Peru gurmánsky (Cocina peruana)

Peruánska kuchyňa taká, aká je. Čerstvá, divoká, poznačená španielskou kolonizáciou či starými Inkami. Pretože jedlo je päťdesiat percent cestovania...  Značka: šetríme na cestovných lístkoch, nie na jedle.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Skôr ako som sa dostala k listovaniu Lonely Planet a hrubému plánovaniu trasy, naštudovala som si jedlo. Namiesto náučného filmu o Machu Picchu, žasla som na dokumentom o Gastónovi Acuriovi (kuchár)...

Priznávam. Som pôžitkár. Patrím k tým, čo investujú viac do jedla, ako do oblečenia. Cestujem, aby som jedla. Jedlo pripravujem a ešte s väčším pôžitkom jem. Často hovorím o orálnych orgazmoch. Nepotrebujem trojhviezdičkového kuchára. Potrebujem jedlo autentické, pripravené s láskou. V hlave mi rezonujú pri téme- jedlo, spomienky a ľudia. Nejde len o chuť. Je to hlboký zmyslový zážitok. Hrachová kaša od Martiny, pirohy od Kataríny, šošovica od mamy. K zoznamu pridávam morča od Hilariovej ženy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Cestujem s kompatibilnými parťáčkami- gynekologyčkou Hankou a stomatochirurgičkou Lenkou. Ponúkam krátky report a teším sa na ďalšie nové zážitky!

Mimo vyšľapané trasy 

Rozprávanie začnem v peruánskych Andách, v jednej typickej vidieckej domácnosti neďaleko mesta Huaraz. Kôli obsadenosti hotelov (asi snáď celá Lima sa vybrala na prdĺžený víkend do hôr) sme sa rozhodli pre iné ubytovanie. Home stay. Zážitok je to asi pre sortu odvážnejších, a aspoň trochu španielsky hovoriacich (síce po mojom nedokončenom A1 kurze môžem konštatovať, že celá konverzácia bola postavená tak na päťdesiatich slovíčkach). Lenku ošľahanú cestovaním tento výber tiež dohnal k slzám. Zistila, že v chalupe nie je wifi a podmienky sú viac než skromné. Rebelantsky sa vybrala (ako inak bez nás:)) na protestný pochod do Ánd. Ale každý príbeh má dobrý koniec. Tak aj naša malá cestovateľská kríza skončila skvelým večerom v Casa de Hilario (Hilariov dom). 

SkryťVypnúť reklamu

Casa de Hilario- dom jednoduchých Peruáncov. Obyvatelia Ánd sú o niečo špecifickejší ako zvyšok Peruáncov. Navonok pôsobia veľmi skepticky ale keď si Vás pustia k telu, sú to pracovití, skromní a srdeční ľudia. My sme spoznali štyroch. Hilario, živiaci sa ako stolár. Manželka- žena v domácnosti. Dve dcéry- jedna študujúca za sestričku a druhá navšetvujúca základnú školu. 

Dom veľmi funkčne zariadený. Kuchyňa disponuje len stolom, regálmi na taniere a jednoduchým drezom a sporákom. K večeru je tu chlando. Nie je tu žiadne kúrenie. "Špinavé" varenie rodina vykonáva na dvore za domom.Ten slúži aj ako stolárska dielňa pre Hilária a výbeh pre asi tucet sliepok a somára.

SkryťVypnúť reklamu

Hilario a jeho rodina sú považovaní za rešpektovaných obyvateľov komunity. Snáď je to veľkým množstvom morčiat, čo chovajú na streche od kuchyni. Morčatá sú vyhradené na špeciálne príležitosti a pre výnimočných hostí. 

Hilario s manželkou sa postarali o skvelé menu. "Sopa de Sémola" krupicová polievka, "cuy" pečené morské prasa a dezert z jabĺk. Po tom, čo sme prekonali vnútorný odpor a do morčiat sa zahrýzli, zistili sme, že sú jak chrumkavé, tak šťavnaté. Nevýhodou tejto pochúťky je malé množstvo mäsa. 

"Cuy" alebo pečené morča. My sme si povedali, že jesť morča v reštaurácii je príliš mainstream a skončili sme u domácich. Zn. čerstvejšie to nejde.
"Cuy" alebo pečené morča. My sme si povedali, že jesť morča v reštaurácii je príliš mainstream a skončili sme u domácich. Zn. čerstvejšie to nejde.  (zdroj: Lucia Audyová)
U nás prasatá. V Peru prasiatka.
U nás prasatá. V Peru prasiatka. (zdroj: Lucia Audyová)
Varenie v horských podmienkach.
Varenie v horských podmienkach.  (zdroj: Lucia Audyová)
Návrat k jednoduchosti.
Návrat k jednoduchosti.  (zdroj: Lucia Audyová )
Žiadny foodie orgazmus pre vegetariána. Ale my sme si na tejto peruánskej pochúťke celkom pošmakovali.
Žiadny foodie orgazmus pre vegetariána. Ale my sme si na tejto peruánskej pochúťke celkom pošmakovali.  (zdroj: Lucia Audyová)
Sopa de sémola. Krupicová polievka.
Sopa de sémola. Krupicová polievka.  (zdroj: Lucia Audyová)
Dezert na záver.
Dezert na záver.  (zdroj: Lucia Audyová)

Street food a trhové objavy 

Ďalšim (aspoň pre nás) highlightom boli miestne trhoviská. Meníčko- hlavné jedlo, polievka a nápoj dostanete za 4 sole (niečo cez euro). Je to cena nielen za jedlo. Platíte rovnako za vaše NEpohodlie. My sme si ho ale užili. Posadené na tvrdých stoličkách. Bez možnosti sa rozohnať lakťom a dať si vytúžené sústo do úst. Vedľa sedel totiž ďalší hosť. V hesle- pasuje lakeť, pasuje ďalšia hlava. Pre slabé žalúdky rozhodne nedoporučuje vziať si "cau cau". Jedlo vyzeralo chutne. Aspoň do chvíľe, kým sme zistili, čo hltáme.Oslovila som prísediaceho Peruánca:

SkryťVypnúť reklamu

- Je to zelenina?

- (smiech) Nie.

- Je to mäso ? (strach v očiach)

- Ano (smeje sa ďalej)

- Kde je to mäso?

- Ukazuje brucho .

- (pohľad znechutenia)

Lenka bola hladná asi najviac. Rozporcovaný žalúdok zjedla bezo zbytku. Ale dostáva bobríka odvahy. Svoje nutkanie strčiť si prst do úst a vyvolať zvracací reflex pôsobením vyšších kôrových centier potlačila.

"Anticuchos de corazón". Srdcia z grilu. Vraj typické street food. Nám ale chvíľku trvalo kým sme na ne narazili. Konkrétne v Cuscu, v čaštiach, kde už žiadny turisti nechodia. Mäso hodne húževnaté. 

Anticuchos de corazón. Grilované srdcia.
Anticuchos de corazón. Grilované srdcia. (zdroj: Lucia Audyová)

Zaraďujem sem aj "arroz con lecche y mazamorra morada". Ochutnali sme v Lime. Jeden téglik tejto pochúťky nám celkom stačil. Po pár lyžičkách bol totiž neznesiteľne sladký.

Arroz con leche y mazamorra morada. Ryža v mlieku so želé z fialovej ryžovej múky (ťažké preložiť nejak rozumnejšie:)
Arroz con leche y mazamorra morada. Ryža v mlieku so želé z fialovej ryžovej múky (ťažké preložiť nejak rozumnejšie:) (zdroj: Lucia Audyová)

"Chicha morada"- nápoj (ten fialový vzadu), vzniknutý z bázy fialovej kukurici. Najviac rozšírený v Lime. 

Chicha morada
Chicha morada (zdroj: Lucia Audyová)

Avokáda a Peru. Sú obrovské, sú krémovité a bola by škoda ich vynechať. 

Avokáda!
Avokáda! (zdroj: Lucia Audyová)

"Lucuma"- často označovaná ako zlato Inkov. Subtropické ovocie typické pre Peru. My sme si vychutnali džúsy z lukumy. K dostaniu aj iné dezerty. Lucume sa pripisujú všetky možné liečivé účinky- cez posilnenie imunity po posilnenie psychickej odolnosti. 

Lucuma .
Lucuma . (zdroj: Lucia Audyová)

"Rocoto relleno"- plnená pikantná paprika. Najviac rozšírená v Arequipe. Ľahko ju nájdete na trhu alebo v pikantériách (tradičné lokálne reštaurácie). 

Rocoto relleno con pastel de papa- plnená paprika so zemiakovým koláčom z Arequipy.
Rocoto relleno con pastel de papa- plnená paprika so zemiakovým koláčom z Arequipy. (zdroj: Lucia Audyová)

Stesky za domovom

Tu sme sa nechali zlákať na dobré recenzie Tripadvisora. Ide o reštauráciu v Arequipe. Nápad vynikajúci- vyberete si tanier 3 alebo 7 druhov zemiakov a k tomu je servírovaná omáčka. Cena prestrelená, gurmánsky zážitok viac ako priemerný. Cení sa nápad a že sa obsluha trafila do našej vlajky:). 

Peru a zemiaky.
Peru a zemiaky.  (zdroj: Lucia Audyová)
Na turistickú notu...
Na turistickú notu... 

Výber z meníčok 

"Cebiche de pescado"- ceviche z ryby. Tak jak je v Japonsku sushi, v Taliansku pizza, na Slovensku bryndza, tak je v Peru ceviche. Ide o surovú rybu denaturalizovanú v limetkovej šťave dochutenú šalotkou, koriandrom, soľou a korením. Podáva sa so sladkým zemiakom. Rozhodne doporučujem prekonať odpor k rybe a surovým veciam. Po zapití piscom sour je o baktérie postarané. 

Ceviche.
Ceviche.  (zdroj: Lucia Audyová)

Každá oblasť Peru má svoje typické jedlá. Preto je celkom pravdepodobné, že najlepšiu plnenú papriku nájdete v Areqipe a bezkonkurenčné plody mora priamo u rybárov. 

Priamo od rybárov.
Priamo od rybárov. (zdroj: Lucia Audyová)

Pikantná varianta Ceviche. 

Ceviche trochu inak.
Ceviche trochu inak.  (zdroj: Lucia Audyová)

"Lomo saltado". Stretli sme sa s ním v každej oblasti. Rôzne ceny. Čím vyššia, tým viac mäsa a tým menej cibuľe a zemiakov. 

Lomo saltado
Lomo saltado 

Ďalšia typická súčasť meníčok- fritovaná ryba "pescado frito" alebo grilovaná "pescado a la plancha". Upozorňujem na paprikovú omáčku "aji de anticuchera" .

Denné meníčko
Denné meníčko (zdroj: Lucia Audyová)

"Parihuela". Milovici pokrmov, ktoré sa na Vás ešte pozerajú, týmto výberom nič nepokazia. V pozadí do očí bijúca, žuvačkovo chutiaca "Inca cola" . K jedlu sa rozhodne nehodí. Ale doporučujem (zo zaujímavosti) vyskúšať. 

Parihuela- peruánska polievka z morských plodov.
Parihuela- peruánska polievka z morských plodov. 

Sladká bodka

Hilario nám ostáva hlboko v srdci a preto do bodky zapájam jeho geniálne palacinky s čerstvým ovocím. K tomu podávaný čaj z práve natrhanej kamilky.

V srdci nám ostáva ...
V srdci nám ostáva ... (zdroj: Lucia Audyová)

"Picarones"- upozornenie! Objednávať zásadne najprv jednu porciu, pre viacerých ľudí. Táto kombinácia tuku a cukru z ešte sladšou omáčkou rozhodne neni len sladkou bodkou. ale aj možným dôvodom žlčníkového záchvatu, 

Picarones.
Picarones. (zdroj: Lucia Audyová)

"Queso helado"- zmrzlina vyrobená z mlieka, vanilky, kokosu, posypaná škoricou a klinčekmi. Objavili sme ju na trhu v Arequipe.

Queso helado. Syrová zmrzlina so škoricou.
Queso helado. Syrová zmrzlina so škoricou. (zdroj: Lucia Audyová.)

Toto je len malá ukážka z bohatej gastronómie Peru. Isto by sa dali písať ódy na "aji de gallina", či romány začínajúce slovami : " Bol to môj tretí pohárik "pisco de sour" keď...Je to viac ako zemiaky, quinoa, kukurica či paprika. 

Pre všetkých s plus size budgetom doporučujem isto niektorú s top 50 reštaurácií sveta (niekoľko ich je v Lime). Tu si to žiada ale včasnú rezerváciu a príkladné plánovanie. 

Lucia Audyova

Lucia Audyova

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Anesteziologička žijúca v Nemecku, milujúca cestovanie, nové chute a voľnosť. S veľkým záujmom o tému- finančná sloboda. Cieľ článkov. Pobaviť. Doviesť k zamysleniu. Inšpirovať. Kedy ma kontaktovať? Potešia ma správy od pozitívnych ľudí s podbnými cieľmi, takisto otázky na hore spomínané témy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
SkryťZatvoriť reklamu