Dozrel čas, aby si ma verejnosť už konečne všimla pre moje objavy?

Priestorové pole je prvé fyzikálne pole z mojej teórie odlišností troch fyzikálnych polí – inak nazývanej ako priestorová interakcia. Táto teória je tak logická a zmysluplne sa dopĺňajúca už s existujúcimi poznatkami z prírody, že by bolo veľmi nepravdepodobné, ak by takéto pole neexistovalo. Matematický opis aj s konštantami potrebných na opis tohto poľa odovzdám na tomto blogu v dohľadnom čase, kde ukážem aj to ako som tieto konštanty odvodil. Pripravte sa, že to bude iba samý vzorec v tvare diferenciálneho počtu a integrálnych viet. Ak si to potom prečíta aspoň 30 ľudí, tak to bude veľa. Chcem sa dostať do hľadáčika svetovej vedeckej verejnosti. Nájde sa nejaký vedec, ktorý ma podporí a bude mojím Eddingtonom? Nedostal som ešte žiadnu ponuku z veľkej vedy. Vedci sa asi so mnou nechcú vôbec zaoberať. Zaujímať by sa však o mňa mohla aspoň verejnosť. Neviem o tom, že by sa každý deň našiel niekto, kto bude o sebe tvrdiť, že urobil nový fyzikálny objav a dožadoval sa preto mediálnej pozornosti a média by týmto už boli celkom presýtené a ľudia z toho otrávení.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (141)
Obrázok blogu

Bojím sa, že keď tu na blogu uverejním matematický opis priestorovej interakcie, že to bude zase len taký výkrik do tmy. Pozriem sa na čítanosť článku a koľko ľudí si to prečíta? Možno 20? Kto to vôbec bude čítať? Keď to bude samý vzorec. Potreboval by som aspoň vedieť, že to budú čítať vedci, keď si už dám tú námahu a zavesím to na web. Aby to malo podobnú odozvu ako pri Einsteinovi, keď uverejnil svoju teóriu relativity. Nie, že to bude tu ležať zapadnuté prachom a žiadny vedec o tom ani len nebude tušiť, že existuje matematický opis prvého fyzikálneho poľa! A preto sa musím postarať o to, aby bola sledovanosť. O tom sa vyjadrím nižšie pri - úlohe médií v informovaní o nových objavoch. Teraz chvíľu o inom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Od teraz už budem používať len pojem priestorón, čo je náhrada za výraz gravitón. Fyzici pod gravitónom chápu úplne niečo iné čo som chápal ja a preto, aby nedochádzalo k nedorozumeniam už budem používať vždy a všade iba názov priestorón. Priestorón ruší účinky gravitačnej interakcie a nemá spin 2 ako to vypočítali fyzici pre gravitón, čo je ďalší dôvod, že radšej kvantový jav priestorového poľa budem nazývať priestorón ako aj ten, že kvantový jav musí pozostávať z dvoch interakcií, čo v prípade gravitónu táto podmienka nie je splnená.

Kvantový jav.

Ešte sa na chvíľu pristavím pri kvantovom jave. Pod kvantovým javom zjednodušene povedané, aby to chápala aj laická čitateľská verejnosť rozumiem to, že ak máme fyzikálne pole a ono koná prácu ako silu po dráhe, tak jeho kvantový stav znamená, že toto pole zmenilo svoj fyzikálny rozmer energie na taký rozmer, že sa už nedá tento rozmer energie vyjadriť ako sila po dráhe, ale je to už v tomto prípade nový rozmer energie – kvantový, ktorý je už úplne iný ako bola sila po dráhe. A preto sa táto energia odovzdáva už iba po dávkach, lebo tento rozmer sa už nedá vyjadriť spojito ako pri sile po dráhe a v tomto stave už nemáte tú silu čo by konala prácu po dráhe a teda sa ruší silový účinok tejto sily po dráhe ako jednej z dvoch interakcií, ktoré toto pole tvoria. A toto je ten kvantový jav. A preto priestorón ako kvantový jav priestorového poľa ruší gravitačnú interakciu – práve pre tento dôvod, ktorý som tu napísal. Neviem či ste to pochopili čo som teraz napísal, ale ak nie bude na to čas, keď napíšem svoj blog – o tejto kvantovej vete, ktorá je vyjadrená v mojom podaní aj v matematickom tvare a túto vetu som objavil ja osobne a ide o dokončenie matematickej analýzy vektorových polí až do tejto kvantovej vety, ktorá prírodovedne opisuje kvantový jav v reálnej fyzike. A dá sa takto fundamentálne opísať aj duálny charakter svetla v jednom opise. Táto kvantová veta je mimozemská úroveň v poznaní. Dokazuje, že sa dá rušiť gravitácia ako aj vysvetľuje dualizmus častíc.

SkryťVypnúť reklamu

Čo sa so svetlom bude diať v silnejšom alebo slabšom priestorovom poli? Alebo ako mi pomohli talentovaní diskutéri.

Rýchlosť svetla je konštantná v hustejšom aj redšom vákuu (v hustote priestorového poľa). K tomuto tvrdeniu som sa prepracoval cez dôležité argumenty od diskutérov Tysa a Singularity pod článkom pri neeinsteinovskom opise gravitačnej šošovky. Čo nie je konštantné pri svetle - je jeho hustota energie toku svetelného žiarenia a konštantná zostáva stále rýchlosť svetla v tomto toku žiarenia. Svetlo v hustejšom priestorovom poli má menšiu hustotu energie toku svetelného žiarenia a v redšom priestorovom poli má svetlo väčšiu hustotu energie toku svetelného žiarenia, pričom rýchlosť svetla stále zostáva konštantná pre všetky prípady hustoty priestorového poľa. Potlesk.

SkryťVypnúť reklamu

Chvíľu som si myslel, že sa bude meniť rýchlosť svetla v závislosti od hustoty priestorového poľa, ale kvalitné diskusné príspevky od Tysa a Singularity mi pomohli sa prepracovať k tomuto tvrdeniu, že rýchlosť svetla zostáva konštantná, ale mení sa hustota energie toku svetelného žiarenia pri prechode cez hustejšie alebo redšie priestorové pole alebo inak povedané pri redšom alebo hustejšom vákuu – čo je termín, ktorý preberám od týchto dvoch diskutérov, ktorí veľmi precízne rozmýšľali nad mojím článkom o neeinsteinovskom opise gravitačnej šošovky a bezo sporu je vidieť, že títo ľudia sú skutočnými talentami z oblasti fyziky. (Celé to už mám aj zakomponované do matematického neeinsteinovského opisu gravitačnej - správnejšie priestorónovej šošovky, pripravené na tanieri ako fyzikálna lahôdka, už len sa nechať ponúknuť a dať si chutnať.)

SkryťVypnúť reklamu

SME by si malo nejako takýchto diskutérov vážiť a aj nejako ich odmeňovať – aspoň v rovine morálnej – že sa budú udeľovať ceny za najlepšie oponentúry v diskusii a tak pod. Pre sekciu veda na portáli SME skutočne zaveďte cenu za najlepšie oponentúry! A na konci roka by sa to vyhodnocovalo, slávnostne sa oznámia výsledky a symbolicky by sa týmto diskutérom udelili ceny. Je dobré, že existujú takíto diskutéri, inak by články o vede nemali tú správnu príťažlivosť, ktorú spôsobuje ich diskusia pod článkami. Tyso a Singularita veľmi správne vyjadrili presvedčenie vo svojej diskusii pod mojim článkom, že ak sa bude meniť rýchlosť svetla od hustoty vákua, tak to je koniec platnosti teórie relativity. Ich argumenty sa nedali prehliadať, ale zároveň sa nedalo prehliadať ani moje fyzikálne predstavy, ktoré čerpám z teórie odlišnosti troch fyzikálnych polí a z toho, že mne až extrémne logicky vychádza, že musí existovať priestor ako fyzikálne pole. V diskusii, ktorá s týmito autormi prebehla bol ukázaný priamy prenos ako sa rodí nové poznanie. Máte nejakú fyzikálnu predstavu a dostávate na ňu protiargumenty. Ak vaša predstava je širšom kontexte logická a len v niečom maličkom to nespĺňa určité protiargumenty, treba hľadať vecné riešenie, ktorým by sa to vysvetlilo. A teraz je to už vysvetlené.

Mení sa hustota energie toku svetelného žiarenia a rýchlosť svetla zostáva konštantná. Čudujem sa sám sebe, že prečo som vôbec uvažoval o zmene rýchlosti svetla od hustoty vákua, keď samotná moja teória priestorového poľa má tak definované svoje konštanty - ktorými sa toto pole opisuje, že nepripúšťa väčšiu rýchlosť svetla ako je najvyššia rýchlosť svetla. Je tam obmedzenie z hora pre rýchlosť svetla. Keď sa bude hustota priestorového poľa zmenšovať a ak by bola rýchlosť svetla od tejto hustoty závislá, tak by musel nastať aj prípad, že pri veľmi slabej hustote priestorového poľa konvergujúcej k nule by muselo svetlo byť rýchlejšie ako 299 800 km/s a jeho rýchlosť ísť až k nekonečnej hodnote. A ja som si to v hlave poprevýhybkoval, že bude treba obecnejší tvar tejto teórie relativity. Svetlo vo veľmi slabej priestorovej interakcii bude mať stále 299 800 km/s, bude však mať väčšiu hustotu energie pre svetelný tok žiarenia. Už pri teórii priestorovej interakcie mi mohlo zapnúť, keď som odvodil pre jej opis konštanty, že treba hýbať s hustotou energie toku svetelného žiarenia a nie s rýchlosťou! Aj majster sa sekne. Jednoducho mi inde lietali myšlienky. A tie mi veru poletujú kade-tade.

Pomýlil má môj širší tvar pre vzťah energie a hmotnosti než ako to napísal Einstein. Ten obecnejší tvar energie a hmotnosti existuje a platí, presne tak ako som o tom už niekde v inom svojom blogu písal. A celé mi to teraz lepšie sedí. Nie je potrebný žiadny obecnejší tvar teórie relativity, len einsteinov vzťah energie a hmotnosti má obecnejší tvar. Ten tvar viem aj teraz hneď napísať v strednom opise, ktorý sa vyjadruje komplexným počtom. Tento vzťah má aj totálny tvar – ale na to treba hlavu akú má E.T. Dostali ste akoby ukážku v priamom prenose na zrod nového poznania z diskusie a ako dokážu pomôcť talentovaní diskutéri. Takže prosím SME nezmažte túto diskusiu ani po 100 rokoch, ale ju môžete potom odovzdať do dejín prírodovedného poznania! Nech sa detí z toho potom učia, aby budovali kozmickú civilizáciu a nie taký zapadákov, v ktorom ešte stále žijeme.

Tyso a Singularita sú celkom určite ľudia, ktorí sú schopní rozumieť tomu čo píšem. Vidím, že ľudí ako sú Tyso a Singularita nemáme veľa, lebo čítanosť môjho blogu je slabá. Produkcia poznania voľajako ľudí nezaujíma a práve táto produkcia poznania je tá zložka v našom bytí, z ktorej sa môžeme mať lepšie keď o ňu bude aj patričný záujem. Keby som napísal blog ako som ráno vstal a mal ruku v nočníku, tak by si to prečítalo viac ľudí ako keď prezentujem fundamentálne poznanie hoc aj neúplné. Ale zato to robím v priamom prenose a produkujem pred očami divákov nové poznanie. Možno doslova sledovať moje myšlienkové pochody a aj to ako sa zlepšujem. Teda ja tu poskytujem vedeckú reality show. Ale ľudia namiesto toho, aby mali čo len trošku pohnúť mozgom, tak si radšej vyberú dívať sa – trebárs na kopu hnoja a prečo? Lebo nemusia pri tom rozmýšľať. To je trend. Blbý trend a každý aspoň trochu inteligentný človek by sa mal proti tomu postaviť hoci aj tým, že mi klikne na karmu.

Väčšiu čítanosť tu na blogu bude mať skopírovaný článok z vedeckej literatúry, kde si autor sám so sebou o tom popolemizuje a nič nové nevyprodukuje ani neodovzdá čitateľovi. A ja čo tú predstavujem nové fyzikálne a prírodovedné poznanie a predvádzam ho v priamom prenose ako mi na rozumom prichádzajú nové myšlienky, tak toto sledovanosť mať nebude. Ako by bol strach z nového poznania. Alebo nedôvera, lebo čitateľ je možno na rozpakoch z toho čo píšem a nechce uveriť, že to všetko môže dokázať iba nadšenec, ktorý nie je profesorom fyziky!

Ešte raz gravitačná šošovka!

Gravitačná šošovka teda tak funguje, že v okolí hviezdy je hustejšie priestorové pole. Svetlo vletí z redšieho priestorového poľa do hustejšieho priestorového poľa. Tým sa hustota energie toku svetelného žiarenia pri prechode z dvoch priestorových hustôt poľa zmení tak, že pri vstupe do silnejšieho priestorového poľa, hustota energie toku svetelného žiarenia zredne a svetlo sa zlomí. Rýchlosť svetla zostala konštantná z jedného prechodu hustoty priestorového poľa do druhej hustoty priestorového poľa a gravitácia na body elektromagnetickej hmoty nepôsobila! Svetlo sa však ohlo!!! Potlesk.

Ja predkladám vo svojich 5 fyzikálnych teóriách - ich názvy sú uverejnené v prvom mojom blogu aj teóriu odlišnosti troch fyzikálnych polí. Ak má táto teória platiť, tak musí existovať neeinsteinovsky opis gravitačnej šošovky. Prečo? Lebo priestorové pole a elektromagnetické pole sú vzájomne nezlučiteľné polia a z priestorového poľa nemôže pôsobiť na elektromagnetické pole gravitácia, ak má táto teória odlišnosti troch fyzikálnych polí platiť. Priestorové pole a elektromagnetické pole pôsobia na seba len ako dve telesá bez svojich interakcií, teda v žiadnom prípade nepôsobia na seba svojimi interakciami! Pôsobia na seba len cez hustotu energie svojho poľa! A to som pri neeinsteinovskom opise gravitačnej šošovky dokázal, čím som obhájil svoju teóriu odlišnosti troch fyzikálnych polí! Potlesk.

Cez hustotu energie všetkých troch fyzikálnych polí bude možné sformulovať také niečo, čo sa bude podobať na Jednotnú teóriu poľa, ktorá zatiaľ existuje len v našich snoch. Dávam však návod ako by to už mohla byť realita a nie iba sen. Potlesk.

Neeinsteinovská interpretácia gravitačnej šošovky vyzerá byť úplne správne a v súlade s experimentálnymi meraniami a má sa volať priestorónová šošovka. Je to správa, ktorú by si mala všimnúť aj nejaká spravodajská tlačová agentúra a uverejniť, že bloger na portále SME vysvetlil gravitačnú šošovku inak ako Einstein a obhájil tým svoju novú teóriu. Široká verejnosť má právo byť o tom informovaná. Toto vysvetlenie predpokladám budú mať problém vyvrátiť aj Tyso a Singularita. Aj tých nech spomenie tlačová agentúra, lebo svojimi protiargumentmi v mojom predošlom blogu o neeinsteinovskom opise gravitačnej šošovky mi pomohli. Takže neeinsteinovsky opis gravitačnej šošovky je pripravený ísť do mediálnej správy a do celého sveta ako hotová vec. V diskusii si môžeme ešte počkať na vyjadrenia diskutérov Tysu a Singularity, ale myslím si, že tento neeinsteinovsky opis gravitačnej šošovky by mali odkývnuť ako bezchybný.

Ešte raz opis na objavenie priestorónu (gravitónu) po úprave.

Týmto opravujem svoj článok – ako objaviť gravitón po novom priestorón a to tak, že treba dosiahnuť pre svetlo nie, aby fotóny išli 15 000 km/s, ale aby bola menšia hustota energie toku svetelného žiarenia, pričom rýchlosť svetla zostane nemenná vo vákuu, ktoré bude hustejšie. Toto je priamy prenos o tom, ako práve rozmýšľam a ako sa mi vyvíjajú postoje. A samozrejme pojem gravitón treba nahradiť pojmom priestorón z dôvodov, ktoré som už uviedol vyššie. A to je aj návod ako objaviť priestorón, ktorý reálne musí existovať. Einsteinova rovnica vzťahu hmotnosti a energie môže mať aj tvar v komplexnom počte a teda priestorón musí existovať, je to energia prvého fyzikálneho poľa a táto energia sa musí dať vygenerovať, aby rovnica v tvare komplexného počtu pre vzťah hmotnosti a energie sedela a mala fyzikálnu interpretáciu!

Aby sme však v pozemských podmienkach dosiahli hustejšie vákuum (hustotu priestorového poľa), tak musíme do pokusnej nádobky natlačiť látku - častice, ktoré v sebe viažu priestorovú hmotu a stlačením tejto látky vznikne - hustejšie priestorové pole. Je tam však aj tretie fyzikálne pole a kôli nemu sa rýchlosť svetla spomalí cez relatívnu permitivitu a permeabilitu. Takže v konečnom dôsledku nastane ten istý prípad ako som už písal v niekdajšom mojom blogu o návode na objavenie gravitónu. Fotóny sa teda spomalia na trebárs tých 15 000 km/s v tej našej pokusnej nádobke a my v nej potom takto vygenerujeme priestoróny. Keby tam nebolo tretie fyzikálne pole len viac priestorovej hmoty a toto vákuum by bolo hustejšie, rýchlosť svetla by sa nezmenila a bola by stále konštantná - 299 800 km/s. Potlesk.

Vidíte, toto je už môj piaty blog a o aký kus v poznaní sme sa posunuli. Ako rýchlo som prišiel na vysvetlenie javu, keď bol v rozpore s experimentom. Toto je schopnosť, ktorá sa má ceniť. Tá tvorivosť a nekonvenčný prístup, ktorý mám v sebe. To je schopnosť, ktorú dokážem ponúknuť. A Tyso a Singularita aj toto skritizujú a ja vďaka ich kritike sa posuniem ďalej. Robia mi nezastupiteľnú službu. A toto by sa v spoločnosti malo podporovať. To čo robím ja a aj to čo robia moji oponenti – Tyso a Singularita, že sa chcú vyjadriť a aj sa vyjadria na všetko čo napíšem. A tak sa posúvame všetci ďalej o krôčik dopredu. A tak keď sa teraz svetlo dostane z redšieho vákua do hustejšieho, ktoré je pri hviezde tak rýchlosť svetla zostane konštantná, čo sa však na svetle zmení bude jeho hustota energie toku svetelného žiarenia. Neeinsteinovská gravitačná šošovka naďalej zostáva v platnosti. Opakujme si to a zatlieskajme tomu. Potlesk.

Tento opis je pripravení ísť do vedeckej obce, neodporuje platným experimentom ani platným a overeným fyzikálnym poznatkom, iba vysvetľuje inak gravitačnú šošovku ako to urobil Einstein, čím ide o fundamentálnejšie poznanie, lebo podporuje moju teóriu odlišnosti troch fyzikálnych polí a dokazuje existenciu priestorovej interakcie. Dozrel už čas, aby si ma konečne verejnosť všimla?

Keď sa človek aj trochu trafí vedľa pri predstavovaní svojich teórií nie je treba to hneď brať, že ten človek nevie fyziku, alebo že je exot. Fyzici by mali predstavovať aj polotovary, ktoré nie sú podložené. Vďaka tomu sa rozprúdi diskusia a vzniknú nové pohľady na tú istú vec, ktorá sa v novom pohľade bude zdať logickejšia a bude viac vyhovovať experimentom. Tak ako sa to stalo aj v mojom prípade. Mali by sme začať rozmýšľať aj o tom ako by sa mohli ľudia z oblasti produkcie základného poznania, prosto vedy pre každú oblasť podporovať.

Úvaha o mediálnej (ne)podpore ľudí schopných produkovať nové poznanie.

Môžete sami vidieť, že ja si kritiku resp. oponentúru veľmi vážim a vyjadril som svojim oponentom obdiv a tu verejne o nich tvrdím, že ide o veľké talenty pre fyziku. Tyso a Singularita sa chytali na moje témy a veľmi správne argumentovali. Títo ľudia presne chápali o čom som písal a dokázali to „dostať“ do seba a preto majú môj obdiv a rozhodne ich nebudem zatracovať, keď sa mi takto pekne „vyfarbili“, ale podporujem ich. Mne nevadí, že ma budú kritizovať alebo mi oponovať na moje tvrdenia z oblasti fyziky, ktorú tú na blogu odovzdávam ako nové poznanie. Ja vidím, že oni fyzike rozumejú a teda zase ja rozumiem im. Vo všetko v čom so mnou nesúhlasili som im úplne rozumel. Beriem to ako svoje obohatenie a vôbec to neberiem nejako inak.

Zdravá spoločnosť by sme boli vtedy, keby sme si dokázali všímať takých ľudí ako je Tyso a Singularita. To sú celebrity. O mne už dávno mal existovať niekde článok, že niekto sa pokúsil dať návod na objavenie gravitónu. V médiách by už o tom mal prebiehať s postupnosťou času celý opis tohto príbehu a teraz by sa už informovalo, že ja ako autor som zmenil gravitón na priestorón, lebo vďaka diskusii, v ktorej sa zúčastnili aj nejaké neznáme talenty – Tyso a Singularita mi pomohli to celé predefinovať. A v médiách už by sa malo písať – kto sú tí neznámi Tyso a Singularita? Vystúpia niekedy z anonymity? Verejnosť sa o to zaujíma! – také palcové titulky by mali byť v médiách a vtedy by sme boli zdravá spoločnosť, keby sa práve toto dialo. A nie ako sa niekto z Pereša opil – a je to hlavná správa dňa.

A takto by sa priamo v médiách odvíjal príbeh, ktorý by bol o ľuďoch čo vedia rozmýšľať, o ľuďoch, ktorí majú pre spoločnosť reálne využiteľné schopnosti a nie že sa v médiách riešia doslova ale doslova nahlúpli ľudia, alebo ľudia čo prišli k nejakému majetku a predvádzajú sa akoby objavili liek na smrteľnú chorobu.

To len ako príklad som uviedol. Ide proste o to, aby sa do pozornosti verejnosti dávali ľudia, ktorí reálne niečo pre ľudí dokážu urobiť – či urobiť objav, či zlepšiť ľuďom život – to sú hodnoty, ktoré by mali byť preferované a palcovými titulkami zviditeľňované.

Veď majme v sebe trochu pudu sebazáchovy. Tá nahlúpla celebritka vám neobjaví liek na nevyliečiteľnú chorobu. Neobjaví v akom vesmíre skutočne žijeme, tak prečo berie takú veľkú spoločenskú pozornosť keď nič nedáva, ale iba berie a za čo? Úplne za nič. Už sme sa naozaj ako spoločnosť pomiatli?

A ani nevidím dôvod, aby o tom médiá nemohli informovať čo prebieha na mojom blogu hoc ide zatiaľ len o teórie. Keby som bol mediálne prezentovaný, teda keby sa odprezentovala len moja neeinsteinovska gravitačná šošovka, bolo by to pre ľudí zaujímavé. Určite sa to dá podať pútavo a takto by som získal viac tysovcov a singularít a nemal by som len dvoch oponentov, čo je dosť málo. Ale generovali by sa nové talenty pre fyziku, lebo ľudia by videli, že ak viete rozmýšľať tak sa to cení, máte pozornosť a slávu – pred viac ako 100 rokmi to platilo. Nemohlo by to začať platiť aj v súčasnosti?

Až potom sa dočkáme toho čo je v sci-fi filmoch, že ľudia si sadajú do letiacich korábov, ktoré ignorujú gravitáciu. Chcete mať takéto stroje? Chcete, aby ste nezomierali vy a vaši blízki na nevyliečiteľné choroby? Tak dajte pozornosť ľudom, ktorí majú schopnosti pochopiť ako funguje príroda a celé to odovzdať ľuďom! Nech nám títo ľudia neumierajú nepovšimnutí! Lebo vďaka tejto pozornosti my – čo sme schopní niečo využiteľné pre ľudí produkovať budeme na tom viac pracovať a celý náš vývoj sa pohne rýchlejším tempom a dosiahne potom to, čo som už napísal.

Na diskusii som ukázal ako človek pri oponentúre prichádza na nové poznanie. Šťastie praje pripraveným a ja som bol pripravený. Aj keby sa nejaké moje tvrdenie vyvrátilo, tak nejde o žiadnu hanbu. Treba podporovať ľudí, čo sú zo seba schopní vygenerovať nejakú súvislú logickú myšlienku, ktorá dokáže doplniť prírodovedné poznanie a verejnosť by o tom mala vedieť, lebo ide o celospoločenský záujem.

Záverečné resumé.

Sakra, dozrel už čas na informovanie tuzemskej ako aj zahraničnej verejnosti o mne. Už len taký kvantový jav ako som ho tu na blogu slovne a po lopate opísal by mal každému vedcovi z časticovej fyziky a nie iba z nej otvoriť oči a z hlavy by mu mali vystreliť tykadlá a chytať sa na môj signál, ktorý vysielam. A to som ešte poriadne ani nespomenul einsteinovu rovnicu o vzťahu energie a hmotnosti vyjadrenú v komplexnom počte. Takže mám čo ponúknuť. A na ťahu je spoločnosť, nie ja. Ja som už urobil, čo som urobiť mal.

Stanislav Apjar

Stanislav Apjar

Bloger 
  • Počet článkov:  34
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Kópia všetkých mojich blogov z blog.sme.sk je na adrese http://apjar.blogspot.skPochopil som prírodu v jej úplných základoch. To mi umožňuje koncipovať fyzikálne teórie a mnoho javov na doraz vysvetliť, ktoré na tomto blogu publikujem. Svet vo svojich základoch stojí na podobnosti a odlišnosti troch fyzikálnych polí, z ktorých je všetko (celý svet). Sú to priestorové pole - gravitácia a rotácia, EM pole - elektrická sila a rotácia (magnetická sila) a časticové pole - silná, slabá sila a rotácia. Rotácia je komplexná sila a obsadzuje dve dimenzie, je zodpovedná za vlnový prejav prírody. Ku všetkým silám sa pripája čas, a pretože rotácia obsadzuje dve dimenzie, tak všetky fyzikálne polia sú 4-rozmerné. 4-rozmerno sa zviditeľňuje multilokáciou poľa. Všetky tieto 4-rozmerné polia, kvôli tomu, že sú rovnako rozmerné, je možné zjednotiť do Teórie všetkého a priestorové a EM pole je možné zjednotiť do Jednotnej teórie poľa. Pokusy o zjednotenia som už úspešne urobil pre jednu lokáciu poľa, ktorá je trojrozmerná. 4-rozmerno sa zobrazuje trojrozmernými lokáciami poľa, ktoré možno zjednotiť po jednej lokácii - to je maxwellová metóda alebo zjednotiť všetky lokácie naraz - einsteinová metóda. Na to, že rotácia je komplexná sila som prišiel až januári v roku 2018. Bližšie vysvetlenia sú v jednotlivých blogoch. Niekde treba prihliadať na to, že ako čas plynul upravovali sa aj moje výsledky bádateľskej činnosti. Zoznam autorových rubrík:  Súkromné

Prémioví blogeri

INEKO

INEKO

117 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

142 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu