Keď jeden verí v Satana a druhý v Anjelov

Písmo: A- | A+

India, krajina plná rozdielov, krajina odlišná od tej našej...Existencia svetla a tmy v ich rôznych podobách, existencia mágie a temných síl je pre krajinu príznačná. Veľmi obšírne uvedenie do problematiky Satanizmu v Indii.

Obrázok blogu

Život v Indii sa rovná novému narodeniu, novému životu. Človek sa učí žiť od začiatku, učí sa komunikovať správnym spôsobom, učí sa jesť, učí sa nakupovať, učí sa upratovať, variť a učí sa tešiť z maličkostí, ktoré si predtým nevšímal. India je krajinou plnou rozdielov. Rozdiely medzi štátmi, medzi ich mestami, medzi ich kastami, medzi obyvateľmi, rodinami...India je krajinou, ktorej odlišnosť a pestrofarebnosť vychádza zo spolu existencie mnohých národov, kultúr, názorov, náboženstiev, jazykov. Život v Indii sa rovná poznávaniu celého sveta. Tam kde sa v Európe kráča priamo, tu sa vykračuje doprava, či doľava. Tam kde sa v Európe neobhliada a nezastavuje, tu sa so záujmom a neprestajne otvárajú oči dokorán. Tam kde v Európe vládne tma, šedivosť a jednotvárnosť, tu život hýri farbami, vôňami a životom samotným. 

Rozdiely medzi našimi svetmi mi prichádzajú pod ruky každý deň, každý deň sa učím inému pohľadu na svet, každý deň sa učím, ako byť šťastná a ako chápať existenciu doteraz pre mňa neexistujúcich vecí. Obrovské rozdiely nenachádzam iba medzi krajinami, v šoférovaní na opačnej strane, opačne otočenom Mesiaci, počítaní na prstoch od malíčka, pestovaní bieleho maku, ... ale aj medzi dobrom a zlom. A tak ako to v rozprávkach býva, dobro víťazí...Nie však vždy a nie v Indii. 

Obrázok blogu

India, je krajina nabitá čarom a mágiou. Tak ako sa ľudia venujú bielej mágii, tak sa venujú aj čiernej. Podrezávanie kôz, kŕmenie duší, noci strávené na cintorínoch, zaklínanie a umieranie sú bežnými javmi. Pocit rýchleho zisku a okamžitého úspechu privádza mnohých úspešných ľudí do hrobu. Biela mágia predsa len nie je tak zaujímavá a plná obratov ako tá čierna. Biela mágia zaberá viac času a aj napriek tomu, že výsledky sú narozdiel od čiernej mágie dlhodobé a bez vedľajších negatívnych účinkov (strata blízkych, strata majetku, chradnutie a smrť) neteší sa takej obľube ako jej protipól. 

Bohyňa Kali, ničiteľka
Bohyňa Kali, ničiteľka  

A tak si teda dávam pozor, aby som medzi tým odpadom na ulici neprekročila voodoo bábiku, vlasy kosti, lebky a naďalej si žijem svoj biely život. 

Čo sa však stane, ak sa stretne Satan a Anjel v jednej rodine? Čo sa stane ak čierna mágia pohltí myseľ a dušu? Dokáže ju tá druhá, biela polovica vytiahnuť späť? Mnoho ľudí sa zo svojej cesty za Satanom nikdy nevrátilo a nikdy nevráti, zomreli, alebo ešte horšie - žijú bez duše, jedia surové mäso a stratili sa sami v sebe.

Paradoxne sú to cudzinci, ktorí do krajiny prinášajú viac svetla. No aj napriek tomu, že India je vlastne jedno veľké náboženstvo, vyznávanie bohov a modlitby, potrebuje viac ľudí, stojacich na bielej strane brehu...Potrebuje rozpustiť to démonické mračno vznášajúce sa nad krajinou. 

Skryť Zatvoriť reklamu