
Priestor sa dá opísať parciálnym, diferenciálnym a integrálnym počtom. Nie sú potrebné na jeho opis žiadne Minkowského systémy súradníc - teda žiadna takáto geometria nie je potrebná. Podobne ako to nie je potrebné ani na opísanie elektromagnetického poľa. Objemová hustota energie priestorového poľa sa dá vyjadriť nasledovným výrazom a to uP=½(K.K/4πκ1+κ2.L.L). Kde uP je objemová hustota energie priestorového poľa, κ1-gravitačná konštanta, κ2-rotačná konštanta, K-vektor intenzity gravitačného poľa, L-vektor rotácie.
Priestor teda tvoria dve interakcie - gravitácia a rotácia. Je to niečo, čo reálne existuje a dá sa to aj reálne opísať. Tento výraz - to už nie je iba nejaké nehmatateľné nič, len nejaká geometria. Je to konkrétny opis energie a hmoty. Je to niečo, čo je hmotné, skutočné a hlavne opísateľné reálnym matematickým počtom a nie nejakým nikým nevideným štvorrozmernom.
Obdobne ako má priestor svoju hmotu a energiu vyjadrenú v tomto výraze, tak takisto aj elektromagnetické pole má svoju hmotu resp. objemovú hustotu energie vyjadrenú vo výraze uE=½(ε0.E.E+µ0.H.H). Kde uE je objemová hustota energie elektromagnetického poľa, ε0-permitivita vákua, µ0-permeabilita vákua, E-vektor intenzity elektrického poľa, H-vektor intenzity magnetického poľa.
Obe tieto energie z týchto dvoch fyzikálnych polí sú dohromady konštantné, lebo energia nevzniká a ani nezaniká. Ich súčet zostáva stále rovnaký presne v súlade zo zákonom o zachovaní energie. Takže, ak v jednom fyzikálnom poli energia zhustne, tak v druhom fyzikálnom poli musí hustota energie zrednúť.
Ak vletí elektromagnetické žiarenie do silnejšieho priestorového poľa, tak sa zmenší jeho objemová hustota energie uE o toľko o koľko je väčšia objemová hustota energie priestorového poľa uP, do ktorého toto elektromagnetické žiarenie preniklo a preto súčet objemových hustôt energií oboch fyzikálnych polí zostáva stále konštantný t.j. uE+uP=Konšt. A podľa tohto princípu sa dá vysvetliť lom svetla v silnom gravitačnom poli v okolí nejakej hviezdy. Čo je iné vysvetlenie ako to podáva (VTR) a nákres lomu svetla urobím tzv. geometrickou optikou a potom uskutočním kritiku opisu einsteinovej interpretácie gravitácie.

Svetelný lúč OA prichádza z určitej objemovej hustoty priestorového poľa uP1, v ktorom je zase objemová hustota energie svetelného lúča uE1. Lúč OA uvažujeme ako priamku, ktorá má zanedbateľný plošný prierez objemu energie uE1 s plošným obsahom dS, keď OA.2dr = dS, kde rozmer 2dr je šírka plošného prierezu OA a je zanedbateľná z dôvodu, že uvažujeme malé okolie polomeru r rovné takmer nula od priamky OA.
Prechodom z jedného optického rozhrania uP1 do druhého uP2 sa polomer r od priamky AR zmení, z dôvodu rozdielu objemových hustôt energie priestorového poľa uP12=½(K.K/4πκ1+κ2.L.L). Uvažujeme, že svetelný lúč vchádza do blízkosti hmotnej hviezdy, kde je vyššia objemová hustota energie priestorového poľa. Potom malé okolie polomeru r sa bude zväčšovať v dôsledku, že objemová hustota energie svetelného lúča uE2=½(ε0.E.E+µ0.H.H) zredne, a teda tá istá energia zaberie väčší objem a preto sa zväčší aj r a zväčší sa aj plošný prierez OA.
Prierez OA, ktorý pokračuje ako AR po prechode do hustejšieho priestorového poľa sa však bude meniť tak, že r sa bude zväčšovať v smere svetelného lúča o rovnaký prírastok, lebo hustota priestorového poľa hustne v smere lúča ako aj do strany lúča smerom k hviezde, čím vznikne svetelný kužeľ a dostaneme jeho plošný prierez ako AUT, ktorý je trojuholníkového tvaru. Ak by sa r zväčšovalo len v smere lúča, potom by nenastal žiadny lom svetla. Lom svetla nastane tak, že svetlo prechádza z jednej hustoty priestorového poľa do druhej hustoty priestorového poľa, ktorá je hustejšia v smere lúča a hustejšia smerom k hviezde. Na obrázku je to vyznačené ako Max1 a Max2. Musia byť teda dva smery zmeny hustoty priestorového poľa, čo na obrázku prostredníctvom Max1 a Max2 tak urobené je.
Priamka OR je stredová os na rovinu vlnoplochy pred prechodom do hustejšieho priestorového poľa. Na obrázku vidíme, že hustota energie svetelného lúča sa začne rozptyľovať na pravej strane do väčšieho objemu z dôvodu, že v smere lúča hustota priestorového poľa hustne, čím vzniká svetelný kužeľ s okrajovými lúčmi AR a AU, ktoré na obrázku zvierajú uhol ß=13°. To isté sa deje aj na ľavej strane, kde pôsobí na rozptyl svetelného lúča do väčšieho objemu aj hustota priestorového poľa zo smeru od hmotnej hviezdy.
Preto sa okrajový lúč AT ohraničujúci svetelný kužeľ vychýli viac smerom k hviezde. Potom svetelný kužeľ s okrajovými lúčmi AT a AR bude zvierať uhol, ktorý je vyznačený na obrázku s hodnotou ψ=86°, a ktorý je väčší ako prekríženie okrajových lúčov AR a AU zvierajúce uhol ß=13° Rýchlosť svetla je konštantná pre akúkoľvek hustotu energie priestorového poľa. Svetlo v rôznych hustotách priestorového poľa prejde tú istú dĺžku za rovnaký čas. Preto okrajové lúče svetelného kužeľa prejdú rovnako rýchlo z bodu A do bodov B a C, čím prejdená vzdialenosť AB a AC bude rovnaká. Takže AB=AC.
Bodmi B a C musí prechádzať rovina vlnoplochy, lebo rýchlosť svetla sa v závislosti od hustoty priestorového poľa nezmenila a nemení, tak preto bude vlnoplocha týmito bodmi B a C prechádzať. A teda, ak spojíme body BC, tak nimi prechádza rovina vlnoplochy svetelného lúča po prechode do hustejšieho priestorového poľa. Kolmo na priamku, ktorá prechádza bodmi BC budeme viesť druhú priamku tak, aby prešla bodom A. Potom nám táto priamka PS vytne na priamke prechádzajúcej bodmi BC bod Z.
Bodom Z prechádza stredový lúč svetelného kužeľa, ktorý sa zlomil takpovediac vplyvom gravitačného poľa hviezdy, v skutočnosti však pre väčšiu hustotu priestorového poľa, kde nefiguruje len gravitácia, ale aj rotácia. Ako je na obrázku vidieť, svetelný lúč sa ohne vplyvom väčšej hustoty priestorového poľa v okolí hviezdy. Rovina vlnoplochy po prechode do hustejšieho priestorového poľa bude zvierať s rovinou vlnoplochy pred prechodom do hustejšieho priestorového poľa uhol φ. Rovnaký uhol φ bude zvierať stredová os vlnoplochy po prechode lúča do hustejšieho priestorového poľa so stredovou osou vlnoplochy pred prechodom do hustejšieho priestorového poľa, kde všetky uhly φ sú vyznačené na obrázku.
V geometrickej optike sa index lomu vyjadruje pomerom dvoch rýchlosti svetla v dvoch rôznych optických prostrediach, kde rýchlosť svetla je rôzna pre každé optické prostredie a je to relatívny index lomu. Alebo sa vyjadruje pre svetlo určitej vlnovej dĺžky λ a definujeme potom index lomu n ako pomer rýchlosti svetla vo vákuu c k rýchlosti svetla vλ určitej vlnovej dĺžky λ v danej látke: n=c/vλ.
Podobne môžeme určiť aj v našom prípade akýsi index lomu, kde premenlivou veličinou tu nie je rýchlosť svetla – lebo tá je v hustejšom uP2 či v redšom uP1 vákuu stále rovnaká, ale premenlivou veličinou tu je objemová hustota energie svetelného žiarenia v dvoch rôznych optických prostrediach, ktorými sú rôzne objemové hustoty energie priestorového poľa uP1 a uP2 a takto sú tam aj rôzne objemové hustoty energie svetelného žiarenia uE1 a uE2.
Pomer uE1 a uE2 je možné dať do vzťahu k sínusom uhla φ , ψ a ß a mať takto lámanie svetla vyjadrené tzv. geometrickou optikou, kde nepotrebujeme žiadne zakrivovanie štvorrozmerného priestoru. Čitateľ si už môže teraz sám ľahko urobiť pomery uE1 a uE2 k sínusom uhlov φ , ψ a ß a to v rámci akejsi domácej úlohy. Zadanie tohto príkladu tu už je uvedené a jeho vypočítaním budete mať lom svetla v blízkosti hviezdy opísaný tzv. neeinsteinovou gravitačnou šošovkou. Správnym výpočtom získate výsledok, aký naozaj aj je v skutočnom reálnom fyzikálnom svete. uE2 treba vyjadriť plošným prierezom svetelného kužeľa, kde tento prierez je trojuholník ABC.
Gravitačné pole samo o sebe neexistuje. Vždy je spojené s rotáciou a spolu tvoria priestor, v ktorom telesá nadobúdajú súradnice polohy. Všetka hmotnosť je v priestore. Takisto aj všetok elektrický náboj je v elektromagnetickom poli a preto na základe tohto faktu je potom logické, že maxwellové rovnice elektromagnetického poľa majú riešenie aj keď v nich nie je implicitne vyjadrený elektrický náboj, lebo tento náboj je už vyjadrený v existencii elektromagnetického poľa. A to je aj postačujúca podmienka na to, aby rovnice mali riešenie. A toto nie je fyzikmi dodnes pochopená vec.
Takisto nie je fyzikmi dodnes pochopené ani to, že fotón má hmotnosť. Áno, fotón váži! Nie je pravda, že fotón má pokojovú hmotnosť nula. Má pokojovú hmotnosť nula, ak ho chceme vážiť v kilogramoch, lebo on nie je z priestorovej hmoty, tak ani nemôže v tejto hmote (v tomto fyzikálnom rozmere hmotnosti) niečo vážiť a preto tam bude nula! Hmotnosť má však 4 fyzikálne rozmery v troch fyzikálnych poliach. Fotón teda potom, ak je z elektromagnetickej hmoty musí vážiť v Coulomboch. Pokojová hmotnosť fotónu je presne 1,602.10-19 C.
Toľko teda váži fotón a z kníh by sa už mal konečne odstrániť ten nezmysel, že fotón neváži! A malo by sa to tam nasledovným spôsobom vysvetliť, ako som to teraz urobil ja! Fyzike naozaj rozumiem. A preto, čo napíšem z fyziky, môžete brať za bernú mincu. Myslím si, že mi ide dosť dobre chápanie fyziky v oblasti jej základného (fundamentálného) rámca. Veď som skoncipoval Jednotnú teóriu poľa, niečo som už dokázal!
Vektory intenzít poľa sú v závislosti od hustoty poľa. Telesá cez elementárne častice vytvárajú väčšiu hustotu poľa, preto si myslíme, že telesá majú gravitáciu, ale nemajú. Gravitáciu má len a len fyzikálne pole – priestor ako jednu z dvoch interakcií, ktoré tento priestor tvoria. A je to tak, ako som to tu teraz napísal. Zase to môžete brať za bernú mincu! To nie sú hádanky, čo tu píšem. To sú všetko fakty, ktoré experiment raz potvrdí.
Kritika Einsteinovej interpretácie gravitácie.
Odmietam Einsteinovu predstavu gravitácie ako nejakej geometrie štvorrozmerného priestoru, lebo takáto predstava je úplne chybná. A tie trampolíny, na ktoré sa kladú oceľové gule – a hovorí sa – hľa, takto sa zakrivuje priestor pri hmotnosti ako tá trampolína, ale pozor - priestor je štvorrozmerný, považujem za scestné.
Ja tvrdím, že gravitácia to nie je zakrivený štvorrozmerný priestor! A neplatí teda ani žiadná takáto geometrická interpretácia pre gravitáciu. Priestor je hmotné fyzikálne pole, ktoré je trojrozmerné a má v sebe gravitáciu ako jednu z dvoch interakcií, ktoré tento priestor vytvárajú. Jednotnú teóriu poľa som nakoniec skoncipoval ja, keď som vychádzal zo správnych predpokladov a to, že gravitácia je interakcia, ktorá spolu s rotáciou tvoria priestorové pole, ktoré je hmotným trojrozmerným fyzikálnym poľom – podobne ako elektrická a magnetická sila vytvárajú jedno elektromagnetické pole a toto pole sa opisuje trojrozmerným parciálny, diferenciálnym a integrálnym počtom.
Úplne takisto sa opisuje priestorové pole – trojrozmerným parciálnym, diferenciálnym a integrálnym počtom. Týmto tvrdením a opisom je potom možné dosiahnuť, aby sa priestorové pole dalo zjednotiť s elektromagnetickým poľom a získali tak – jednotný opis pre interakcie – elektrickej, magnetickej a gravitačnej sily, ku ktorej sa musí priradiť doteraz každým prehliadaná a nebraná do úvahy interakcia – rotácia a dostaneme potom takto základný vzťah pre Jednotnú teóriu poľa.
Takže zopakujem ešte raz - elektromagnetické pole sa opisuje trojrozmerným parciálnym, diferenciálnym a integrálnym počtom a nie nejakou štvorrozmernou geometriou. Takisto skutočný priestor sa opisuje trojrozmerným parciálnym, diferenciálny a integrálnym počtom a tak isto nie nejakou štvorrozmernou geometriou. Ak máte ten istý opis pre obe fyzikálne polia, tak ho potom môžete aj zjednotiť.
Štvorrozmernú geometriu len ťažko zjednotíte s nejakým úplne iným opisom, akým je napríklad trojrozmerný parciálny, diferenciálny a integrálny počet – čo je opis elektromagnetického poľa. Je nemožné potom urobiť toto zjednotenie voči niečomu, čo ani nemá žiadnu fyzikálnu podstatu v skutočnom a hmotnom svete, lebo príroda pozostáva z troch trojrozmerných fyzikálnych polí a nie z jedného štvorrozmerného priestoru. Žiadny štvorrozmerný priestor sa v prírode nikde nevyskytuje! A na tomto nesprávnom predpoklade stojí celá (VTR), že existuje štvorrozmerno! Nie je štvorrozmerno! To vám hovorím ešte raz, že toto štvorrozmerno neexistuje!
Ak existuje štvrtý rozmer, potom tento rozmer musí byť kolmý na všetkých 6 interakcií, ktoré v prírode existujú a budú teda tri časopriestory. Lebo aj elektromagnetické pole by sa potom stalo priestorom, keby napríklad zmizlo priestorové pole. Priestorové pole umožňuje tretiemu fyzikálnemu poľu nadobúdať súradnice polohy.
Presne to isté sa deje aj v elektromagnetickom poli. Tretie fyzikálne pole, ktoré obsahuje elektrický náboj taktiež aj v elektromagnetickom poli nadobúda súradnice polohy. Ak to platí pre priestorové pole s uvedeným tvrdením o nadobúdaní súradníc polohy, potom musí, ak má byť úvaha o časopriestore správna to platiť aj pre elektromagnetické pole – to zakrivovanie priestoru - časoEMpriestoru pôsobením elektrického náboja.
Potom aj elektromagnetickému poľu by sme mali hovoriť časoEMpriestor a považovať ho za štvorrozmerné a veriť, že sa musí pri elektrickom náboji kriviť v zmysle (VTR), ale prehodené na EM pole. Potom elektrická sila bude plynúť zo zakrivenia časoEMpriestoru elektrickým nábojom a náboje sa potom priťahujú, že je zakrivený časoEMpriestor a malo by sa to opisovať štvorrozmernou geometriou – tou trampolínovou ukážkou.
Pri EM poli však nič také na opis nepotrebujeme a ani to nerobíme, čo považujem za dôkaz, že takisto to nepotrebujeme robiť ani pri opise priestorového poľa, teda pri jednej z jeho interakcií - gravitácie. Takže celá (VTR) z roku 1916 je úplne nesprávna. Prešlo takmer 100 rokov a je nutné konštatovať: Sorry Einstein, máš to zle.
Východiskové riešenia pri nesprávnosti (VTR).
Uznávam len špeciálnu teóriu relativity z roku 1905, tá je v poriadku a platí len a len pre Druhé fyzikálne pole – čo je elektromagnetické pole, ktorú po istých úpravach a preformulovaní nejakých interperetácií je v podstate úplne správne. Podobná špeciálna relativita platí aj pre Prvé fyzikálne pole – čo je priestorové pole, ktorá zase platí len a len pre toto Prvé fyzikálne pole a žiadne iné. A teda neplatí žiadna Všeobecná Teória Relativity (VTR) v zmysle jedného časopriestoru so svojou geometrickou interpretáciou gravitácie ako zakrivenia tohto štvorrozmerného priestoru.
Všeobecná teória relativity v tom pravom a v skutočnom význame vznikne až po zavedení dvoch špeciálnych relativít, čo je vlastne fyzika vzájomnej interakcie dvoch relativistických opisov zohľadňujúce fakt, že existujú dve relativity - relativita pre elektromagnetické pole a relativita pre priestorové pole. V každom z týchto polí existuje kvantový jav – svetlo a sú teda dve svetlá vo vesmíre. Aj priestorové pole má pri vysokej objemovej hustote energie svojho poľa v sebe svetlo a k tomuto svetlu sa viaže druhá relativita! Prvá a druhá relativita vo vzájomnej interakcií – to je de facto všeobecná relativita. Nič také však Einstein neurobil. Jednoducho má svoju (VTR) zle.
Einsteinovu špeciálnu teóriu relativity budem nazývať Druhá relativita (aj keď bola objavená ako prvá), lebo sa viaže na Druhé fyzikálne pole – elektromagnetické pole. Špeciálnu relativitu Prvého poľa – priestorového poľa budem nazývať Prvá relativita. Takže máme dve relativity, Prvú a Druhú relativitu. V prvej relativite platí, že čím je teleso hmotnejšie, tak jeho rýchlosť spomaľuje a čas tam potom spomaľuje tiež. Napríklad čierna diera praktický stojí a nie je vôbec čierna, ale žiari všade prítomným svetlom, ktoré sa v riedkom priestorovom polí odovzdá do priestorového poľa a preto toto svetlo my nevidíme tu na Zemi.
Vraj je (VTR) experimentálne potvrdená. No čo už tam je experimentálne potvrdené? No povedzte mi vy, čo na ňu veríte. Zakrivenie svetla v okolí hviezdy? To som už ukázal ako je to možné vysvetliť inak a teda fundamentálnejšie. Stáčanie perihélia Merkúra? To som v nejakom svojom predošlom blogu už vysvetlil, že je to z dôvodu priestorovej interakcie (PI) a jej hustoty a nie kôli správnosti (VTR). A povedzte ďalej, čo bolo dokazené a ja vám preukážem, že takisto dobre sa to dá vysvetliť priestorovou interakciou – priestorovým poľom a jeho hustotou, alebo (JTP) alebo Prvou či Druhou relativitou.
Vo (VTR) sú gravitácia, priestor a čas previazané do jedného celku. A takto Einsteinom vyjadrená entita je iba len geometriou, ktorej chýba to najpodstatnejšie, existencia. Čo je podľa (VTR) gravitácia? Geometrický jav v zakrivenom štvorrozmernom časopriestore. Tento jav sa viaže na akýsi priestor, ktorý nemá hmotnosť, nemá teda v sebe ani energiu, ja tomu hovorím, že to potom ani neexistuje - ten časopriestor. Niečo, čo je nič, čo sa nedá vyjadriť hmotnosťou a teda ani energiou – potom to samozrejme nemôže existovať! A to, čo neexistuje sa začne pri nejakej hmotnosti geometricky kriviť!??? Vyvoláva mi to úsmev na tvári, ako to musí vyvolávať úsmev na tvári každému, kto neignoruje elementárnu logiku. Nech sa na to dívam ako chcem, celé je to buď Einsteinov žart alebo strata zdravého rozumu. Budem sa však venovať len tomu, kde ten rozum zostal a (VTR) odsúvam preč.
Všetko čo dokazovala (VTR) sa dá dokázať aj bez tzv. časopriestoru a bez štvorrozmerná. Pri čiernej diere hustota svetelného žiarenia tak zredne, že sa rozpojí podmienka pre kvantový jav a fotóny v takomto žiarení už tam potom jednoducho nie sú. Čierna diera ich teda podľa tohto faktu vôbec nestrhla do seba. Je to fyzikálny omyl, že padá tam do čiernej diery fotónové svetlo. Nepadá, lebo prv než by mal fotón padnúť do čiernej diery, tak ten fotón sa z dôvodu rozpojenia podmienky pre kvantový jav odovzdá do elektromagnetického žiarenia, ktoré ešte pred chvíľou bolo svetlom. Pre tento dôvod nevidíme fotóny letieť z čiernej diery.
Boli objavené rýchlejšie neutrína ako svetlo. Vraj bude potrebná posteinsteinova fyzika. To bude čo? Keď sa pri neutrínach potvrdí väčšia rýchlosť ako svetlo, tak fyzici teraz budú skúšať, či aj elektróny sú rýchlejšie ako svetlo? Elektróny, protóny nebudú rýchlejšie ako svetlo a to ani vtedy, keď už budeme mať definitívne potvrdené prekročenie rýchlosti svetla pri neutrínach. Bude to z nasledovného jednoduchého dôvodu. Einsteinova špeciálna teória relativity platí. A jej platnosť je v rozsahu, ktorá je určená len a len pre Druhé fyzikálne pole a žiadné iné. A teda šibrinkovať posteinsteinovou fyzikou nie je veľmi na mieste, lebo Einsteinova fyzika bude platiť ďalej, aj keď neutrína budú rýchlejšie ako svetlo. Lebo máme tri fyzikálne polia, z ktorých je celý svet vyskladaný. Pre Prvé fyzikálne pole už neplatí Druhá relativita, platí však tam Prvá relativita.
Takže potom čo bude tá posteinsteinova fyzika? Posteinsteinova fyzika by mala byť to, čo som tu načrtol. Len sa však obávam, že ak sa vedcom potvrdí pri neutrínach väčšia rýchlosť ako svetlo, tak budú teraz ako takí trolovovia chcieť mať všetko rýchlejšie ako svetlo a to aj také častice, ktoré z podstaty a platnosti prírodných zákonov rýchlejšie ako svetlo byť nemôžu, lebo v nich prevláda Druhé fyzikálne pole. A tie častice, ktoré budú rýchlejšie ako svetlo, tak budú preto rýchlejšie, lebo nemajú v sebe to Druhé fyzikálne pole a prevláda v nich iné fyzikálne pole, napríklad Prvé fyzikálne pole. Takže čo bude tá ich posteinsteinova fyzika, ak nevezmú do úvahy moje práce, ktoré som tu na blog.sme uviedol? Trolovanie?
Chyba v uvažovaní vo fyzike je ďalej aj v tom, že hovorí o 4 interakciách. Pričom interakcií je 6. Oficiálna fyzika hovorí o elektromagnetickej interakcii ako o jednej interakcii, pričom ide v tomto prípade o dve interakcie. Ďalej hovorí o gravitácii a potom o silnej a slabej interakcii, čo dohromady dáva 4 interakcie v tejto sčítacej logike. Nikde sa už nehovorí o rotácii a nikde EM nerozdeľujú na E a M, aby to dohromady dalo 6 interakcií, ktoré tvoria 3 fyzikálne polia. Prvé pole (gravitácia, rotácia), Druhé pole (elektrická a magnetická sila), Tretie pole (silná a slabá interakcia). A bodka. Toto je celá príroda. Už nič viac nie je. Z týchto 6 síl ste vy, som ja, je Boh, je satan, je nebo, proste je všetko z týchto síl zrealizované, ani omrvinka už navyše voči týmto silám neexistuje, jednoducho už nič viac nie je, to je úplne všetko.
Zjednotená teória elektromagnetického poľa kvantového a nekvantového stavu. Alebo jednotná teória elektromagnetického poľa pre kvantový a nekvantový stav, aby sa dala fotometria alebo optika opisovať jednotne s teóriou elektromagnetického poľa v nekvantovom stave.
Čo teraz tu napíšem sú len také moje poznámky, ktoré si tu takto zavesím. Možno sa potom k tomu ešte niekedy vrátim a takto si to tu nájdem. Je rok 2011 a storočnica ubehla od začatia koncipovania (VTR), tak v tejto jedenástke to aj skúsim ukončíť. Je na pováženie, že všetky nové poznatky - čo tu odo mňa odzneli, museli čakať 100 rokov.
Celkom určite platí nasledovný vzťah:
½ε0.E.E=mc2/V=∑h.fi/V, kde i=1,..,n. Tento výraz dáva do súvisu elektromagnetické pole v kvantovom stave s elektromagnetickým poľom v nekvantovom stave a to znamená, že je to krôčik pre skoncipovanie zjednotenej teórie elektromagnetického poľa. Ako je vidieť z uvedeného zjednocovať sa dá nie iba (EMP) s gravitáciou – čo už vyústilo do Jednotnej teórie poľa (JTP), ktorú som skoncipoval a uverejnil 19.9.2011 na svojom blogu, kde som jej výsledné vzorce tam uviedol.
Ale zjednocovať sa dá aj kvantový stav s nekvantovým stavom do tzv. zjednotenej teórie poľa, či do zjednotenej teórie (EMP) alebo do zjednotenej (TPI) ako aj do zjednotenej (JTP). Lebo aj Jednotná teória poľa má pred sebou ešte jeden prívlastok, ak ju chceme mať totálne úplnú, tak je to potom Zjednotená Jednotná Teória Poľa (ZJTP). A takisto, ak bude chcieť niekto uvažovať o Teórií všetkého (TV) tak aj pred túto teóriu sa dá dať prívlastok - zjednotená. Takže potom totálny výraz pre opis všetkých fyzikálných polí by bol výraz - Zjednotená teória všetkého (ZTV). A to by už bolo totálne hotové ohľadne fyzikálny polí.
Boli by tam vo vzájomných vzťahoch všetkých 6 interakcií, ktoré existujú a ešte by tam bol aj zjednotený ich kvantový stav so stavom nekvantovým. V rovnici Teórie všetkého (TV) musia byť vyjadrené štyri entity do objemovej hustoty energie poľa. Tieto entity sú: Kilogramy, Coulomby, Hmota jadrová, Hmota slabej interakcie. Jadrovú hmotu a hmotu slabej interakcie nesmieme vážiť v kilogramoch! Je to taká istá hlúposť ako vážiť fotón v kilogramoch, ten sa musí vážiť v Coulomboch (už som o hmotnosti fotónu v tomto článku vyššie napísal). Takže jadrová hmota má svoju váhu (hmotnosť) – jej jednotka je nedefinovaná v súčasnej fyzike, hmota slabej interakcie má svoju váhu (hmotnosť) – jej jednotka je nedefinovaná v súčasnej fyzike a tieto nedefinované váhy (hmotností) sa musia líšiť medzi sebou navzájom ako aj od zvyšných dvoch hmotností - kilgramy, coulomby, ktoré poznáme a definovali sme ich, lebo každá hmotnosť - entita je jedinečná, a teda hmotnosť má štyri fyzikálne rozmery.
Ako z uvedeného vyplýva poznáme len 2 fyzikálne rozmery pre hmotnosť – Kilogramy a Coulomby. To sa potom dá ťažko robiť Teória všetkého (TV), keď vám chýbajú základné definície (pojmy). Dajte mi tie dve chýbajúce definície – fyzikálne rozmery pre hmotnosť silnej a slabej interakcie a ja vám dám Teóriu všetkého a možno aj Zjednotenú teóriu všetkého! O tom sa v súčasnej fyzike ani len nerozpráva. Vidieť ako sú pozadu! Kým začnú rozprávať o pojmoch, o ktorých tu rozprávam ja, tak možno prejde 200 rokov, ak bude vôbec vtedy ešte nejaké ľudstvo existovať.
Trochu sme odbočili od uvedeného výrazu pre zjednotenie kvantového s nekvantovým stavom, tak sa k nemu vráťme. Intenzita E znamená, že ak sa rozpojí podmienka kvantového javu EM žiarenia, tak E sa vypočíta s uvedeného výrazu. V - znamená objem a je to dosť neurčitý výraz, lebo jeho polomer konverguje do nekonečna, tak tam musíme v tejto rovnici to V odtiaľ dostať preč.
Využijeme na to gaussovú integrálnu vetu. Na ľavej strane treba intenzitu E vyjadriť plošným integrálom ako tok elektromagnetického poľa cez uzatvorenú orientovanú plochu a potom na to uplatniť gaussovú integrálnu vetu, kde dostaneme trojný integrál z divergencie vektora cez objem, ktorý – ten objem ohraničuje uzatvorená orientovaná plocha plošného integrálu. Na pravej strane treba tiež dostať trojný integrál cez objem. Trojné integrály zprava aj zľava sa vykrátia a objem V nám zo vzťahu zmizne. Výsledok dosadíme do prvého a druhého páru maxwellových rovníc elektromagnetického poľa a tieto páry rovníc nám potom budú vyjadrovať Zjednotené elektromagnetické pole kvantového a nekvantového stavu.
Dokážem zjednotiť aj priestorové pole v kvantovom stave s priestorovým poľom v nekvantovom stave. Ale to vám už neukážem, len ak na požiadanie od SAV a oficiálnej vedy, keď ma začnú už konečne brať vážne a pochopia, že niečo mám čo oficiálna veda ešte nemá a môže jej to trvať bezo mňa dosť dlho kým to mať bude. Lenže to treba ísť z pýchy trochu dole, ale nie na mojej strane.
Nové méty, alebo čo ďalej so mnou.
Tak v hlave mám postup na zjednotenie polí (EMP), (PI – Priestorovej interakcie), (JP- Jednotného poľa) pre kvantový a nekvantový stav. Keby som dostal fyzikálne rozmery pre hmotnosť silnej a slabej interakcie, tak Teóriu všetkého (TV) by som mal hotovú za päť minút. V hlave mám teraz také očistené myšlienky, vidím veci jasne. To ma napĺňa určitým pokojom.
Urobil som už nejaký výsledok a taký najjasnejší výsledok je skoncipovanie Jednotnej teórie poľa (JTP). Uspokojuje ma to. Keď neprídu ponuky, aby som pokračoval vo fyzike, asi si vytýčim nejaké nové méty, ktoré sa pokúsim prekonať. Na jeden vrchol som už vyliezol.
V týchto niekoľkých blogoch, ktoré som uverejňoval v tomto roku 2011 – čo je takmer 100 rokov od vydania (VTR) som predviedol, že disponujem nejakým novým poznaním, a že som talent na fyziku. Portál, na ktorom svoje blogy píšem ma nepodporil, lebo som nikdy nebol zaradený ani len do výberu a len málo ľudí o mne vie. Keby sa o mne urobila reportáž, že som skoncipoval Jednotnú teóriu poľa (JTP), určite by sa na to vrhli všetky svetové spravodajské agentúry a tento portál by mohol byť na istý čas najcitovanejším médiom na svete. Ďalej by to svet mohlo aj trochu obšťastniť oproti neustálym správam o násilnostiach, lebo to čo som vyprodukoval je vlastne dobrá správa pre svet.
Dáva to istú nádej na začatie prác na UFO technológiách. Iste keby o mne sa informovalo dostal by som určité ponuky. Ale vlastná slovenská zem ma nechce podporiť a začína to už tu na tomto portálovom mieste. Vraj, že musí ma nejaká akademická kapacita odobriť. Ako ma môže odobriť nejaká akademická kapacita, keď napríklad svojou teóriou priestorovej interakcie (TPI) doslova na cimpr-campr rozbíjam (VTR). Teda dôkazne viem doložiť, že (VTR) nie je platná teória a že všetky dôkazy, ktoré túto teóriu podporovali sa dajú vysvetliť inak a hlavne fundamentálnejšie, lepšie a to až tak, že (TPI) sa dá zjednotiť s (EMP) a dostaneme (JTP). Jasné, že sa tomu ťažko verí, že to dokázal obyčajný nadšenec a nie profesionálny fyzik, ani vedec. A pre toto a kvôli tomu ma teraz treba dávať na bok? To mi nepríde ako fér.
Ja mám teraz pochybovať, že mám správne svoju prácu? Keď mi všetko ako v lego stavebnici do seba perfektne zapadá s už existujúcimi a potvrdenými fyzikálnymi poznatkami! Einstein svoj výtvor (VTR) nezjednotil s (EMP), preto celá (VTR) je podľa mňa nesprávne, lebo nezapadá do celej mozaiky prírody. A stačí, že teória len na jednom mieste nezapadá do už existujúceho poznania, tak potom je celá zle. To proste musí zapadať úplne na všetko a všade, len tak je to potom správne.
Ja som svoj výtvor (TPI) vedel zjednotiť s (EMP), preto logicky moja (TPI) musí byť správne, lebo pekne zapadla do mozaiky poznania ako v lego stavebnici. Už som len doplnil, čo tu už bolo. Nebolo mi tu treba šibrinkovať so štvorrozmernom. Išlo to aj bez toho tzv. štvorrozmerného časopriestoru. A ísť bez toho štvorrozmerna v opise prírody je hlavne jednoduchšie. A keď je ten opis prírody jednoduchší, tak je potom aj pravdivejší.
Tak čomu sa vám chce viac veriť? Niečomu, čo ste ešte nikdy nevideli a čo sa nedá ani len predstaviť? Alebo niečomu, čo sa dá vidieť a aj predstaviť? Mne, keď sa teraz podarilo opísať svet takým fyzikálno-matematickým počtom, ktorý je prestaviteľný a dopĺňa ostatné poznanie do jedného celku, tak ja mám byť z toho teraz grogy? Lebo Einstein povedal, že gravitácia je výsledok zakrivenia štvorrozmernej geometrie od hmotnosti telies? No bohužiaľ, nie je to tak. Einstein, neeinstein, gravitácia je presne to, čo pravdepodobne nikdy nepochopil. Ja som bezočivý? Ja som neskromný? Nie, nie som. Neurobil som z Einsteina modlu ja! Keby sa výsledky jeho prác z (VTR) nezveličovali ako sa zveličovali, tak ja by som tu teraz nevyzeral ako nejaký drzáň.
Ja sa nad výsledkami svojej práce radujem a vnímam to ako dobrú správu pre svet. Tá geometrická interpretácia gravitácie bola a je slepá cesta. Nevedie to nikam len do väčších a väčších nezmyslov. A z týchto bludov moje práce vedia vyviesť ľudstvo. A to je dobrá správa. Že utrpí tým Einstein? Ako mu to môže ublížiť? Svojho času sa o niečo pokúšal, no strelil vedľa. Ale veď aj párkrát trafil do čierneho. Špeciálna teória relativity zostane v platnosti aj keď sa nám tu budú preháňať neutrína rýchlejšie ako svetlo! Takže výsledok urobil a ten mu navždy zostane. Ostatné musí ísť preč, lebo je to nesprávne.
UFO technológia.
Vedel by som začať prácu na UFO technológii. Myslím si, že možno by sa mi podarilo, ak by som mal na to vytvorené podmienky dostať priestorovú hmotu do kvantového stavu. Princíp je jednoduchý na kvantový jav stačí väčšia hustota energie priestorového poľa.
Zdanlivo úplné triviálne. Problém však je tu taký, že priestorové pole ako aj elektromagnetické pole je neuchopiteľné. Nedá sa zobrať hustilka a nafúkať do suda viac priestorovej hmoty. Priestorové pole ako aj elektromagnetické pole sú uchopiteľné len cez tretie fyzikálne pole. To je niečo čím môžeš chytiť priestorovú hmotu a vytvoriť jej väčšiu hustotu. Možno sa dá zostrojiť technické zariadenie, kde získaním správneho pomeru tretieho fyzikálneho poľa a ním viazanej priestorovej hmoty získame väčšiu hustotu tejto priestorovej hmoty.
Najlepší pomer je taký, aby v nejakej nádobe bolo čo najmenej tretieho fyzikálneho poľa a čo najviac viazanej priestorovej hmoty. Lebo veľa tretieho fyzikálneho poľa by vadilo pre technické zariadenie, ktorým chceme rušiť gravitáciu. Musí ho byť len toľko, aby nahustilo čo najviac priestorovej hmoty do uzatvorenej nádoby a aby nezvýšilo v tomto objeme hmotu zo silnej a slabej interakcie, ktorá, ak by jej bolo veľa, tak by nám to tam všetko potom kazila.
Určite existujú elementárne častice, ktoré by sa dali dať do uzatvoreného priestoru. Dobre ich tam nahustiť, aby zvýšili hustotu priestorovej hmoty a potom keby sme toto mali dobre zrealizované, tak príroda to všetko dokončí za nás. Vznikne v nádobke kvantový jav priestorového poľa a nastane rušenie gravitácie.
Nádoba sa zodvihne a bude sa vznášať. Ale aby sa to stalo, treba nejaké úpravy aj vo vnútri nádoby. Vnútro nádoby musí byť leštené až na zrkadlo a to nie všade len na presne určených miestach. Kde a ako to viem, prezrádzať to teraz nebudem. Kvantový jav je zmena energie na iný fyzikálny rozmer, kde sa energia už neodovzdáva ako sila po dráhe, ale po dávkach, kde tou dávkou je plancková konštanta. To však ale neznamená, že plancková konštanta je najmenšou dávkou energie, ako sa to traduje.
Áno v knihách sa píše, že je to najmenšia dávka energie, ale je to len nepochopenie fyzikálnych polí v kvantovom a nekvantovom stave. Ak je fyzikálne pole v nekvantovom stave, tak energiu odovzdáva ako silu po dráhe a v takomto prípade ide o spojité odovzdávanie energie spojitého fyzikálneho poľa a teda tam pôjde aj o také dávky energie, ktoré môžu byť aj bilión krát menšie ako plancková konštanta.
Pri kvantovom stave fyzikálneho poľa je toto pole tiež spojité, ale nevie už konať silu po dráhe, lebo tam tá sila už nie je. Dostala sa do iného fyzikálneho rozmeru energie a energia sa potom odovzdáva ako dávka vyjadrená v planckovej konštante. No a toto je aj princíp, že ako sa zruší gravitačná sila, vygenerovaním kvantového javu v priestorovom poli. Preto potrebujeme vytvoriť tú veľkú hustotu priestorovej hmoty, aby tam vznikol kvantový jav. A ten vznikne úplne automaticky, keď tam bude veľká hustota priestorovej hmoty. Nato netreba nič robiť, to sa vytvorí úplne samo od seba, lebo sa tam uplatnia prírodne zákony a pre nás to bude znamenať, že nemáme s tým ďalej žiadnu väčšiu prácu.
Akurát nesmieme zabudnúť na to, že budeme potrebovať aj elektrický prúd. Cez vnútorne prostredie nádobky musí prechádzať elektrický prúd, aby sa získala sila, ktorá to všetko vynesie hore, lebo mať len rušenie sily nestačí, treba vygenerovať aj silu smerom nahor. Vnútorné zrkadlá zase poslúžia na manévrovanie a smer.
V podstate táto UFO technológia sa celá zmestí do krabice od televízora a vyniesla by do vesmíru aj osobné auto. Takže to by bol v podstate celý stroj na prekonávanie príťažlivosti Zeme. Je zrejmé, že v podstate zadarmo by sa dalo vyviesť až do vesmíru vysoko nad Zem a odísť aj mimo Zem k iným planétam. A to je tá UFO technológia, na ktorej by sa už mohlo začať pracovať, ak už máme také poznanie, aké som vo svojich blogoch uviedol.
Toto zariadenie by sa vmestilo do korábov, ktoré by veľkosťou neboli väčšie ako osobné autá. Dali by sa vyrábať podobne ako sa vyrábajú v súčasnosti bežné automobily, ale nie na chodenie po zemi, ale doslova na lietanie. Všetko by zabezpečovala tá nádobka z veľkou hustotou priestorovej hmoty, čo má vo svojom vnútri vygenerovaný kvantový jav priestorového poľa. A je vymaľované. Toto sa dá reálne začať skúmať a aj vyrobiť to.
A mimozemšťanov by sme potom dali do rukáva a boli by sme s nimi roveň. Nie je to vôbec ťažké vyrobiť. Táto technológia spočíva hlavne v uvedomení si toho, že priestor je priestorová hmota a že kvantový jav je zmena nekvantového fyzikálneho rozmeru energie na kvantový fyzikálny rozmer energie, kde pole v kvantovom stave nevie odovzdávať energiu ako silu po dráhe a v dôsledku absencie pôsobenia tejto sily sa toto dá využiť na let do vesmíru, lebo nemusíte túto silu už potom prekonávať.
Dnes, keď chceme letieť do vesmíru, tak musíme prekonávať túto silu a stojí to veľa energie, pričom sa to dá prekonávať takmer úplne zadarmo pri zostrojení takého technického zariadenia, ktoré som tu uviedol. **********************
Tak som vyzeral, keď som začal nad gravitáciou rozmýšľať. Toto chlapča na obrázku bezvýhradne verilo, že dokáže pochopiť gravitáciu, ak bude o nej rozmýšlať. Ani raz o tom nezapochybovalo. Ak bude raz uznaná moja Jednotná teória poľa, prilepte k nej túto fotku.
