reklama

Elektromobily s nekonečným dojazdom je reálna vec.

Je možné raz nabiť baterku elektro auta a potom jazdiť po celej planéte prakticky navždy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Zdá sa vám takéto tvrdenie ako niečo nereálne a pritiahnuté za vlasy? Áno, vyzerá to tak pri súčasných poznatkoch z fyziky. Lenže, ak vezmeme do úvahy moje práce z fyziky, tak veci sa začnú javiť inak.

Ide o supravodivosť vo vodiči pri normálnych teplotách. Podľa mojej fyziky je supravodivosť zmena elektromagnetického poľa z otvoreného (odomknutého) poľa na pole zatvorené (zamknuté). Pri tejto zmene poľa sa menia aj vlastnosti poľa a aj známe poznatky z fyziky. Napríklad, že pole dokáže pôsobiť (pohybovať) na telesá bez straty svojej energie. A nie je to žiadne porušenie zákonov fyziky ani perpetuum mobile, ale ide o platné zákony prírody.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Také isté platné zákony ako sú napríklad na Marse alebo Mesiaci, že ak by sme napríklad na Marse postavili mrakodrap, tak zoskokom z neho by sme sa nezabili, ale bez poškodenia by sme pád prežili. Je to preto tak, lebo tam ako príťažlivá sila pôsobí iná sila aká pôsobí tu na Zemi. Pri príťažlivej sile na Marse sa neuplatňuje zotrvačná hmotnosť, preto sa teleso pri páde nerozmliaždi na dlážke.

Toto všetko opisuje moja fyzika. Kto by mal záujem o nej vedieť viac, tak nech sa popýta v diskusii, alebo nech mi napíše e-mail. A ďalej okrem iného na Marse by sme nemuseli jesť – prijímať potravu a ani by sme tam nezomreli. Zase pre dôvody z poznatkov o fyzike fyzikálnych polí. Na Marse nie je magnetické pole a toto má za následok, že by sme pre túto skutočnosť tam – na Marse nezomreli a nemuseli prijímať potravu, aby sme neboli hladní.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Vráťme sa však k supravodivosti a elektromobilom. Aby sme dosiahli supravodivosť musíme získať zamknuté (zatvorené) fyzikálne pole. Zamknuté (zatvorené) fyzikálne pole je také pole, z ktorého nevieme odobrať jeho hmotnosť spojito, ale iba po dávkach. Ak z poľa vieme odoberať jeho hmotnosť spojito, tak takéto pole je otvorené (odomknuté).

A opačný prípad je pole zatvorené (zamknuté). Elektromagnetické pole má hmotnosť v coulomboch. Cez bežné vodiče nám preteká otvorené (odomknuté) elektromagnetické pole. Toto pole stráca energiu, lebo stráca svoju hmotnosť a hmotnosť a energia je to prakticky jedno a to isté.  Ak zamkneme (zatvoríme) pole, tak mu znemožníme strácať svoju hmotnosť a energiu a toto pole dokáže hýbať predmetmi bez straty svojej energie.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ako dosiahneme zamknuté (zatvorené) pole? Aká je technológia výroby vodiča, cez ktorý by pretekalo uzatvorené (zamknuté) elektromagnetické pole?

Návod je nasledovný. Čím je vodič tenší, tým viac sa približuje k zamknutému poľu. Aby sme dosiahli supravodivý vodič pri normálnej teplote musí byť dostatočne tenký s veľmi malým prierezom, rádovo mikrometroch, aby vykazoval znaky supravodivosti. Aké sú to rozmery to neviem, tu musí prebehnúť výskum.

Potom to treba technologicky upraviť tak, aby sa to dalo používať vo výrobkoch a to sa urobí tak, že sa natiahnu tenké vodiče v izolante, kde sú od seba v určitej vzdialenosti – tá vzdialenosť je potrebná na to, aby sa pole v interakcii na iné pole nepremenilo na otvorené (odomknuté), ale zostalo stále zatvorené (zamknuté). Cez takto upravený vodič už môže pretekať nejaký prúd bez toho, aby spálilo vodič a aby sa to dalo technicky využívať.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

A tram-ta-tá máme supravodič pri normálnej teplote. A z neho už môžeme vyrobiť elektromotor, že keď sa bude ten elektromotor točiť, tak bude vyvíjať silu, ale nebude potrebná energia z baterky, len jej napätie, ktoré – to napätie nebude pre prácu elektromotora potrebné dobíjať, lebo motor nebude odoberať coulombovú hmotu.

A takto máme elektromobil s nekonečným dojazdom, kde takéto auto raz nabijeme a používame neobmedzene.

Nejde o porušenie žiadnych zákonov fyziky, lebo telesá je možné v priestore presúvať aj tak, že vynaložíme nula energie, kde nepôjde o výrobu energie z ničoho alebo o nejaké perpetuum mobile.

Stanislav Apjar

Stanislav Apjar

Bloger 
  • Počet článkov:  34
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Kópia všetkých mojich blogov z blog.sme.sk je na adrese http://apjar.blogspot.skPochopil som prírodu v jej úplných základoch. To mi umožňuje koncipovať fyzikálne teórie a mnoho javov na doraz vysvetliť, ktoré na tomto blogu publikujem. Svet vo svojich základoch stojí na podobnosti a odlišnosti troch fyzikálnych polí, z ktorých je všetko (celý svet). Sú to priestorové pole - gravitácia a rotácia, EM pole - elektrická sila a rotácia (magnetická sila) a časticové pole - silná, slabá sila a rotácia. Rotácia je komplexná sila a obsadzuje dve dimenzie, je zodpovedná za vlnový prejav prírody. Ku všetkým silám sa pripája čas, a pretože rotácia obsadzuje dve dimenzie, tak všetky fyzikálne polia sú 4-rozmerné. 4-rozmerno sa zviditeľňuje multilokáciou poľa. Všetky tieto 4-rozmerné polia, kvôli tomu, že sú rovnako rozmerné, je možné zjednotiť do Teórie všetkého a priestorové a EM pole je možné zjednotiť do Jednotnej teórie poľa. Pokusy o zjednotenia som už úspešne urobil pre jednu lokáciu poľa, ktorá je trojrozmerná. 4-rozmerno sa zobrazuje trojrozmernými lokáciami poľa, ktoré možno zjednotiť po jednej lokácii - to je maxwellová metóda alebo zjednotiť všetky lokácie naraz - einsteinová metóda. Na to, že rotácia je komplexná sila som prišiel až januári v roku 2018. Bližšie vysvetlenia sú v jednotlivých blogoch. Niekde treba prihliadať na to, že ako čas plynul upravovali sa aj moje výsledky bádateľskej činnosti. Zoznam autorových rubrík:  Súkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

79 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu