Priority občanov Bratislavy alebo volebná prezentácia?

Vážení spoluobčania - Bratislavčania, keď som si prvý krát prečítala článok Most má podporiť hodnoty SNP, resp. už predtým, keď ma denník SME ako predsedníčku poslaneckého klubu SaS-OKS oslovil so žiadosťou o vyjadrenie k tejto téme, resp. k návrhu publikovanému v tomto článku, tak som sa len v duchu pousmiala a neveriacky krútila hlavou nad prioritami, ktorými sa niektorí komunálni politici v Bratislave zaoberajú.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (31)

Pripájam linku na článok:

http://bratislava.sme.sk/c/6258159/most-ma-podporit-hodnoty-snp.html

S odstupom pár hodín mi však nedá sa aspoň v krátkosti k tomu nevyjadriť. Naozaj nemáme v Bratislave v týchto krízových (akokoľvek to znie ako klišé) časoch iné témy a priority ako je premenovanie jedného z mostov?

Čo tak financie mesta - rozpočet, zadĺženosť, nevýhodné kontrakty (štadión-hotel)?

Čo tak dopravná infraštruktúra (rozbité cesty, rekonštrukcia električkových tratí, nutlý okruh, R7, projekt TEN-T)?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čo tak parkovanie v Starom Meste a vyriešenie vzťahu s parkovacou spoločnosťou?

Čo tak obmedzenie a dôsledná kontrola vstupov áut do pešej zóny?

Čo tak Dopravný podnik mesta Bratislava a riešenie jeho situácie? Rušenie liniek versus tlak na optimalizáciu fungovania podniku?

Čo tak územný rozvoj mesta? Čo tak situácia okolo PKO?

Viete prečo o týchto témach nikto nechce komunikovať? Pretože sú neskutočne komplikované a a hľadanie riešení je ťažké.

Napriek tomu som presvedčená, že toto sú skutočné témy, ktoré vás a aj mňa trápia a na riešenie ktorých je potrebné míňať našu energiu - energiu komunálnych poslancov, ktorých ste si vy ako občania tohto mesta zvolili. Práve preto sa ja ako členka príslušných komisií (dopravná na úrovni Bratislavy a finančná na úrovni Bratislava - Nové Mesto) venujem tejto agende.

Skryť Vypnúť reklamu

Prečo niekto prichádza s témou premenovania Nového mosta práve v tomto období? Veď výročie SNP bude až o niekoľko mesiacov. Je to v zásade jednoduchá a ľúbivá téma, pri ktorej sa dá ľahko zviditeľniť. Vzhľadom na klesajúce preferencie SDKÚ je to priam nevyhnutné smerom k ambícií dostať sa do parlamentu.

Prinášať takéto populistické témy v predvolebnom období, nútiť komunálnych poslancov sa nimi zaoberať a robiť si na tom svoju kampaň mi príde ako veľmi nevhodné. Bola by som oveľa radšej, keby sa každý bratislavský politik podieľal a zviditeľňoval aktivitami, ktoré budú skutočným prínosom pre toto mesto. K takým aktivitám sa ja rada kedykoľvek pridám bez ohľadu na stranícku príslušnosť.

Skryť Vypnúť reklamu

Katarína

Katarína Augustinič

Katarína Augustinič

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som poslankyňou Hlavného mesta SR - Bratislavy za Nové Mesto. Predsedníčka poslaneckého klubu Bratislava Inak. Som človek s otvorenou hlavou a veľkým entuziazmom. V živote je pre mňa dôležitá empatia, intuícia a zdravý rozum. Myslím si, že v slovenskej politike je priveľa mužského ega a chýba viac ženského princípu :) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu