Tu sú výsledky výpočtov:
e – eulerovo číslo, ktoré má hodnotu 2,718281828
κ1 – gravitačná konštanta – e2.10-11 = 7,389.10-11 N.kg-2.m2
ε – permitivita vákua – e2.10-12 = 7,389.10-12 N-1.C2.m-2
κ2 – rotačná konštanta – 4π.10-6 kg2.N-1.s-2
μ – permeabilita – 4π.10-7 C-2.N.s2
c0 – rýchlosť svetla – 1/√(ε.μ) = 1/(2e.10-6.√(π.10-7)) = 328 171 291,4 m/s = 3,281712914.108 m/s
c1 – najpomalšia rýchlosť – √( κ1. κ2 ) = 2e.10-3.√(π.10-11) = 3,281712914.10-8 m/s
Na vypočítaných hodnotách vidíme, že všetky konštanty pri porovnaní EM poľa a priestorového poľa majú v oboch poliach rovnakú číselnú hodnotu, líšia sa iba v číselnom rade a vo fyzikálnych rozmeroch, v ktorých sa vymenila jednotka hmotnosti pre príslušné pole a prevrátili sa hodnoty z čitateľa do menovateľa a naopak podľa toho, o ktoré pole ide. To presne vyhovuje požiadavke Teórii podobnosti a odlišnosti troch fyzikálnych polí. Je tu podobnosť aj odlišnosť.
Vypočítaná rýchlosť svetla vychádza vyššia ako je nameraná. Je to z toho dôvodu, že svetlo sa v látke spomaľuje a to aj vo vzduchu, ďalej svetlo spomaľujú častice zo Slnka ako sú neutrína a iné kozmické častice, ktorých jedným štvorcovým centimetrom prejdú miliardy miliárd. Na tieto častice svetlo reaguje tak, že spomaľuje svoju rýchlosť šírenia. Vypočítanú rýchlosť svetla nie je možné zmerať v pozemských podmienkach, aby sme ju zmerali museli by sme ísť niekde ďaleko za galaxiu do medzigalaktického priestoru, až tam by sme sa k vypočítanej hodnote svetla priblížili.
To isté platí aj o permitivite, jej hodnotu zvyšuje prostredie, v ktorom sa meria, ak by sa merala vo vákuu, tak i tam bude dosť častíc z látky, ktoré výsledok merania ovplyvnia, lebo dokonalé vákuum sa na Zemi nedá dosiahnuť, meranie ovplyvňuje aj tok neutrín zo slnka, ktorý ovplyvňuje meranie permitivity k vyšším hodnotám, preto je ťažké sa priblížiť k vypočítanej hodnote permitivity, ale precíznejšie merania tejto konštanty by sa mali približovať k vypočítanej hodnote.
Najzaujímavejšia na tom je skutočnosť najpomalšej a najrýchlejšej rýchlosti, ktoré majú rovnaké číselné hodnoty a fyzikálny rozmer, líšia sa iba číselným radom, kde kladný rad desať na ôsmu ide na presne opačný rad a to desať na mínus ôsmu metra za sekundu. Toto bol očakávaný výsledok a skúška správnosti pre všetky fyzikálne konštanty, tak to presne má byť.
Vidíme, že namerané hodnoty konštánt sa veľmi približujú k vypočítanej hodnote. Obdiv si zaslúži meranie gravitačnej konštanty, ktorá sa od vypočítanej hodnoty len veľmi málo líši. Ak chceme na lety do vesmíru presne vedieť gravitačnú konštantu na viac desatinných miest, tak treba dať eulerové číslo na druhú, a získame viac desatinných miest do gravitačnej konštanty, ktoré budú úplne presné. Teda vyjde nám číslo 7,389056099.
Mení sa aj Plancková konštanta, ktorá potom vychádza na 1,725296272.10-34J keď nebola zmenená hodnota najmenšieho elektrického náboja alebo ak sa nám nepáči tá zmena Planckovej konštanty potom sa musí zmeniť najmenší elektrický náboj na inú hodnotu, lebo jedna konštanta pre odvodenie Planckovej konštanty je istá – najmenšia (najpomalšia) rýchlosť. Tu záleží od toho, čo sa presnejšie odmeralo a podľa toho to prispôsobiť a určiť hodnoty elektrického náboja a Planckovej konštanty.
To sú jediné hodnoty konštánt, ktoré sa mi ešte nepodarilo vypočítať priamo, len odvodením z iných konštánt, ktoré viem iba z merania a nie z výpočtu a práve jedna z hodnôt na odvodenine Planckovej konštanty je najmenší elektrický náboj, ktorého hodnotu priamo neviem ešte vypočítať. Možno neskôr, tiež sa dá vypočítať a to z Teórie kvantového javu.
Vpočítané hodnoty sú určné podľa najnovšieho objavu, že pre každé pole treba dosadiť jeho rozmer jednotky sily, energie a hmotnosti. Jednotky rozmeru sily, energie, hmotnosti pre EM pole sú: N=m.C.s-2 , J=m2.C.s-2 , jednotka hmotnosti je coulomb C.
Jednotky rozmeru sily, energie, hmotnosti pre priestorové pole sú: N=m.kg.s-2 , J=m2.kg.s-2 , jednotka hmotnosti je kilogram kg.
Potom platí:
K= κ1.m.r-2 = N.kg-2.m2.kg.m-2 =m.kg.s-2. kg-2.m2.kg.m-2 = m.s-2
E= ε-1.Q.r-2 = N.m2.C-2.C.m-2 = m.C.s-2 . m2.C-2.C.m-2 =m.s-2 .
Vyšlo nám to správne. Pri dosadení správneho rozmeru jednotky sily, energie a hmotnosti pre príslušné fyzikálne pole nám majú výjsť rovnaké fyzikálne rozmery pre gravitačnú a elektrickú intenzitu a to zrýchlenie - m/s-2.
Coulomb sa rovná C=A.s z toho potom A=C.s-1
Pre magnetickú indukciu B potrebujeme dostať otáčky za sekundu, teda fyzikálny rozmer 1/s, podobne ako je to pri priestorovom poli, kde rotácia má rozmer 1/s. Teda máme dostať rovnaké fyzikálne rozmery pre obe fyzikálne polia a to pre ich rotáciu a magnetickú indukciu. Poďme sa pozrieť či je to tak.
B= μ0 .H= C-2.N.s2.C.s-1.m-1 = C-2. m.C.s-2 . s2.C.s-1.m-1 = 1/s - vyšlo to správne!
Poďme si vyskúšať nejaké iné vzorce, či nám tiež výjde 1/s, tak napríklad vyskúšajme vzťah
B=F.Q-1.v-1 z toho potom
m.C.s-2.C-1.m-1.s= 1/s - vyšlo to správne!
Poďme si vyskúšať ďalší vzorec
B=Φ.S-1 Φ - je magnetický indukčný tok a má fyzikálny rozmer V.s z toho potom
najprv si však povieme, že vo fyzike máme Volt - V vo fyzikálnom rozmere m2.kg.s-3.A-1 - dosadíme do tohto vzťahu správny fyzikálny rozmer hmotnosti pre EM pole, čo je coulomb C a dostaneme m2.C.s-3.C-1.s
Dosadíme do vzťahu:
B=V.s.m-2 = m2.C.s-3.C-1.s.s.m-2 = 1/s - vyšlo to správne!
Poďme si ešte jeden vzťah vyskúšať!
B2=2. μ0 .Wm .V-1 kde Wm - je energia magnetického poľa, V - je objem. Potom
B2=N.s2.C-2.m2.C.s-2 .m-3= m.C.s-2. s2.C-2.m2.C.s-2 .m-3=1/s2 z toho
B=√(1/s2) = 1/s - vyšlo to správne!
Ak si zoberieme fyziku, tak v nej nájdeme fyzikálny rozmer pre magnetickú indukciu, o ktorej sa tam píše, že
B[kg.s-2.A-1] Ak za kilogramy tam dosadíme coulomby a za ampér = C.s-1 tak dostaneme správny fyzikálny rozmer a to otáčky za sekundu 1/s, poďme sa na to pozrieť či je to tak:
C.s-2.C-1.s=1/s - vyšlo to správne!
A takisto ako predchvíľom, ak si zoberieme fyziku, tak v nej nájdeme fyzikálny rozmer pre elektrickú intenzitu, o ktorej sa tam píše, že
E[V.m-1= m.kg.s-3.A-1]= Ak za kilogramy tam dosadíme coulomby a za ampér = C.s-1 tak dostaneme správny fyzikálny rozmer a to m/s2, poďme sa na to pozrieť či je to tak:
m.C.s-3.C-1.s=m/s2 - vyšlo to správne!
Z Teórie podobnosti a odlišnosti troch fyzikálnych polí vyplýva, že sú tri fyzikálne rozmery pre hmotnosť. Tie treba dosadiť za príslušné pole a dostaneme rovnaké hodnoty pre ich interakcie z čoho vyplýva, že gravitáciu je možné rušiť elektromagnetickým poľom, lebo ich hodnoty síl majú ten istý fyzikálny rozmer a môžu sa teda rušiť.