
Medzi mnou a čitateľskou verejnosťou je však terminologická bariéra, za ktorú sa ospravedlňujem. Budem na tomto probléme pracovať. Neviem to hneď vyriešiť. Keď napríklad poviem – gravitón, tak fyzik to chápe ako kvant gravitačnej interakcie, ale kvant musí pozostávať z dvoch interakcií, aby mohol existovať – to je moje tvrdenie, ktoré niekedy odprezentujem.
Azda by stálo za úvahu zaviesť nový názov pre kvant priestorového poľa a to priestorón. Potom by nevznikli nedorozumenia ohľadne pojmu gravitón, o ktorom som pojednával vo svojom predošlom blogu. Tým by potom gravitón nemohol existovať, lebo kvant gravitačnej interakcie ako jednej interakcie nemôže existovať. To dokazuje kvantová veta z matematickej analýzy – ktorú som dokončil do tejto vety, ktorú budem prezentovať v nejakom svojom nasledujúcom blogu. Použil som pojem gravitón s tým, že som o ňom uvažoval ako o kvante priestorového poľa a teda, že pozostáva z dvoch interakcií. Tak mal byť chápaný v mojom predošlom blogu, kde som dával návod na objavenie gravitónu. Teda som de facto dával návod na objavenie priestorónu. Stojí na zváženie či naozaj nezaviesť tento nový pojem – priestorón. Tu by som poprosil diskutujúcu verejnosť, aby poskytla nejaké svoje návrhy na pomenovanie kvantového javu priestorového poľa. Ako aj poskytnúť návrh v nejakom svetovom jazyku – v angličtine a prípadne ako by sme ho volali v slovenčine. Takže vážená čitateľská verejnosť píšte mi do diskusie. Budem veľmi rád.
No a toto sú tie terminologické problémy, že niečo napíšem a v podstate sa presne nevie, že čo som napísal a potom sa to zdá ako nezmysel alebo nedôveryhodné. Je to moja chyba, ale nie je jednoduché niečo napísať, aby tam nevzniklo nejaké nedorozumenie – keď ide o oblasť nového poznania. Skúste sa viac dívať na obsah článku a trochu do čítania dať vlastnú intuíciu. To by mohlo na určitý čas tento problém zažehnať, kým nepríde zlepšenie z mojej strany. Odovzdám aj matematický opis a ten urobím vo forme, že opíšem celý názov článku a dám za ním rímsku II alebo napíšem – matematický opis a za tým bude, že čoho. Najprv sa musím naučiť ako zobrazovať integrály na webe. Nebude to hneď a bude si potrebné na to počkať. Ako dlho to neviem.
Priestor je fyzikálne pole – vytvorené interakciami – gravitácia a rotácia. Hmotnosť tohto poľa je v kilogramoch. Toto pole v okolí hviezd má väčšiu hustotu energie a hmoty. Priestorové pole a elektromagnetické pole nepôsobia na seba cez svoje interakcie, z ktorých sú tieto dve polia vytvorené. Pôsobia na seba iba cez hustotu energie svojho poľa!
Elektromagnetické pole nevie nič o gravitácii a rotácii priestorového poľa. Priestorové pole nevie nič o elektrickej a magnetickej sile. Vidia sa navzájom len ako telesá bez svojich interakcií. Gravitačná (priestorónová) šošovka uvedené tézy dokazuje.
Ak letí svetlo okolo hmotnej hviezdy, tak sa vychýli dráha svetla a teda svetlo sa láme. Ako to vysvetliť?
Vysvetľuje sa to úplne rovnako ako sa vysvetľuje lámanie svetla pri obyčajnej optickej šošovke. V okolí hviezdy je hustota hmoty a energie priestorového poľa väčšia ako niekde ďalej od hviezdy.
Týmto nastáva presný prípad ako pri obyčajnej optickej šošovke. Svetlo z menšej hustoty priestorového poľa letí do väčšej hustoty priestorového poľa.
Tento prechod z jednej hustoty do druhej hustoty svetlo zlomí, tak ako sa svetlo láme keď prechádza redším prostredím v látke do hustejšieho prostredia látky. Priestorové pole a elektromagnetické pole sa voči sebe správajú ako dve telesá bez svojich interakcií, ktoré reagujú iba na hustotu svojho poľa. Preto sa svetlo láme a pritom na toto svetlo nepôsobí žiadna gravitácia!!!
Gravitácia a rotácia, z ktorých je vytvorené priestorové pole nedokážu pôsobiť na nejaký bod elektromagnetickej hmoty! Táto skutočnosť odpovedá logike odlišnosti troch fyzikálnych polí. Gravitačná (priestorónová) šošovka je dôkazom existencie priestorového poľa a nie je dôkazom toho, že na svetlo pôsobí gravitácia! A teda by sa to nemalo ani nazývať – gravitačná šošovka.
Na svetlo v tomto prípade – tzv. gravitačnej šošovky platia tie isté vzorce, aj určovanie indexu lomu ako je to v optike! Priestor je spojito rozložená hmota v kilogramoch a teda platí to isté o svetle a priestorovom poli ako to poznáme v bežnej optike. Žiadne nové vymýšľanie tu nie je treba. Fotónové svetlo a priestorové pole sa voči sebe správajú ako dve fyzikálne telesá, ktoré nepôsobia navzájom na seba svojimi interakciami, ale iba svojou hustotou poľa.
A teda ešte raz gravitácia svetlo neohýba, lebo priestorové pole cez svoje dve interakcie, z ktorých je vytvorené nedokáže pôsobiť na žiadny bod elektromagnetickej hmoty! Priestorové pole ohýba svetlo iba cez svoju hustotu a nie je to gravitácia! Presne tak ako sa svetlo ohýba v normálnej optickej šošovke pri prechode svetla z dvoch optických prostredí. Ja viem, že sa už opakujem, ale musím to formulačne poohýnať z každej strany.
Gravitačnú šošovku opísanú cez hustotu priestorového poľa viem odovzdať v matematickom opise a je to obyčajná optika! Je to obrovský výkričník voči teórii relativity pri opisoch pôsobenia gravitácie na svetlo, ktorý sa nedá brať na ľahkú váhu a zaslúži si to vážnu pozornosť. To čo som v tomto blogu napísal dokazuje existenciu priestoru ako fyzikálneho poľa.