Úvod do Teórie podobnosti a odlišnosti troch fyzikálnych polí.
Ako už názov tejto teórie prezrádza ide o teóriu troch fyzikálnych polí, medzi ktorými je podobnosť a zároveň aj odlišnosť. Tieto tri fyzikálne polia vytvárajú reálny svet, všetko čo existuje pozostáva len z týchto troch fyzikálnych polí a okrem nich už nič iné neexistuje. Tie tri fyzikálne polia sú: Priestorové pole (gravitácia, rotácia) – inak nazývané ako Prvé pole a opisuje ho Teória priestorovej interakcie, čo je úplná gravitačná teória, Elektromagnetické pole (elektrická a magnetická sila) – inak nazývané ako Druhé pole a opisuje ho Teória elektromagnetického poľa, Časticové pole (silná a slabá sila) – inak nazývané ako Tretie pole a opisuje ho Teória časticového poľa. Z uvedeného vidíme, že súčasná fyzika zle identifikuje sily, lebo nie sú štyri sily ako uvádza v literatúre, ale je sedem síl. Ak chceme urobiť Jednotnú teóriu poľa musíme hovoriť o siedmych silách a tie zjednotiť do jedného vzťahu (vzorca). Posledná sila, ktorá uvedeným fyzikálnym poliam dáva objem je sila, ktorou sa vysvetľuje čas a je to tiež silová interakcia. Šesť síl pôsobí v jednej ploche, na ktorú je kolmá táto siedma sila, ktorá je kolmá na všetky sily z danej plochy. Všetkých šesť síl dokáže na seba pôsobiť, zosilňovať alebo zoslabovať jednu alebo druhú silu.
Ako prvé pole, ktoré sme objavili a dokonale dokázali opísať bolo elektromagnetické pole. Toto pole je zároveň aj jedno z troch fyzikálnych polí, o ktorých je tu reč. Aké môže byť ďalšie pole, aby bolo podobné a zároveň odlišné od elektromagnetického poľa? To ďalšie pole je priestorové pole, ktoré vytvára náš priestor, v ktorom nadobúdame súradnice polohy, vidíme vzdialenosti medzi predmetmi a tak podobne.
Kladie sa logická otázka. Elektromagnetické pole je rýchlostne obmedzené zhora, aké musí byť ďalšie pole, aby bolo rýchlostne obmedzené, ale inak nie už zhora, lebo táto možnosť sa vyčerpala. Aká je ďalšia možnosť? Ďalšia možnosť je rýchlostné obmedzenie zdola. Teda takýto postup je v bádaní ohľadne tejto teórie a možno takto koncipovať ďalšie a ďalšie otázky, na ktoré sa nájde odpoveď. Ja som ukázal tie najjednoduchšie a najlogickejšie otázky a identifikoval cez ne, že sa tu jedná o novú fyzikálnu teóriu. Poďme však ďalej v uvažovaní a to, že platí, čo bolo uvedené, lebo konštanty priestorového poľa nám dávajú najpomalšiu rýchlosť a sedí to z logikou teórie podobnosti a odlišnosti troch fyzikálnych polí.
Tu sa trochu zastavím a trochu pre prvých čitateľov mojich prác uvediem, že som skoncipoval Jednotnú teóriu poľa a Teóriu všetkého. Teraz je to vo fáze čakania na uznanie, preto o tom všeobecne nič neviete, že také niečo sa už podarilo skoncipovať, lebo musí si to nájsť otvorené vedecké hlavy, ktoré sa touto myšlienkou nadchnú a uznajú to. O čo vlastne tu ide? Teória bola preto skoncipovaná, lebo autora – mňa napadla myšlienka, že aby sme sa skúsili na gravitáciu a rotáciu dívať ako na jedno fyzikálne pole, ktoré budeme vnímať ako priestor okolo nás, kde gravitácia a rotácia budú interakcie, cez ktoré sa toto pole prejavuje podobne ako to je pri elektromagnetickom poli len budú vymenené v priestorovom poli interakcie a konštanty a vzťahy zostávajú rovnaké ako v elektromagnetickom poli.
Teda novota je tu taká, že gravitácia nepochádza z látky, ale pochádza z priestoru a možno to nazvať – priestorová interakcia. Teda náš priestor je potom hmota, ktorá je spojito rozložená a táto hmota je uchopiteľná len a len jedným fyzikálnym poľom a to Tretím fyzikálnym poľom. Nijako inak sa táto hmota uchopiť nedá. Z toho potom vzniká dojem, že gravitácia je v látke, no nie je tam. To je objav zásadného významu, objav, ktorý možno považovať za najväčší za posledných 500 rokov. Účinky alebo prejav gravitácie a rotácie vznikajú tak, že v tomto fyzikálnom poli vznikne väčšia objemová hustota tejto priestorovej hmoty a vystrelia v tomto poli vektory gravitácie a rotácie na väčšiu objemovú hustotu. Zvyčajne zhusťovanie priestorovej hmoty prebieha cez Tretie fyzikálne pole.
A ďalej. Ak elektromagnetické pole má na opis dve konštanty, permivitu a permeabilitu, tak takisto na opis priestorového poľa budú dve konštanty, je to gravitačná konštanta a rotačná konštanta. Pomocou nich vieme napísať také isté maxwellové rovnice pre priestorové pole ako je to pri elektromagnetickom poli, obdobne aj vlnové rovnice. Aj pre tretie fyzikálne pole budú na jeho opis potrebné dve konštanty a to c0 – rýchlosť svetla a c1 – najpomalšia rýchlosť, lebo logika je taká, že každé pole má na opis dve konštanty.
Kladie sa ďalšia logická otázka. Aké bude ďalšie pole, aby bolo iné od elektromagnetického poľa a iné od priestorového poľa, ak z týchto dvoch fyzikálnych polí jedno je obmedzené zhora a druhé je obmedzené zdola. Ďalšia možnosť, ktorá sa v prírode využila ako odlišnosť pri zachovaní podobnosti je pole, ktoré je obmedzené zhora aj zdola súčasne, preto v jeho opise vystupujú c0 a c1. Je to Tretie fyzikálne pole, inak nazývané, časticové pole.
Ďalšie logické otázky. Elektromagnetické pole má rotáciu, ďalšie pole bude mať tiež rotáciu ale inakšiu a možnosti rotácie sú len dve – akoby točenie doprava a točenie doľava a potom tretie pole nebude mať rotáciu, lebo možnosti pre smer rotácie sa vyčerpali.
Všetko tu vymenované platí. Priestorové pole má rotáciu a pozorujeme ju. Všetko sa vo vesmíre točí, teda je to interakcia. Nech nás nemýli tá rotácia doprava a doľava, obe polia ju majú – točenie doľava aj doprava, ale nezmámená to odlišnosť. Iné – to odlišné je keď vznikne iný fyzikálny rozmer rotácie a spomenuté točenia doprava a točenia doľava bola logická pomôcka pre uvedomenie si, že sú len dva smery rotácie a takisto aj dva iné fyzikálne rozmery smeru pre rotáciu a tretí fyzikálny rozmer rotácie je nerotácia a je to defacto ten tretí fyzikálny rozmer rotácie. Pre všetky tri fyzikálne polia máme iný fyzikálny rozmer rotácie, ktorý bol uvedený v teórii priestorovej interakcie alebo v Jednotnej teórii poľa a v Teórii elektromagnetického poľa. Tretí rozmer rotácie – respektíve správne povedané nerotácie bol uvedený v Teórii časticového poľa alebo v Teórii všetkého v mojich blogoch.
Teória podobnosti a odlišnosti troch fyzikálnych polí nám rieši aj otázku života. Fyzikálne pole má vedomie, je to atribút hmoty. Priestorové pole je dobré vedomie.
Aká ďalšia možnosť pre vlastnosť vedomia existuje? Ďalšia možnosť je zlé vedomie a to patrí elektromagnetickému poľu.
Tretie fyzikálne pole nemá vedomie, lebo možnosti sa vyčerpali a ostala len možnosť, že nie je žiadne vedomie. Takže hmota je trojjediná, ale nemožno jej priradiť svätosť ani tri osoby – čo by znamenalo tri vedomia. Má len dve vedomia a jedno nevedomie, čím nie je splnená podmienka troch osôb. Svätosť sa stráca z dôvodu elektromagnetického poľa, lebo ide o zlé vedomie, tak pochopiteľne nemôže ísť o svätú trojicu, kde sa nachádza toto elektromagnetické pole.
Takže len jednému fyzikálnemu poľu môžeme priradiť vedomie Boha. Je to priestorové pole. Kto a kedy zahrnul do cirkevného katechizmu svätú trojicu? Alebo Boha v troch osobách, ktoré sú jedno? Bolo by zaujímavé to vedieť, kto to tam dal do katechizmu a viery v Boha. Pre hmotu sa dá to isté povedať len s výnimkou tej svätosti a tých troch osôb, inak všetko zostáva v platnosti a môžeme hovoriť, že hmota je trojjediná a existuje v troch formách, ktoré sú jedno.
Viac na túto tému by nám vedeli povedať starovekí Egypťania, ktorí postavili pyramídy. Ich náboženstvo je taká Teória podobnosti a odlišnosti troch fyzikálnych polí, ale v alegorickom tvare. Nimi pomenované entity, z ktorých je život sa volajú Ka, Ra a Ba, ktoré defacto môžeme považovať za tri fyzikálne polia. Tie sa potom skladajú a vytvárajú svet, živý aj neživý. Potom mali aj obdobie, keď konali akoby v rozpore so svojím náboženstvom, napríklad proces balzamovania sa veľmi nehodí k ich náboženstvu, ktoré mali. Takže nejaké zaujímavosti tu vznikali a niečo sa dialo, čo dnes už nevieme pochopiť.
Ďalšie v teórii je to, že rozdiel a podobnosť prvého poľa a druhého poľa je aj v tom, že prvé pole je konvergentné a druhé pre rozdielnosť je nekonvergentné, čo znamená, že čím väčší počet fotónov tým väčšie teplo sa sála z fyzikálneho poľa. To pre prvé fyzikálne pole neplatí, tam je počet priestorónov ľubovoľný s tým, že je limitný k nejakej teplote, ktorú žiadny počet priestorónov v nejakej objemovej jednotke neprekročí limitnú teplotu, teda čím väčší počet priestorónov tým väčšie priblíženie k určitej teplote, ktorá sála z fyzikálneho poľa. Ďalej spin priestorónu je 1, to je zase podobnosť s druhým poľom, kde spin fotónu je 1.
Ďalej v teórii je to, že plynutie času je u prvého a druhého poľa je neobmedzené. Pre tretie pole je plynutie času obmedzené, trvá len určitú chvíľu a potom sa čas zastaví. Uvádzal som, že čas je interakcia, ktorá fyzikálne pole „nafukuje“ . U prvého a druhého poľa je plynutie času neobmedzené, ale s rozdielnou rýchlosťou „nafukovania“ poľa. Prvé pole je viazané na najpomalšiu rýchlosť, druhé pole je viazané na najrýchlejšiu rýchlosť. Tretie pole je viazané na jednu aj druhú rýchlosť súčasne, ale len po určitú dobu a potom čas zastane ako aj „nafukovanie“ fyzikálneho poľa, čím dostane toto tretie fyzikálne pole presne a ostro ohraničený rozmer. To je podobnosť a rozdielnosť týchto troch fyzikálnych polí v otázke plynutia času.
A takto sa dá hľadať rozdielnosť a podobnosť u týchto troch fyzikálnych polí dlho. Je to na bádanie a je to vec otvorená pre ďalších ľudí. Nie je to teória, ktorá sa dá dokončiť jedným človekom v nejaký čas a hotovo. Tu stále sa dá niečo nájsť a odovzdať to ľudstvu. Ale najprv to ľudstvo musí mať aj nejaké mechanizmy vybudované na zber nového poznania od nových bádateľov. Takéto mechanizmy neexistujú. Môžete skoncipovať novú fyzikálnu teóriu, ktorá bude aj správna aj všetko bude mať čo má mať pre splnenie všetkých vedeckých kritérií na teóriu, ale nikam sa nedostane, lebo nie je vybudovaný žiadny odber na nové poznanie. Chodili sme do školy a mysleli si, že keď niečo objavíme, tak to bude mať odber, že je to niečo samozrejmé, že inak to byť ani nemôže. No nie je to tak. Žili sme vo veľkom omyle a v akejsi bubline. Vedú sa veľké reči o vzdelaní a vede, ale keď nastane konkrétny čin, že niekto vyprodukuje nové poznanie, tak neexistujú žiadne slušné mechanizmy na zachytenie tohto poznania. Len určitá veľmi úzka skupina ľudí môže prezentovať nové myšlienky, ostatným je toto právo odopierané, ak nedostali povšimnutie od tej úzkej skupinky ľudí. A tak myšlienky prezentované tou zatracovanou skupinou ľudí sú len na všelijakých vlastných fórach a veľká veda ich ani nepustí k sebe, aby sa nad nimi zamyslela, či tam nie je už odpoveď na mnohé otázky, čo veda hľadá. Už mohol niekto nájsť tie odpovede, ale nemá šancu ich dať do pozornosti tej vedy, ktorá tie odpovede hľadá. Takže vzniká akýsi bludný kruh a chorý systém. Na mnohé otázky už môžu existovať dávno správne odpovede, len veľkomožní páni z veľkej vedy sa neráčili na to ešte pozrieť, lebo kto tie odpovede dáva? Tak na toto sa najprv pozerá. Nepozerá sa na tú odpoveď, ale kto odpovedá, môžete byť aj génius a nesmerne talentovaný a schopný, ale pokiaľ nemáte diplom z nejakej svetovo známej univerzity a nie ste na nejakej svetovo známej katedre alebo pracovisku tak ste nikto, hoci máte mozog, že málokto sa vám vyrovná. V tomto je tá choroba a podvod na ľuďoch, ktorí si myslia, že schopnosťami si získajú uznanie a nejakú pozíciu. Omyl. Nie je to pravda. A tak na veľmi dôležitých postoch s vplyvom na smer vývoja vedy stoja ľudia, ktorí majú len tie mimikry a nie ozaj to čo naozaj treba, a to geniálny mozog. Majú hlavne mozog na to, aby ním úspešne klamali, strhávali celé bádanie vedy do nezmyslov a vlastne takto zastavili vývoj v poznaní, lebo na poznaní sa musí zúčastniť každý kto má na to hlavu, nie len ten kto mal šťastie, že mu hlavu ociachovali, že je tá pomazaná, ktorá sa môže vyjadrovať a na slová, ktorej sa bude pozerať, brať ohľad, zreteľ.
Kvantový jav.
Tam je podobnosť s elektromagnetickým poľom, a preto takisto aj u priestorového poľa (priestorón) vzniká kvantový jav ako u elektromagnetického poľa (fotón). Tretie fyzikálne pole kvantový jav nemá, nevznikne v ňom vôbec, lebo možnosti na vznik kvantového javu sa už vyčerpali. Na kvantový jav treba tri na seba navzájom kolmé vektory, u tretieho fyzikálneho poľa je podmienka kolmosti na všetky vektory pre jeden vektor nesplnená, čo je odlišnosť od predchádzajúcich dvoch fyzikálnych polí, v ktorých jeden vektor ide akoby doprava a druhý vektor v ďalšom fyzikálnom poli ide akoby doľava a teda v oboch poliach je splnené, že všetky vektory sú na seba navzájom kolmé a je tam aj tá odlišnosť v tomto medzi nimi v tých smeroch. Pre tretie pole už nie je ani doprava ani doľava, tieto možnosti sa vyčerpali, zostáva len smer rovno, čím sa dostane jeden vektor v tomto poli do priamky s druhým vektorom, len bude opačne orientovaný .
Tak čo je to ten kvantový jav? Tento jav sa chápe tak, že si uvedomíme akými prostriedkami ho riešime. Riešime ho elementmi diferenciálnej geometrie. Ide akoby o prúdenie kvapaliny, v ktorej sa zameriame na pohyb jedného jej bodu. Vezmime si na skúmanie takú elektromagnetickú hmotu a predstavme si ju ako tekutinu a poďme ju skúmať prostriedkami matematickej analýzy v časti elementy diferenciálnej geometrie alebo analytická geometria. Tá tekutina je spojito rozložená v priestore až do nekonečne malých bodov presne v takom zmysle ako je to definované v matematickej analýze. Kvantový fyzici sa budú z toho čo napíšem chytať za hlavy, ale je to tak, hmota je spojitá v zmysle definície o spojitosti, ktorá sa nachádza v matematickej analýze a táto spojitosť už bola definovaná dávno, pradávno. Presne v tomto zmysle to môžeme preniesť aj do reálneho sveta a môžeme povedať, že hmota je spojitá tak, ako to je definované v tej spomínanej matematickej analýze. Čo bolo už urobené dávno ešte pred vznikom elementárnej časticovej fyziky alebo pred kvantovou fyzikou. Viac o tom som písal vo svojom blogu – Jednotný opis duálneho charakteru svetla, dualizmu.
Ďalšie čo v tejto teórii máme je, že Prvé a Druhé fyzikálne pole sú navzájom nezlučiteľné, pôsobia na seba len tak, že akoby sa navzájom vytláčali, čím dochádza k javu, že v silnom priestorovom poli – v Prvom poli Druhé pole zredne. Ako pôsobia na seba Prvé pole s Tretím poľom a Druhé pole tiež s Tretím poľom na to treba prísť, je to otázka a treba na ňu podľa logiky podobnosti a odlišnosti nájsť odpoveď. Zatiaľ na to odpoveď nemám, je to otvorené pre ďalších bádateľov.