 4-rozmernej kocky, lebo podľa toho si vieme určovať trojrozmernú spojenú bilokáciu tejto kocky. A určiť nám treba, či je dvojkocka - teda spojená bilokácia spojená svojimi vrcholmi alebo svojou stranou. Ak je spojená vrcholmi tak obsah kocky je 12.a^4/m^2, kde a je strana kocky v metroch a m je meter. Ak je spojená svojimi stranami, tak obsah kocky je 10.a^4/m^2.

Obsah 3-rozmernej kocky je 6.a^2. Odtiaľ potom, ak je dvojkocka spojená svojimi vrcholmi, dostávame prvý vzorec. Ak svojimi stranami, tak dostávame druhý vzorec. Jeden z nich je správne. Zatiaľ nevieme ako určiť postup pre správny výsledok. Určenie sa dá urobiť na základe intuície, že dvojkocka bude spojená svojimi stranami a správny bude druhý vzorec a postupujeme podľa zobrazenia gule, ktorá je spojená svojou plochou do UFO-a, spojením dvoch polšpirál, ktoré dajú jednu celú špirálu podobajúcej sa na UFO.

4-rozmerná guľa sa zobrazuje ako polšpirála. Ak sa bavíme o jednotkovej 4-rozmernej guli, tak tá sa zobrazí ako spojená bilokácia polšpirál spojených dokopy, ktoré vytvárajú teleso o tvare UFO - lietajúci tanier, čo je celá špirála. Podobá sa to na tie kocky, kde 4-rozmerná jednotková kocka sa zobrazí ako dve trojrozmerné kocky, ktoré sa dotýkajú svojimi vrcholmi(?), (stranami?) a tvoria takto spojenú bilokáciu.

UFO je bežný (všeobecný) prípad 4-rozmernej gule. Guľa ako ju poznáme je špeciálny prípad 4-rozmernej gule, je to špeciálny prípad tvaru UFO, kde šírka a výška majú rovnakú dĺžku, čím vznikne nám dobre známa guľa, čo je trojrozmerná spojená bilokácia dvoch polgúľ spojených dohromady. Preto objem gule je dobre deliteľný dvoma, kde 4/3πr3 sa dá dobre deliť dvoma, kde dostaneme 2/3πr3, čo je objem polgule.

Telesá, ak sú veľmi malé, tak majú tvar do UFO-a. Potom ako sa teleso zväčšuje začne mať tvar gule, a nakoniec, ak teleso prechádza do ozrutných rozmerov získava zase tvar UFO-a - to sú eliptické a špirálové galaxie a tak pod. Takže, ak dochádza k posunom medzi výškou a šírkou u UFO-a, keď sa jeho rozmery zväčšujú, tak v istom momente získa UFO tvar presnej trojrozmernej gule - to sú planéty, hviezdy, kde trojrozmerná guľa je vlastne 4-rozmerná guľa, lebo je to trojrozmerná spojená bilokácia štvorrozmerného telesa o veľkosti 1. Tento posun medzi šírkou a výškou UFO-a má svoju zákonitosť, ale zatiaľ o ňom nič nevieme.

4-rozmerná guľa o polomere väčšom ako 1 sa zobrazuje ako multilokácia spojených bilokácii jednotkovej 4-rozmernej gule. Ak máme 4-rozmernú guľu s polomerom väčším ako jedna, tak vzniknú multilokácie UFO-á okolo stredu - od zdroja.

A čím sa objem gule alebo jej polomer zväčšuje, tak vznikajú ďalšie a ďalšie UFO-á, ktoré nazývame aj fotóny. Ako sa zväčšuje polomer gule vznikajú nové a nové fotóny, kde sa potom energia prerozdeľuje medzi stále pribúdajúce tieto nové a nové fotóny, čím vzniká červený posun v spektre vzdialených galaxií.

Na základe toho, čo som tu v tomto texte uviedol je hlavná myšlienka červeného posunu v spektrách vzdialených galaxií v tom, že svetlo je 4-rozmerné. A nie v tom, že by sa galaxie od nás rýchlo vzďaľovali a vznikal tak Dopplerov jav. To mení celú doterajšiu fyziku v oblasti vesmíru. A verte, že vesmír je úplne iný ako si my o ňom myslíme, nepodobá sa vôbec ani trochu na naše doterajšie predstavy o ňom.

Stanislav Apjar

Stanislav Apjar

Bloger 
  • Počet článkov:  34
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Kópia všetkých mojich blogov z blog.sme.sk je na adrese http://apjar.blogspot.skPochopil som prírodu v jej úplných základoch. To mi umožňuje koncipovať fyzikálne teórie a mnoho javov na doraz vysvetliť, ktoré na tomto blogu publikujem. Svet vo svojich základoch stojí na podobnosti a odlišnosti troch fyzikálnych polí, z ktorých je všetko (celý svet). Sú to priestorové pole - gravitácia a rotácia, EM pole - elektrická sila a rotácia (magnetická sila) a časticové pole - silná, slabá sila a rotácia. Rotácia je komplexná sila a obsadzuje dve dimenzie, je zodpovedná za vlnový prejav prírody. Ku všetkým silám sa pripája čas, a pretože rotácia obsadzuje dve dimenzie, tak všetky fyzikálne polia sú 4-rozmerné. 4-rozmerno sa zviditeľňuje multilokáciou poľa. Všetky tieto 4-rozmerné polia, kvôli tomu, že sú rovnako rozmerné, je možné zjednotiť do Teórie všetkého a priestorové a EM pole je možné zjednotiť do Jednotnej teórie poľa. Pokusy o zjednotenia som už úspešne urobil pre jednu lokáciu poľa, ktorá je trojrozmerná. 4-rozmerno sa zobrazuje trojrozmernými lokáciami poľa, ktoré možno zjednotiť po jednej lokácii - to je maxwellová metóda alebo zjednotiť všetky lokácie naraz - einsteinová metóda. Na to, že rotácia je komplexná sila som prišiel až januári v roku 2018. Bližšie vysvetlenia sú v jednotlivých blogoch. Niekde treba prihliadať na to, že ako čas plynul upravovali sa aj moje výsledky bádateľskej činnosti. Zoznam autorových rubrík:  Súkromné

Prémioví blogeri

INESS

INESS

108 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Pavel Macko

Pavel Macko

189 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu